Nowy Slask

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #6359 przez Beata Rakowska
Nowy Slask was created by Beata Rakowska
Od lat zajmuje sie badaniem dziejow mojej rodziny.Jest to ( zapewne wielu z Was to potwierdzi) zajecie fascynujace i sprawia ogromna radosc. Poniewaz nie mieszkam w Polsce borykam sie z roznymi problemami i to nie tylko ze wzgledu na odleglosc.
Przodkowie moi pochodza z okolic Wlodowic k/Zawiercia.Posiadam dosc dokladne dane od ok 1808 roku oraz mniej dokladne z okresu 1639-1775.( te dane pochodza z archiwum Mormonow- ci zas sfilmowali je w Arch. Diec. w Cz- wie). Zgubilam trop gdyz mam decydujaca luke , obejmuje ona lata 1775- 1808.Po rozbiorze Polski ( ok 1795) parafia Wlodowice , bedaca wowczas w pow.pilickim , dekanacie lelowski i diecezji krakowskiej zostala wcielona przez Prusy do prowincji slaskiej tworzac tzw . Nowy Slask- nalezac tym samym do diecezji wroclawskiej.

Czy ktos z Panstwa wiem gdzie moga sie znajdowac ksiegi metrykalne parafii Wlodowice z tego okresu? Skierowalam prosbe do Arch. wroclawskiego ale nie otrzymalam odpowiedzi. Jechac w " ciemno" tez nie moge.Jestem genealogiem- hobbysta , lecz nie historykiem. Nie wiem gdzie szukac .Licze na Panstwa wiedze i doswiadczenie. Z gory dziekuje i pozdrawiam

Beata Rakowska
Ostatnia11 lata 7 miesiąc temu edycja: Beata Rakowska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6362 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Nowy Slask
Witam!

Nie sądzę Pani Beato, aby sprawa wcielenia do Prus miała wpływ
na miejsce przechowywania ksiąg metrykalnych.
Te zawsze pozostawały w parafii.
Nie chcę też, snuć czarnych teorii, ale pewnie księgi te zwyczajnie zaginęły.
Jeśli zachowały się lustracje parafii Włodowickiej, to być może da się ustalić czy w XIX wieku te księgi jeszcze były.
Takie lustracje wstawiano do Ksiąg Konsystorskich dla danej parafii.
Ale to dopiero we wrześniu po otwarciu Archiwum Archidiecezjalnego.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk
The following user(s) said Thank You: Beata Rakowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie