Aktualnie indeksowane parafie.

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu #40560 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Głód spowodowany tzw.  zarazą ziemniaczaną w Europie ( grzyb o nazwie Phytophtora infestans. Zjawisko opisane. Zaczęło się w Irlandii , ok. milion ofiar. Ponadto pandemia cholery 1847 - 1851. W Wielkiej Brytanii w 1848r.  zmarło 53 tys. ludzi. , we Francji najgorszy odsetek zgonów w 1849 r. .
The following user(s) said Thank You: Izabela Biś, Małgorzata Flis /Cieśla/

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #40781 przez Janusz Kowalski
Replied by Janusz Kowalski on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Dzisiaj przesłałem do Administratora, P Szymona Grucy zbiór "Parzymiechy UMZ 1808 - 1856.xls" z prośbą o wpisanie do biblioteki Indeksów metrykalnych. Jednocześnie powinno to spowodować zastąpienie zbioru o tej samej nazwie, który znajduje się w bibliotece od 10 maja br.
W trakcie indeksowania kolejnych lat jednocześnie wprowadzałem drobne korekty i uzupełnienia w poprzednich latach. Wprowadzenie nowej powiekszonej wersji uaktualni zawartość zbioru.
Prośba!
Ponad półtora roku temu P. Izabela Biś wysłała do Admina zbiór "Kłobuck M 1828 - 1837" , rozumiem, że w celu umieszczenia w bibliotece. Nie potrafię odszukać tego zbioru. Czy istnieje możliwość wpisać ten zbiór .
I jeszcze jedna prosba.
Przejrzałem kilka zbiorów z biblioteki i przypomniała mi się prośba P Szymona Grucy, którą umieścił ponad rok temu:
"Szymon Gruca
Przy okazji mam gorącą prośbę do indeksujących. Proszę o:- zapisywanie każdej informacji w osobnej komórce (czyli np. imię osobno,
nazwisko osobno),
- nieoddzielanie poszczególnych lat pustym wierszem,
- zapisywanie poszczególnych lat w jednym arkuszu, nie w kilku.
Dziękuję"Ja dodałbym do tego - jeśli jest więcej imion, to drugie i kolejne imiona wpisywać w kolejnej kolumnie oddzielając spacją, nie przecinkiem.
Z poważaniem
Janusz Kowalski

jansz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #40782 przez Janusz Kowalski
Replied by Janusz Kowalski on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Przepraszam,że ponownie się wpisuję.
Do poprzedniego tekstu powinienem wpisać jeszcze jedno zdanie.
Nie stosowanie się do prośby admina utrudnia przeglądanie zbiorów z wykorzystaniem podstawowych funkcji arkusza kalkulacyjnego, takich jak sort czy filtr.
Z poważaniem
Janusz Kowalski

jansz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu - 3 lata 5 miesiąc temu #40791 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Panie Januszu
Nie dodaję już przesłanych plików z indeksami do biblioteki. W razie konieczności uzyskania takiego pliku, proszę się kontaktować bezpośrednio z autorem danej indeksacji. Ja poprzestaję na dodaniu zawartości do naszej bazy, wyszukiwarki.
Jeśli chodzi o kwestię zapisu, to w bazie jest tak: imię to jeden rekord, nazwisko kolejny itp. Dlatego imiona muszę mieć zapisane razem, np.: Anna Maria to jeden rekord, Kowalska z d. Nowak to drugi rekord.
Jeżeli te informacje są zapisane osobno, to przed importem do bazy muszę je połączyć.
Bardziej chodziło mi o zapisywanie imion i nazwisk osobno, bo zdarzają się zapisy "Anna Maria Kowalska" w jednym rekordzie i wtedy muszę to oddzielać.

Szymon Gruca
Ostatnia3 lata 5 miesiąc temu edycja: Szymon Gruca od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #40792 przez Janusz Kowalski
Replied by Janusz Kowalski on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Pan Szymon Gruca !
Zwróciłem się do Pana o włączenie zbioru, który do Pana dotarł. W liście  zindeksowanych ksiąg oraz w wykazie nazwisk dane z tego zbioru zostały wykorzystane w bazie.
Jednocześnie
"Izabela Biś                                                        1 rok 7miesiąc temu #3571Replied by Izabela Biś on topic Aktualnie indeksowane parafie.  Witam !
Wysłałam indeksy małżeństw parafii Kłobuck za lata1828-1837.
Będę kontynuowała indeksację kolejnych roczników z tej parafii zgodnie z
wcześniejszym zobowiązaniem :
- urodzenia od 1868 w górę,
- małżeństwa od 1838 w górę,
- zgony od 1818 w górę.

W indeksach małżeństw, począwszy od roku 1826, zapisuję dodatkowo miejscowości
urodzeń małżonków. Iza Biś"
Moje uwagi dotyczące rozdzielania pierwszego Imienia od kolejnych dotyczy zbiorów przesyłanych przez osoby indeksujące.
Spotkałem się z takimi zapisami jak:
Ignacy Franciszek
Ignacy Teofil
Ignacy Kazimierz;
jeśli poszukuję  osoby z imieniem Ignacy z wykorzystaniem FILTRA to taki zapis to uniemożliwia, rozdzielenie  pozwoli wysortować imię Ignacy i pokaże Imiona przedstawione wyżej i równocześnie inne osoby z imieniem Ignacy w jednym wysortowaniu.
Kwestia połączenia dwóch kolumn to praktycznie działanie mechaniczne, nie powinno sprawiać kłopotu.
Rzeczywiście kłopotem jest łączenie nazwiska i imienia w jednej kolumnie, to również uniemożliwia w sposób prosty wykorzystywać te informacje.
Z pważanie
Janusz Kowalski  

jansz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #40878 przez Bartosz i Joanna Nagły
Replied by Bartosz i Joanna Nagły on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Przed chwilą przesłaliśmy indeksy dotyczące parafii św.Joachima w Sosnowcu Zagórzu:
urodzenia z lat 1901-1909, małżeństwa z lat 1901-1903 oraz 1907-1909, zgony z lat 1901-1903 i 1905-1909.

Pozdrowienia
The following user(s) said Thank You: Jerzy Bartnicki, Maria Nowicka-Ruman, Michał Mugaj, Danuta Mucha(Czarnecka), Barbara Piaskowska, Rafał Molencki, Michał Klimza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie