Roch Glotz alias Matuszczyk

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3965 przez Helena Matuszczyk
Roch Glotz alias Matuszczyk was created by Helena Matuszczyk
Witam. Dostałam właśnie plik skanów z AP Częstochowa.Z jednym z nich mam duży problem mam nadzieję że może sugestie Państwa coś mi pomogą.Jak to możliwe żeby ojciec i jego pierwszych dwóch synów nazywało się Matuszczyk ,a kolejny syn w akcie ślubu miał nazwisko Glotz alias Matuszczyk.Nadmienię,że w akcie ślubu pierwszego syna świadkiem był Franciszek Glotz-stryj/więc chyba brat ojca?/.Dla mnie to zagadka .Może wam to coś mówi.Pozdrawiam. Helena Matuszczyk.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3966 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Odp: Roch Glotz alias Matuszczyk
www.genealodzy.czestochowa.pl/pl/indeksy...aj=glotz&u=1&m=1&z=1

tutaj podobnie Glotz v. Matuszczyk i Brzeczkowna.
W innych metrykach spotkalem np Szklarska vel Zawadzinska.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3967 przez Tomasz Krzywanski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3968 przez Helena Matuszczyk
Replied by Helena Matuszczyk on topic Odp: Roch Glotz alias Matuszczyk
Panie Tomku ten Glotz von Matuszczyk / z tego linku / to właśnie mój Roch Glotz alias Matuszczyk,jak ma napisane a akcie ślubu.Jego rodzicami byli Adam i Marianna z Pilarzów małżonkowie Glotz v Matuszczyk.Rodzicami mojego dziadka Szymona też byli Adam Matuszczyk i Marianna z Pilarzów. To mnie właśnie myli.Postaram się dotrzeć do jego aktu urodzenia,choć nie wiem czy to coś wyjaśni.Dziękuję za tropy. Helena Matuszczyk.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 8 miesiąc temu #3969 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Odp: Roch Glotz alias Matuszczyk
The following user(s) said Thank You: Helena Matuszczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #5831 przez Helena Matuszczyk
Replied by Helena Matuszczyk on topic Odp: Roch Glotz alias Matuszczyk
Witam. Powracam do tego tematu gdyż wiele się już wyjaśniło,ale jeszcze bardzo dużo pozostało niejasności co do których mam nadzieje na państwa pomoc. Okazało się że moi Matuszczykowie nazywali się wcześniej Glotz i byli kolonistami niemieckimi .Część rodziny pozostała przy nazwisku Glotz /Glotzowie z Puszczewa i Rudnik/ a mój pra pra zmienił nazwisko na Matuszczyk, zamieszkiwał w Kozimborku.Przez pół dziewiętnastego wieku u moich przodków nazwisko Glotz i Matuszczyk występowało naprzemiennie. Rodzili się jako Glotzowie,brali śluby i tak i tak,ale dzieci zapisywali już pod nazwiskiem Matuszczyk i umierali jako Matuszczykowie .Na dwanaścioro dzieci mojego pra pra Adama połowa jest zapisana jako Glotzowie , dzieci Adama Glotza a druga połowa jako dzieci Adama Matuszczyka.Dopiero w akcie zgonu ojca, ksiądz wymienia ich po kolei jako dzieci Adama Matuszczyka. W międzyczasie zapisywani byli także fonetycznie Gloc, jak ksiądz usłyszał.Wracając do kolonistów, przeczytałam wszystko co udało mi się znależć na ten temat .W artykule zamieszczonym przez Pana Jacka Tomczyka są wymienieni moi Glocowie w Puszczewie,ale zastanawiam się czy są jeszcze jakieś materiały czy opracowania do których nie dotarłam.? Interesuje mnie każda informacja na ten temat.Helena Matuszczyk.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie