prośba o pomoc w ustaeniu które archiwum...

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #4219 przez Tomasz Kukuła
prośba o pomoc w ustaeniu które archiwum... was created by Tomasz Kukuła
Nie mogę sobie poradzić z ustaleniem, które archiwum posiada księgi z parafii Zawada oraz Ropczyce, okolice Dębicy.
Informacje z tamtejszych USC są mylące.
Baza Pradziad nie pokazuje tych parafii...

Będę wdzięczny za pomoc.
Ostatnia12 lata 5 miesiąc temu edycja: Tomasz Kukuła od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4362 przez Edyta Matejek
Replied by Edyta Matejek on topic Odp: prośba o pomoc w ustaeniu które archiwum...
Nie wiem co prawda, w którym archiwum są te akta, ale na pewno Mormoni mają mikrofilmy:
Ropczyce Akta urodzeń, małżeństw, zgonów 1820-1848
Zawada Akta urodzeń, małżeństw, zgonów 1821-1848
Zawada Akta urodzeń 1878-1928 Akta małżeństw 1791-1867, 1863-1939 Akta zgonów 1872-1943
Zawada Akta urodzeń 1791-1875

Pozdrawiam
EM

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #4365 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Odp: prośba o pomoc w ustaeniu które archiwum...
Dziękuję za wskazówkę. Archiwa Państwowe w których pytałem oraz baza PRADZIAD nie przyznają się do posiadania tych ksiąg.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #4480 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Odp: prośba o pomoc w ustaeniu które archiwum...
Skoro Zawada k. Dębicy jest w diecezji tarnowskiej to sugeruję kontakt z archiwum diecezjalnym, które powinno naprowadzić na trop.
Z Archiwum Diecezjalnym w Tarnowie można kontaktować się telefonicznie (014/6223423; 014/6262123), pocztą tradycyjną (Archiwum Diecezjalne w Tarnowie, ul. Katedralna 3, 33-100 Tarnów) i elektroniczną:
arch-diec@diecezja.tarnow.pl

Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #4485 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Odp: prośba o pomoc w ustaeniu które archiwum...
Archiwum Diecezjalne w Tarnowie odpowiedziało na maila wysłanego jakiś czas temu:

"w archiwum naszym znajdują się AKTA LOKALNE z par. STASIÓWKA. Nie udzielamy więcej informacji, gdyż nie wiemy do czego one są Pani potrzebne."

Pytano o Stasiówkę, gdyż ta konkretnie miejscowość mnie interesuje. Jednak parafia Stasiówka powstała później niż interesujący mnie okres. Na kolejnego maila nie odpowiedziano.
Ostatnia12 lata 4 miesiąc temu edycja: Tomasz Kukuła od.
The following user(s) said Thank You: Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #4614 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Odp: prośba o pomoc w ustaeniu które archiwum...
Poszukiwałem ksiąg z Zawady i w żadnych bazach ich nie ma. Ponieważ jestem też na forgenie więc udało mi się dotrzeć do kogoś z tamtych terenów. Dowiedziałem się mianowicie, że te księgi są tylko u księdza w parafii. Pozostaje chyba tylko zadzwonić do tamtejszego proboszcza i jeśli się zgodzi na udostępnienie, przebyć te 200 km. Ewentualnie zamówić je u mormonów.
Czy od tych 3 tygodni, które minęły od ostatniego postu spróbowałeś może Tomaszu któregoś z tych dwóch rozwiązań ?
Ostatnia12 lata 3 miesiąc temu edycja: Krzysztof Łągiewka od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie