Topic-icon Aktualnie indeksowane parafie.

2 miesiąc 3 tygodni temu #38201 przez 2706wlaJAN (Barbara Szwarcer)
Dziękuję za podpowiedzi. Poczekam aż będą na stronie.

B. Szwarcer

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 miesiąc 2 tygodni temu #38227 przez 6sJ (Stanisław Jegier)
Witam.

Dzisiaj wysłałem zindeksowane metryki urodzeń z parafii św. Zygmunta, w Częstochowie, z 1903 r. /2526 pozycji/.

Teraz będę indeksował metryki urodzeń z tej parafii, z 1904 r.

Pozdrawiam
Stanisław Jegier

1 miesiąc 3 tygodni temu #38371 przez bisiza (Izabela Biś)
Witam !

Wysłałam indeksy małżeństw parafii Kłobuck za lata 1858-1867.
Będę kontynuowała indeksację kolejnych roczników z tej parafii zgodnie z wcześniejszym zobowiązaniem :
- urodzenia od 1878 w górę,
- małżeństwa od 1868 w górę,
- zgony od 1828 w górę

Pozdrawiam i życzę Państwu pomyślności w Nowym Roku
Iza

1 miesiąc 3 tygodni temu #38376 przez Patryk M (Wiktor Majka)
Witam! Chruszczobród kiedy będą dostępne indeksy na Towarzystwie Ziemi Częstochowskiej? Po roku 1800

1 miesiąc 3 tygodni temu #38377 przez worwag (Sławomir Worwąg)

Patryk M (Wiktor Majka) napisał: Witam! Chruszczobród kiedy będą dostępne indeksy na Towarzystwie Ziemi Częstochowskiej? Po roku 1800

Będą dostępne, kiedy ktoś je zindeksuje. Indeksujący nie mają sponsorów i indeksują księgi pro publico bono. Zawsze można dołożyć swoją cegiełkę i indeksować samemu.

1 miesiąc 3 tygodni temu - 1 miesiąc 3 tygodni temu #38378 przez Patryk M (Wiktor Majka)
Źle mnie Pan zrozumiał. Nie dawno pewna osoba zindeksowała Chruszczobród od 1804, i wyszedłem z zapytaniem kiedy będą poprostu dostępne online. Przepraszam za nieporozumienie, pozdrawiam. 

1 miesiąc 3 tygodni temu #38379 przez Karsowianin (Bartosz i Joanna Nagły)
Indeksy będą dostępne, gdy Administrator dołączy je do bazy danych. A jeśli chodzi o Chruszczobród to całość indeksów z akt dostępnych online (tzn. do 1898 roku) powinniśmy przesłać do biblioteki TGZCZ do końca tego tygodnia. Jeśli chce Pan wcześniej uzyskać te pliki proszę się z nami skontaktować na forum.

1 miesiąc 3 tygodni temu #38380 przez Patryk M (Wiktor Majka)
Dziękuję za pomoc. Zaczekam aż będą dostępne. Szczęśliwego Nowego Roku 

1 miesiąc 3 tygodni temu #38382 przez Karsowianin (Bartosz i Joanna Nagły)
Prosimy bardzo. Do Siego Roku.

1 miesiąc 3 tygodni temu #38390 przez Karsowianin (Bartosz i Joanna Nagły)
Przed chwilą przesłaliśmy indeksy z parafii Będzin (zgony z lat 1897-1899) oraz z parafii Chruszczobród:
- chrzty  od 1859 do 1898(październik)
- śluby od 1859 do 1898(październik)
- zgony od 1859 do 1898(październik) oraz od 1913(grudzień) do 1916(lipiec).
Lata 1898 oraz 1913 i 1916 są niepełne, ponieważ w takie postaci występowały w księgach a niestety więcej nie ma online.
W dalszym opracowaniu indeksy z Będzina.
Pozdrowienia.

3 tygodni 5 dni temu #38577 przez 6sJ (Stanisław Jegier)
Witam.

Dzisiaj wysłałem zindeksowane metryki urodzeń z parafii św. Zygmunta, w Częstochowie, z 1904 r. /2581 pozycji/.

Teraz będę indeksował metryki urodzeń z tej parafii, z 1905 r.

