Topic-icon Mikrofilmy z parafii Truskolasy.

7 lata 9 miesiąc temu #4346 przez helena195555 (Helena Matuszczyk)
Witam. Zamówiłam mikrofilmy z parafii Truskolasy lata 1818 do 1840 .Za jakieś 2 tygodnie będą do mojej dyspozycji w AP Tarnów. Gdyby ktoś z państwa był zainteresowany tą parafią i tym okresem to mogę pomóc. Pozdrawiam .
Helena Matuszczyk.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

7 lata 9 miesiąc temu #4350 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
gdyby Pani mogla sprawdzic najstarsze wpisy dotyczace Najgebauerow, chodzi mi glownie o Gottliba i jego zone Anne Seir.Dziekuje i pozdrawiam

7 lata 9 miesiąc temu #4351 przez helena195555 (Helena Matuszczyk)
Oczywiście zrobię to jak tylko dostanę mikrofilmy. Pozdrawiam . Helena Matuszczyk.

7 lata 9 miesiąc temu #4352 przez jurek46 (Jerzy Bartnicki)
Jestem bardzo zainteresowany tą parafią a szczególnie indeksem nazwisk. Czech, Kolisko.
Bardzo proszę o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z wielkim szacunkiem pozdrawiam
Jerzy Bartnicki

7 lata 9 miesiąc temu #4355 przez r07k60 (Romuald Kocher)
Serdecznie witam.

Mam prośbę,czy przy okazi mogła by pani sprawdzić
wpisy dotyczące rodziny Kocher.Szczegulnie chodzi
o Antoniego i Maryanne z domu Hercog.
Oto mój adres:rkocher@web.de

Pozdrawiam,
Romuald Kocher

7 lata 9 miesiąc temu #4371 przez Kuntz (haplogrupa celtycka R-L2)
Witam serdecznie

Byłbym wdzięczny, gdyby przeglądając Parafię Truskolaską zwróciła Pani uwagę na występowanie ślubu Adama Kotarskiego i Marianny Wójcik - pewnie Pacanów 1818-1840, lub jakiekolwiek informacje o Kotarskich (było ich niewielu w tej parafii)

Pozdrawiam
Robert Kunert Kuntz

Robert Kunert

7 lata 9 miesiąc temu #4373 przez helena195555 (Helena Matuszczyk)
Witam. obiecuję sprawdzić wszystkie nazwiska wymienione w tym temacie. Pozdrawiam. Helena Matuszczyk.

7 lata 9 miesiąc temu #4420 przez Kuntz (haplogrupa celtycka R-L2)
Witam Pani Heleno

jeśli jeszcze nie jest za późno, to dodam jeszcze Tomasza Mrozka, zgony 1827-1840, Pacanów

Pozdrawiam

Robert

Robert Kunert

7 lata 8 miesiąc temu #4622 przez helena195555 (Helena Matuszczyk)
Witam. Zakończyłam właśnie przeglądania mikrofilmów z parafii Truskolasy.Prosiła bym panów Michała Rozenberga ,Tomasza Krzywonoskiego i Roberta Kunerta o podanie na priw. jeżeli to możliwe swoich adresów mailowych.Nazbierało się dużo danych i łatwiej by mi było wysłać je w ten sposób.Pozdrawiam. Helena Matuszczyk. Panu Jerzemu Bartnickiemu i Romualdowi Kocher już wysłałam.
The following user(s) said Thank You: r07k60 (Romuald Kocher)

7 lata 8 miesiąc temu #4627 przez r07k60 (Romuald Kocher)
Witam

Pani Heleno serdecznie pani dziękuje za poświęcony czas.
Informacje przekazane przez panią otrzymałem.

Romuald Kocher

PS. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę
pani i pani bliskim wszystkiego najlepszego no i oczywiście szczęśliwego Nowego Roku, oraz powodzenia w dalszych pani poszukiwaniach.
The following user(s) said Thank You: helena195555 (Helena Matuszczyk)

7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #4989 przez jr120065 (J K R)

Helena Matuszczyk napisał: Witam. Zakończyłam właśnie przeglądania mikrofilmów z parafii Truskolasy.Pozdrawiam. Helena Matuszczyk. Panu Jerzemu Bartnickiemu i Romualdowi Kocher już wysłałam.

Witam Pani Heleno.

Jestem nowym użytkownikiem szukających "korzeni". Czy byłaby Pani tak miła i sprawdziła wpisy dotyczące nazwisk Rokosa z miejscowości Golce parafia Truskolasy a dot. Rokosa Franciszek ur.(prawdopodobnie) w 1907 r. i jego żony Włodarek Walentyna ur. 1906 w m. Bieżeń i tam mieszkającej aż do śmierci oraz Lizurej Antoniego ur. 1879 w m. Puszczew i jego żony Pietrzak Józefy ur. 1886 r. (prawdopodobnie) Puszczew i tam mieszkających do śmierci.Chodzi mi głównie o nich i pozostałych przodków.

Dziekuje i pozdrawiam.

P.S.
Mój adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiam JKR.

7 lata 7 miesiąc temu #4991 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Panie Janku!

Na marzec przewidujemy wykład kol Marka Rokosy właśnie o rodzinie Rokosa. Będzie mowa o wywodzie przodków aż do XVII wieku.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

7 lata 6 miesiąc temu #5060 przez jr120065 (J K R)
Liczę w takim razie Panie Jacku o informację w tej kwestii!

Z tego co ja wiem to jest dość zawiła historia z wieloma odgałęzieniami, korzeniami w wielu krajach na świecie. No ale nie jest to ewenement, wiele rodzin tak ma.

Pozdrawiam Yanek.

Pozdrawiam JKR.

6 lata 1 tydzień temu #10357 przez Merkury (Wojciech Palacz)
Witam Pani Heleno.

Jestem nowym użytkownikiem szukających informacji o przodkach. Czy byłaby Pani tak miła i jeśli to jeszcze możliwe sprawdziła wpisy dotyczące Rodziców Marianny Rokosa ur. 30.11.1899 w Truskolasach. Wg jej aktu zgonu jedyne informacje jakie posiadam to: rodzicami byli Józef Rokosa oraz Marianna (brak nazwiska rodowego). Nie wiem kiedy wzięli ślub jakie miała nazwisko rodowe, kiedy się urodzili i jak nazywali się ich rodzice.
Chodzi mi głównie o nich i ewentualnie pozostałych przodków (może miała jakieś rodzeństwo).

Dziękuję i pozdrawiam.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6 lata 1 tydzień temu #10358 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Witam!

Rodzicami Marianny byli:
- Józef Rokosa lat 33
- Marianna z Pasieków lat 34
- akt ma nr 473
- jest dopisek zmarła 27 stycznia 1995 w Lublińcu. (piękny wiek)

pozdrawiam

Jacek Tomczyk
P.S. Specjalistą os Rokosów jest Pan Marek Rokosa

6 lata 1 tydzień temu - 6 lata 1 tydzień temu #10361 przez terluk (Teresa Łukasik)
Ja też mam prośbę o odczytanie aktu ślubu z Truskolas - 1829/47 i dot. Wierusz Tomasz i Spinka Katarzyna
W szczególności interesują mnie wszystkie dane dotyczące Tomasza Wierusz, ponieważ próbuję ustalić pochodzenie moich pradziadków Wieruszowskich których to gałąź prowadzi do Kłobucka - Zagórza i nazwiska Wierusz.Wszystko wskazuje, że Błażej Wierusz po przybyciu do Mysłowa k.Koziegłówek zmienił nazwisko na Wieruszowski.

Pozdrawiam Teresa Łukasik

6 lata 6 dni temu #10375 przez Rokosa (Marek C. Rokosa)
Tomasz Wierusz l.24, syn Andrzeja i Marianny urodzony i zamieszkały w Zagórzu.

W Lustracji woj. Krakowskiego z 1789 r. we wsi Zagórze spisano:

1.Błażej Wierusz vel Zielonka - młynarz, żonaty, syn Błażej lat 24, siostra Urszula lat 28

2.Józef Wierusz, żonaty, matka żony
The following user(s) said Thank You: terluk (Teresa Łukasik)

6 lata 6 dni temu #10376 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
poszukuje aktu zgonu Gottlieba (Bogumila) Neugebauera vel Najgebauera z Truskolas

5 lata 6 miesiąc temu #12831 przez motulek (marlena didyk)
interesuje mnie nazwisko kapuściński-dokładnie roch kapuściński urodzony turkolasy 1824 rodzice paweł i petronella.bede wdzieczna za pomoc

5 lata 6 miesiąc temu #12833 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Witam!

Mama Rocha Petronela to prawdopodobnie siostra mojej pra-pra....
pozdrawiam
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: motulek (marlena didyk)

5 lata 6 miesiąc temu - 5 lata 6 miesiąc temu #12867 przez motulek (marlena didyk)
a czy posiada Pan jeszcze jakies informacje i powle i petronelli?(akt urodzenia,zgonu małżeństwa) czy roch miał rodzeństwo?rozumiem że metryki sa w parafii truskolasy a miejscowość to kuleje?czy są gdzieś dostępne księgi online? Roch kapuściński to mój prapradziadek.byłabym wdzieczna za wszelkie informacje.w załączniku przesyłam moją gałąź pokrewieństwa z rochem
Załączniki:

5 lata 6 miesiąc temu - 5 lata 6 miesiąc temu #12870 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Witam!

Proponuję dalszą korespondencję na priv.
Moja skrzynka to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Część metryk z Truskolas jest na:
szukajwarchiwach.pl/search?q=truskolasy%20XSKANro%3At&order=

niestety te przed 1808 spłonęły 2 września 1939
te z lat 1808-1912 są w AP Częstochowa, w parafii tylko od 1940

pozdrawiam

Jacek Tomczyk
The following user(s) said Thank You: mariola1971 (Mariola Rybak)

5 lata 6 miesiąc temu #12873 przez motulek (marlena didyk)
czy mail jest prawidłowy?bo moja poczta definiuje go jako błedny:( mój mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czas generowania strony: 0.491 s.