Czy Turza to Tanina i czy Lomnic to par. Dobrodzień

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6361 przez Romana Ząjąc
Mam pytania do dyskusji „rozgryzam powoli kolejne gałązki rodziny”
Zagadnienie 1
Frantz Wolny ur 1839-09-20 podobno pochodził z Łomnitz ( czy myślę dobrze, że to Dobrodzień parafia św. Marii Magdaleny – nie mam pojęcia skąd w zapiskach zachowała się tak dokładna data ur. ale jeśli dedukuję dobrze to koniec bo podobno księgi z tego okresu spłonęły)
Zagadnienie 2
Jego żona Carolina Brzezina podobno pochodziła z Thurzy - pytanie czy Turza k Lublińca to samo co Tanina i jeśli tak to gdzie szukać ksiąg metrykalnych

Romana

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6363 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Czy Turza to Tanina i czy Lomnic to par. Dobrodzień
Myślę, że chodzi o Turzę parę kilometrów za Dobrodzieniem w kierunku na Opole. Obok jest Myślina. A to sugeruje na parafię Dobrodzień. Parafia w Myślinie obejmująca dziś Turzę powstała po wojnie.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6364 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Czy Turza to Tanina i czy Lomnic to par. Dobrodzień

Romana Ząjąc napisał: Frantz Wolny ur 1839-09-20 podobno pochodził z Łomnitz ( czy myślę dobrze, że to Dobrodzień parafia św. Marii Magdaleny – nie mam pojęcia skąd w zapiskach zachowała się tak dokładna data ur. ale jeśli dedukuję dobrze to koniec bo podobno księgi z tego okresu spłonęły)

Mam kilka kopii aktów urodzenia z parafii Dobrodzień - najstarsze z r. 1767. Dostałem kiedyś od pewnego Niemca badającego tę samą gałąź co ja. Skany pochodzą z zasobów mormonów, być może to fotokopie ksiąg będących w posiadaniu archiwów niemieckich.

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6365 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Czy Turza to Tanina i czy Lomnic to par. Dobrodzień
Lomnitz to po prostu Łomnica k. Olesna, z kościołem filialnym parafii Wysoka
dir.icm.edu.pl/pl/Slownik_geograficzny/Tom_V/694
akta z tego okresu powinny być w AD lub AP w Opolu:
familysearch.org/search/catalog/show?uri...vice%2Fitem%2F307140

Akta z Dobrodzienia dostępne są w AD Opole:
familysearch.org/search/catalog/show?uri...ice%2Fitem%2F1015533
a od 1874 również w AP Częstochowa
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj, Romana Ząjąc

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6366 przez Romana Ząjąc
Replied by Romana Ząjąc on topic Czy Turza to Tanina i czy Lomnic to par. Dobrodzień
Dzięki za podpowiedzi sprobuję zatem w tych dwóch miejscach

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie