Topic-icon Aktualnie indeksowane parafie.

3 lata 3 miesiąc temu #21149 przez wmacoch (Wiesław Macoch)
Podjąłem próbę indeksacji akt urodzeń parafii Danków z lat 1721-1766. Mam dopiero około 500 nazwisk, ale księgi te pisane są po łacinie i bardzo niestarannie. W niektórych nawet spisujący zapominał wpisania imienia ochrzczonego dziecka czy imienia matki. W tym miejscu pewnie wzbudzę uśmiech na twarzach "starych wyjadaczy" indeksacji ale od czegoś trzeba zacząć. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 3 miesiąc temu #21349 przez wmacoch (Wiesław Macoch)
Przesłałem indeks zgonów parafii Danków cz. I za lata 1721-1766 (do roku 1750) zgodnie z sugestią w formacie pliku Open Document Arkusz Kalkulacyjny (.ods).

3 lata 3 miesiąc temu #21358 przez Karsowianin (Bartosz i Joanna Nagły)
Właśnie przesłaliśmy indeks zgonów z parafii Siewierz za lata 1750-1790. Niestety wcześniejsze lata od 1717 do 1750 są napisane w bardzo chaotycznej formie indeksu pisanego miejscowościami i nie wszystkie z tych zgonów mają przypisane rok ich zdarzenia, dlatego za nie się nie zabieramy. Natomiast mamy w opracowaniu zgony z parafii Będzin (św.Trójcy) z lat od 1840 wzwyż, a także będziemy porównywać zgony siewierskie pomiędzy księgami USC i parafialnymi i być może znajdą się jakieś różnice.
Pozdrowienia.

3 lata 3 miesiąc temu #21359 przez pdhh13 (Honorata HUK/SKĄPSKA)
Witam. Dziś przesłałam parafia Sulmierzyce urodzenia 1769-1826 ( z łaciny ze strony family search ) i parafia Sulmierzyce śluby 1769-1870 ( z łaciny i po polsku końcowe akty ze strony family search ). Zabieram się za zgony z Sulmierzyc 1770-1824. Pozdrawiam Honorata Huk

3 lata 3 miesiąc temu - 3 lata 3 miesiąc temu #21389 przez Molencki (Rafał Molencki)
Za kilka dni będę miał gotowe zindeksowane zgony parafii Przybynów 1868-1877. Trochę to trwa, bo od tego rocznika zaczynają się wpisy po rosyjsku. Jest to stara pisownia sprzed rewolucji październikowej, do tego nie zawsze konsekwentna, bo piszący Polacy nie do końca jeszcze opanowali sztukę pisania w języku zaborcy. W każdym razie trochę to inny rosyjski od tego, którego uczyłem się w szkole. Czasem, ale niestety rzadko, nazwiska są podawane w nawiasie po polsku.
Chciałem skończyć dzisiaj, ale coś się nam dzisiaj wieczorem FS zawiesza...

3 lata 3 miesiąc temu #21465 przez Molencki (Rafał Molencki)
Indeks zgony Przybynów 1868-1877 gotowy. Wczoraj przesłałem do zatwierdzenia i publikacji.

3 lata 3 miesiąc temu #21625 przez Molencki (Rafał Molencki)
Teraz opracowuję indeks kolejnych 10 lat po rosyjsku pisanych zgonów z Przybynowa (1878-1886). Spróbuję przesłać gotowy plik w ciągu najbliższych 2 tygodni.
Caroline, to save you Google Translate:-) 1878-1886 Przybynow deaths should be ready within 2 weeks, there are a couple of Brymoras there, so I hope you'll find it useful

3 lata 3 miesiąc temu #21695 przez pdhh13 (Honorata HUK/SKĄPSKA)
Witam. Panie Szymonie. Sulmierzyce są już w Bibliotece, ale brak w wyszukiwarce. Pozdrawiam Honorata

3 lata 3 miesiąc temu #21751 przez caznjj (Caroline Brymora)
working slowly on Przybynow births 1830-1839. Life is busy :)
The following user(s) said Thank You: Molencki (Rafał Molencki)

3 lata 3 miesiąc temu - 3 lata 3 miesiąc temu #21772 przez krzysiekl (Krzysztof Lasoń)
Witam,

przesłałem do Biblioteki indeksy zgonów z parafii Lgota Wielka:

lata 1730-1753
lata 1785-1808
lata 1849-1859

oraz

lata 1883-1914

Pozdrawiam,
Krzysztof Lasoń
The following user(s) said Thank You: pdhh13 (Honorata HUK/SKĄPSKA), Paula257 (Paula M)

3 lata 3 miesiąc temu #21784 przez Molencki (Rafał Molencki)
I know what you mean. I myself will be away until the end of the week, so the next instalment of Przybynów deaths 1878-1886 won't be ready until the first week of December

3 lata 2 miesiąc temu - 3 lata 2 miesiąc temu #21788 przez wmacoch (Wiesław Macoch)
Posłałem indeks urodzeń parafii Danków za lata 1721-1766 cz.II. Poprzednio posłałem cz. I urodzeń nie zgonów.
The following user(s) said Thank You: Nutcracker (Łukasz Bednarski)

3 lata 2 miesiąc temu #21791 przez zumizumi (GRZEGORZ BORECKI)
Witam,
kiedy Danków w wyszukiwarce?
Pozdrawiam
Grzegorz

3 lata 2 miesiąc temu #21795 przez admin (Szymon Gruca)
Przykro mi ale przez najbliższe 2 tygodnie będę zbyt zajęty pracą aby zająć się konwertowaniem przesłanych indeksów.
Zrobię to jak tylko będę mógł.

