Aktualnie indeksowane parafie.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #21149 przez Wiesław Macoch
Replied by Wiesław Macoch on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Podjąłem próbę indeksacji akt urodzeń parafii Danków z lat 1721-1766. Mam dopiero około 500 nazwisk, ale księgi te pisane są po łacinie i bardzo niestarannie. W niektórych nawet spisujący zapominał wpisania imienia ochrzczonego dziecka czy imienia matki. W tym miejscu pewnie wzbudzę uśmiech na twarzach "starych wyjadaczy" indeksacji ale od czegoś trzeba zacząć. :)
The following user(s) said Thank You: Hanna Hofman-Polańska, Błażej Pawlica, Jerzy Bartnicki, Maria Nowicka-Ruman, Rafał Albiński, Lech Ciuk, Marek C. Rokosa, Teresa Łukasik, Ryszard Menc, Hanna Polak and 2 other people also said thanks.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #21349 przez Wiesław Macoch
Replied by Wiesław Macoch on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Przesłałem indeks zgonów parafii Danków cz. I za lata 1721-1766 (do roku 1750) zgodnie z sugestią w formacie pliku Open Document Arkusz Kalkulacyjny (.ods).
The following user(s) said Thank You: Hanna Hofman-Polańska, Witold Śpiewak, Elżbieta Kowalska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #21358 przez Bartosz i Joanna Nagły
Replied by Bartosz i Joanna Nagły on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Właśnie przesłaliśmy indeks zgonów z parafii Siewierz za lata 1750-1790. Niestety wcześniejsze lata od 1717 do 1750 są napisane w bardzo chaotycznej formie indeksu pisanego miejscowościami i nie wszystkie z tych zgonów mają przypisane rok ich zdarzenia, dlatego za nie się nie zabieramy. Natomiast mamy w opracowaniu zgony z parafii Będzin (św.Trójcy) z lat od 1840 wzwyż, a także będziemy porównywać zgony siewierskie pomiędzy księgami USC i parafialnymi i być może znajdą się jakieś różnice.
Pozdrowienia.
The following user(s) said Thank You: Florian Huras, Lech Ciuk, janusz gęborski, Rafał Molencki

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #21359 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
Replied by Honorata HUK/SKĄPSKA on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Witam. Dziś przesłałam parafia Sulmierzyce urodzenia 1769-1826 ( z łaciny ze strony family search ) i parafia Sulmierzyce śluby 1769-1870 ( z łaciny i po polsku końcowe akty ze strony family search ). Zabieram się za zgony z Sulmierzyc 1770-1824. Pozdrawiam Honorata Huk
The following user(s) said Thank You: Roman Wierus, Krzysztof Lasoń, Rafał Molencki

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #21389 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Za kilka dni będę miał gotowe zindeksowane zgony parafii Przybynów 1868-1877. Trochę to trwa, bo od tego rocznika zaczynają się wpisy po rosyjsku. Jest to stara pisownia sprzed rewolucji październikowej, do tego nie zawsze konsekwentna, bo piszący Polacy nie do końca jeszcze opanowali sztukę pisania w języku zaborcy. W każdym razie trochę to inny rosyjski od tego, którego uczyłem się w szkole. Czasem, ale niestety rzadko, nazwiska są podawane w nawiasie po polsku.
Chciałem skończyć dzisiaj, ale coś się nam dzisiaj wieczorem FS zawiesza...
Ostatnia8 lata 4 miesiąc temu edycja: Rafał Molencki od.
The following user(s) said Thank You: Roman Wierus, Rafał Albiński, Florian Huras, Lech Ciuk, Krystian Zamorowski, Sebastian Górecki, Caroline Brymora

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #21465 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Indeks zgony Przybynów 1868-1877 gotowy. Wczoraj przesłałem do zatwierdzenia i publikacji.
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman, Krystian Zamorowski, Krystyna Tarnowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie