Topic-icon Zasoby Family Search

6 lata 5 miesiąc temu #7230 przez IrekN (Ireneusz Niemczyk)
od kilku dni nic nie mogę otworzyć ze strony z mikrofilmami u Mormonów. Czy ktoś wie co się dzieje i jak wrócić do przeglądania mikrofilmów?

Ireneusz Niemczyk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 5 miesiąc temu #7231 przez worwag (Sławomir Worwąg)
Prawdopodobnie musi Pan wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki.

6 lata 5 miesiąc temu #7236 przez IrekN (Ireneusz Niemczyk)
Wyczyściłem programem antywirusowym i "ręcznie". Nadal nic z tego - tylko pusta strona. Może zmienili link'a do mikrofilmów?

Proszę o pomoc!!!!!!

Ireneusz Niemczyk

6 lata 5 miesiąc temu #7238 przez plachy (Błażej Pawlica)
Sprawdziłem u siebie i wszystko działa. Jako zakładkę w ulubionych mam https://familysearch.org/search/image/index#uri=https%3A//api.familysearch.org/records/collection/1867931/waypoints
Otwierają się także konkretne mikrofilmy:
https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-24130-32892-14?cc=1867931&wc=MM1N-Y91:624614669

Może warto zacząc od startowej https://familysearch.org/ i po kolei Continental Europe -> Poland -> Poland, Roman Catholic Church Books, 1600-1950 -> Browse through 3,678,784 images

Tak na marginesie, czyszczenie cachu przeglądarki:
Internet Explorer – z menu głównego wybrać Narzędzia, potem Opcje internetowe i wcisnąć przycisk Usuń znajdujący się w polu nazwanym Tymczasowe pliki internetowe.
Mozilla Firefox – menu Narzędzia -> Wyczyść historię przeglądania... -> Okres do wyczyszczenia: wszystko, zaznaczyć Szczegóły: Pamięć podręczna -> kliknąć przycisk Wyczyść teraz.
Opera – menu Narzędzia -> Preferencje -> Historia i cache, kliknąć przycisk Opróżnij teraz
...może pomoże... :)

pozdrawiam,
Błażej Pawlica, Częstochowa

genealogia.net.pl

Pawlica, Poraj - Częstochowa, Krzepice - Zwierzyniec, Popów
Ceglarek, Tałajczyk, Kardas - Wąsosz Górny, Popów, Kamieńszczyzna
Bebel - Częstochowa, Adamów, Małogoszcz - Cieśle, Wielgomłyny
The following user(s) said Thank You: IrekN (Ireneusz Niemczyk)

6 lata 5 miesiąc temu #7253 przez IrekN (Ireneusz Niemczyk)
Dziękuję za podpowiedzi! Niestety musiłem nawet wyczyścić rejestr (w regedit). Ale już mogę działać.

Błogosławionych Świąt!

Pozdrawiam,

Ireneusz niemczyk

6 lata 5 miesiąc temu #7254 przez adasiap (adam pluta)
Proszę o informację dotyczącą korzystania ze strony Family Search.
Próbuję otworzyć pod podanym przez Pana skrótem akta z parafii Potok Złoty. Niestety pojawia się komunikat, że obraz jest niedostępny (komunikat po angielsku). Czy to oznacza, że rzeczywiście nie ma tego mikrofilmu w zasobach, czy też to wina mojego komputera. Dodam, że np. mikrofilm z aktami parafii Krzepice mogę otworzyć.
pozdrawiam

6 lata 5 miesiąc temu - 6 lata 5 miesiąc temu #7255 przez plachy (Błażej Pawlica)
Na naszej stronie, w dziale Zasoby -> Zasoby FamilySearch są na bieżąco aktualizowane dane 'otwieralnych' ksiąg. Jest też osobny wątek na forum.
Dostępne zasoby strony familysearch.org
Forum ogólne księgi na srtonie FamilySearch
PS
Być może potrzebna jest rejestracja na stronie FamilySearch. Nie wiem nawet czy oraz jak dużo można przeglądać bez logowania, bo zarejestrowany jestem od zawsze i od logowania rozpoczynam pracę z FS. ;)

pozdrawiam,
Błażej Pawlica, Częstochowa

genealogia.net.pl

Pawlica, Poraj - Częstochowa, Krzepice - Zwierzyniec, Popów
Ceglarek, Tałajczyk, Kardas - Wąsosz Górny, Popów, Kamieńszczyzna
Bebel - Częstochowa, Adamów, Małogoszcz - Cieśle, Wielgomłyny

6 lata 4 miesiąc temu #7259 przez adasiap (adam pluta)
Dziękuję za informację.