Pozdrawiam
Stanisław Jegier

3 tygodni 5 dni temu #38579 przez malwa (Malwina B.)
Właśnie wysłałam indeksy chrztów z Siewierza z lat 1751-1794. Ten okres był już wcześniej indeksowany na podstawie rejestru chrztów -
teraz uzupełniłam go i poprawiłam o to, co jest w księgach chrztów
dostępnych w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej. Dopisałam nazwy miejscowości,
poprawiłam niektóre nazwiska i imiona, dopisałam też chrzty
(najczęściej chodziło o nieślubne dzieci, ale nie tylko) pominięte w
rejestrze. Zmiany zaznaczyłam w pliku na czerwono

2 tygodni 6 dni temu #38613 przez bisiza (Izabela Biś)
Witam !

Wysłałam indeksy małżeństw parafii Kłobuck za lata 1868-1877.
Będę kontynuowała indeksację kolejnych roczników z tej parafii zgodnie z wcześniejszym zobowiązaniem :
- urodzenia od 1878 w górę,
- małżeństwa od 1878 w górę,
- zgony od 1828 w górę

Iza

2 tygodni 4 dni temu #38644 przez Karsowianin (Bartosz i Joanna Nagły)
Przed chwilą przesłaliśmy indeks zgonów z parafii Będzin z lat 1900 oraz 1904, następne lata w opracowaniu (lata 1901-1903 są już zaindeksowane na stronie genealodzy.pl).

1 tydzień 5 dni temu #38754 przez 6sJ (Stanisław Jegier)
Witam.

Dzisiaj wysłałem zindeksowane metryki urodzeń z parafii św. Zygmunta, w Częstochowie, z 1905 r. /2515 pozycji/.

Teraz zrobię sobie trochę przerwy w ruszczyźnie i zindeksuję metryki zgonów z parafii w Kłobucku za lata 1720 - 79.

Pozdrawiam
Stanisław Jegier

3 dni 23 godzin temu #38796 przez 6sJ (Stanisław Jegier)
Witam.

Dzisiaj wysłałem zindeksowane metryki zgonów z parafii w Kłobucku, z lat 1720 -35.

Będę kontynuował indeksację tych metryk.

Pozdrawiam
Stanisław Jegier

2 dni 2 godzin temu #38833 przez Molencki (Rafał Molencki)
Byłem ostatnio w Archiwum Diecezjalnym w Kielcach i sfotografowałem brakujące w bazach skorowidze chrztów z lat 1858-1863 (wcześniejsze i późniejsze roczniki są dostępne w Genbazie, a także zindeksowane - część u nas, część w Genetece) z parafii Irządze. Jeszcze w zeszłym roku księgi te były w parafii i chyba są jedyną zachowaną kopią - nie ma wtóropisów z tych lat w archiwach państwowych ani w Kielcach, ani w Częstochowie. Z uwagi na ograniczony czas i regulamin archiwum nie byłem w stanie sfotografować całych ksiąg.
Dzisiaj zakończyłem indeksowanie chrztów wg skorowidzów (przesłałem c1100 wpisów od aktu 115 z lipca 1858 do końca 1863 - akty 1-114 z 1858 są już zindeksowane w Genetece na podstawie księgi dostępnej w Genbazie urywającej się w lipcu 1858),  więc są tylko imiona i nazwiska ochrzczonych z numerami aktów. Dobre i to, jak ktoś będzie potrzebował, to znajdzie i będzie wiedział, gdzie są księgi. Tylko w kilkudziesięciu przypadkach podaję także rodziców i miejscowości z tych stron księgi, które zdążyłem sfotografować. Następnie zajmę się ślubami i zgonami z brakujących w Genetece roczników z Irządz przełomu lat 1850-1860. - też sfotografowałem końcowe indeksy.

23 godzin 9 minut temu #38856 przez Molencki (Rafał Molencki)
Pogoda dzisiaj na Śląsku nadzwyczajnie sprzyjała indeksowaniu, więc zrobiłem dzisiaj i przesłałem do Biblioteki indeksy małżeństw z parafii Irządze z brakujących w Genetece roczników 1860-1863 (192 śluby). Tym razem są pełne dane na temat miejscowości oraz rodziców  nowożeńców - wszystkie śluby mam sfotografowane. Gdyby ktoś potrzebował, prosze pisać na priv, chętnie udostępnię. Indeksując, zauważyłem kilka przypadków nowożeńców pochodzących ze Śląska, zarówno pruskiego (np. Dobrodzień, Gutentag), jak i austriackiego (np. Opawa, Troppau)
The following user(s) said Thank You: jacek (Jacek Tomczyk), dina (Teresa Cybulska), bisiza (Izabela Biś)

Czas generowania strony: 0.271 s.