Szymon Gruca | www.szgruca.nazwa.pl

3 lata 2 miesiąc temu #22039 przez Molencki (Rafał Molencki)
Indeks zgonów z Przybynowa 1878-1887 gotowy, przed chwilą wysłałem do weryfikacji. Do końca roku spróbuję przygotować ostatnią porcję 1888-1896.
The following user(s) said Thank You: Maria N (Maria Nowicka), caznjj (Caroline Brymora)

3 lata 2 miesiąc temu #22219 przez pdhh13 (Honorata HUK/SKĄPSKA)
Witam. Przesłałam zgony Sulmierzyce 1770-1824. Honorata

3 lata 1 miesiąc temu - 3 lata 1 miesiąc temu #22276 przez krzysiekl (Krzysztof Lasoń)
Witam,
przesyłam indeksy ślubów zawartych w parafii Lgota Wielka w latach 1745-1753. Jest to jedynie 86 indeksów, ale jest to też ostatnia porcja jeśli chodzi o małżeństwa. Nienaturalnie byłoby je wysyłać w jednym pliku wraz z indeksami zgonów.
Do końca roku być może prześlę jeszcze zgony z Lgoty Wielkiej za lata 1874-1882.

Ze świątecznymi pozdrowieniami,
Krzysztof Lasoń

3 lata 1 miesiąc temu - 3 lata 1 miesiąc temu #22615 przez Molencki (Rafał Molencki)
Właśnie przesłałem do Biblioteki ostatnią porcję pisanych po rosyjsku zgonów przybynowskich 1888-sierpień 1896 (na tym miesiącu kończy się FamilySearch) . Teraz zabieram się za chrzty z tej parafii od 1868.

3 lata 1 miesiąc temu #22630 przez msm (Michał Mugaj)
witam!
przesyłam indeksy urodzeń parafii Borowno za lata 1831-1836 i rok 1839.
Teraz będę kolejno opracowywał urodzenia z parafii Borowno za lata 1837-1838
i lata 1840-1845.
z pozdrowieniami
Michał Mugaj
The following user(s) said Thank You: Maria N (Maria Nowicka), caznjj (Caroline Brymora)

3 lata 1 miesiąc temu #22644 przez Karsowianin (Bartosz i Joanna Nagły)
Witamy.
Już niedługo prześlemy indeks zgonów z Będzina z lat 1840-1849 (ostatni rok na ukończeniu). Teraz zabieramy się za urodzenia z parafii Chruszczobród z lat 1875-1885.

3 lata 1 miesiąc temu #22655 przez katarzyna0910 (Jolanta Pałucha-Sikora)
Mam monografię parafii pt. „Zarys dziejów parafii św. Macieja Apostoła w Siewierzu", może być pomocna ?.

Jolanta

3 lata 1 miesiąc temu #22715 przez Romana (Romana Ząjąc)
Witam
Własnie wysłałam zindeksowane kolejne roczniki urodzeń z Sadowa ( 1809-1814)
Następne będą jak się " oderwę" od zasobów z Kujaw :)
Pozdrawiam Romana

3 lata 1 miesiąc temu #22733 przez Karsowianin (Bartosz i Joanna Nagły)
Witamy.
Przed chwilą przesłaliśmy akty zgonów parafii Będzin z lat 1840-1849.
Następne w kolejce urodzenia ze wsi parafii będzińskiej z lat 1815-1828 oraz z parafii Chruszczobród 1875-1885.
The following user(s) said Thank You: Maria N (Maria Nowicka), ruta55 (Magdalena Rutkowska)

3 lata 1 miesiąc temu #22758 przez Karsowianin (Bartosz i Joanna Nagły)
Z braku czasu rezygnujemy z indeksacji urodzin parafii Chruszczobród 1875-1885. Urodzenia wsi parafii będzińskiej w toku.
The following user(s) said Thank You: Maria N (Maria Nowicka), terluk (Teresa Łukasik)

3 lata 3 tygodni temu - 3 lata 2 tygodni temu #23166 przez 6sJ (Stanisław Jegier)
Zaczynam indeksować urodziny w parafii Borowno od 1868 r. /do przodu/.
The following user(s) said Thank You: Roman (Roman Wierus), msm (Michał Mugaj)

Czas generowania strony: 0.642 s.