6 lata 4 miesiąc temu #7260 przez antares (Kazimierz Konopka)
Kłaniam się (post)świątecznie

Moje, niemałe już, doświadczenia mówią, że logowanie się niczego nie zmienia, ale:

1/ Jeśli dana księga dostępna jest od pierwszego slajdu, można przeglądać ją dowolnie za pomocą Internet Explorera (ja mam wersję 8), bo interfejs jest wyposażony w narzędzia do przewijania i wyboru sladów.

2/ Jeśli księga dostępna jest "od środka", przy użyciu IE zgłasza się (domyślnie) slajd pierwszy z przytoczonym wyżej angielskim komunikatem i (niestety) bez narzędzi do wyboru numeru slajdu. Wtedy nic nie można począć - poza posłużeniem się inną przeglądarką. Ja używam w takich przypadkach Google Chrome - z powodzeniem, aczkolwiek niechętnie.

3/ Jeśli jakaś księga nie jest wymieniona wśród udostępnionych - patrz post pana Błażeja - przyjmuję to w pokorze (choć sprawdzić nie zawadzi)

Powodzenia

Kazimierz

Kiedy żartuję - to żartuję, ale kiedy jestem poważny... to też żartuję. Poza tym bywam wściekły

6 lata 4 miesiąc temu #7261 przez beataszajda4 (Beata Szajda)
Potok Złoty
Z aktów małżeństw na pewno otwierają się:
1. Małżeństwa (Akta małżeństw) 1780/38 -od str. 117
2. Małżeństwa (Akta małżeństw) 1839/80-od str. 128
3. Małżeństwa (Akta małżeństw) 1881/90

Urodzeń i zgonów nie sprawdzałam.

6 lata 4 miesiąc temu - 6 lata 4 miesiąc temu #7271 przez Roman (Roman Wierus)
Witam,
Pani Beato, całość parafii Złoty Potok przejrzał Pan Sebastian Górecki, jest tu:
www.genealodzy.czestochowa.pl/pl/zasoby/...earch/460-potok-zoty
Mam wielką prośbę, jeśli podajemy informację o dostępnych aktach parafii w Family Search, podawajmy ją całościowo, ur, zg. i małż., ktoś kto przegląda wyszukiwarkę zasobów nie przegląda jednocześnie forum czy to kompletny Złoty Potok czy nie :)

pozdrawiam,
Roman

6 lata 4 miesiąc temu #7272 przez adasiap (adam pluta)
Witam ponownie
Jeszcze raz bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje. :)

6 lata 4 miesiąc temu #7337 przez admin (Szymon Gruca)
Okazuje się, że niestety skany ksiąg na Familysearch mogą też być niekompletne. Brak aktu może wynikać z pominięcia całych stron. Oto przykład:
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-24...c=MM1N-1FK:718277929
Po stronach 224-225 następują 230-231. Brakujące 4 strony istnieją, bo mam z nich skany, ale brakuje ich na stronie Fs.
Pozdrawiam noworocznie

Szymon Gruca | www.szgruca.nazwa.pl

6 lata 4 miesiąc temu #7339 przez sebol (Sebastian Górecki)
potwierdzam, czasami nie ma tylko skanów na FS. ostatnio indeksując(u 1864) olsztyn- z chrztów (w Olsztynie są i chrzty i urodzenia) chciałem zweryfikować a tu w urodzeniach nie było skanu, czyli nie ma 4 sztuk

4 lata 9 miesiąc temu #14841 przez margit2014 (M. D.)
Nie mogę otworzyć strony z mikrofilmami na FS, tzn. wchodzę na "Historical Record Collections" klikam np Częstochowę pojawia się link Brownse i jak go kliknę to pojawia się szara strona.

Wyczyściłam pliki cookie, pamięć podręczną, historię przeglądanych str i dalej jest to samo.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Margit
The following user(s) said Thank You: nicpon57 (Elżbieta Kowalska)

4 lata 9 miesiąc temu #14842 przez nicpon57 (Elżbieta Kowalska)
U mnie to samo. Wchodziłam z kilku niezaleznych komputerów. Może jakas aktualizacja zasobów? Poczekamy...

4 lata 9 miesiąc temu #14845 przez Florian27 (Michał Urbaniak)
U mnie to samo! Obyśmy dostali więcej dokumentów do przeszukiwania:)

4 lata 9 miesiąc temu #14846 przez margit2014 (M. D.)
Oby było więcej, a nie mniej.

4 lata 9 miesiąc temu - 4 lata 9 miesiąc temu #14848 przez Ala (Alicja Baranowska)
Już można korzystać ze strony Family Search, o czym z radością powiadamiam wszystkich.

Czas generowania strony: 1.215 s.