Topic-icon AP Częstochowa - potrzebuję pomocy

6 lata 7 miesiąc temu #8124 przez anowi1958 (Iwona Wojtecka)
Potrzebuję pomocy do sprawdzenia w AP Częstochowa alegaty do jednego ślubu. Chodzi o parafię Przyrów, rok 1853 - ślub Fryderyk Andre i Józefa Blacharska. Chodzi o wszelkie dane o Fryderyku Andre. Proszę o zrobienie zdjęcia lub wynotowania treści, albo chociaż o spisanie potrzebnych sygnatur abym mogła sobie to zamówić w Archiwum.Akt ślubu mam, ważna jest alegata.

Iwona

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 7 miesiąc temu #8127 przez helena195555 (Helena Matuszczyk)
Pani Iwono nie potrzebuje Pani żadnych sygnatur.Proszę napisać do AP maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Proszę podać o jaki akt Pani chodzi podając rok ,nazwiska może byc nr.aktu,oczywiście parafię.Proszę zaznaczyć że chodzi Pani tylko o alegata. Jeśli do danego aktu są alegata ,znajdą odpiszą,podadzą kwotę i nr.konta na który trzeba wpłacić. Koszty to 3 zł za stronę plus 8 zł koszty wysyłki/jeśli chodzi o skany/.
W tej chwili załatwiają to bardzo szybko.Pozdrawiam Helena Matuszczyk.

6 lata 7 miesiąc temu #8128 przez anowi1958 (Iwona Wojtecka)
Dziękuję za informację, zawsze jak zamawiałam akty z jakiegoś archiwum to podawałam sygnatury. Bez podania sygnatur to archiwum liczyło za kwerendę.

Iwona

6 lata 7 miesiąc temu #8131 przez helena195555 (Helena Matuszczyk)
Przepraszam pomyliłam się ,podałam cenę kserokopii, skany są droższe bo dochodzi cena płyty. W AP Częstochowa w obrębie dwóch lat szukają za darmo nie licząc kwarendy. Od lat w ten sposób zamawiam akty i alegata do nich. Pozdrawiam Helena Matuszczyk.

6 lata 7 miesiąc temu #8134 przez anowi1958 (Iwona Wojtecka)
A po co płyta? na maila nie wysyłają? Z archiwum z Kielc i Włocławka zawsze na maila dostawałam skany 4 zł w Kielcach, 2 zł Włocławek

Iwona
The following user(s) said Thank You: helena195555 (Helena Matuszczyk)

6 lata 7 miesiąc temu #8136 przez helena195555 (Helena Matuszczyk)
Naprawdę nie wiem czy wysyłają na maila ,proszę zapytać.Ja jak zamawiałam skany przysyłali mi na płycie.Ostatnio zamawiam tylko kserokopie.Myślę,że jak Pani zapyta to podadzą wszystkie możliwości. Pozdrawiam HM.

6 lata 7 miesiąc temu #8162 przez kukulat (Tomasz Kukuła)
Pani Iwono, z mojego doświadczenia wynika, że AP jeszcze mocno siedzi w minionej epoce jeśli chodzi o poziom obsługi petentów i korzystanie z powszechnie już dostępnych urządzeń elektronicznych.
Proszę się uzbroić w w cierpliwość. Dużo cierpliwości.

Inne archiwa przesyłają skany w ciągu kilku dni, nierzadko bez podania sygnatury. AP Częstochowa jak dotąd nigdy nie odpowiedziało na moje maile, skany przesyłało na CD po ok miesiącu oczekiwania, zdarzały się skany nie tych aktów, które zamówiłem.
Po za tym przeglądają księgi tylko po indeksach. Dostałem kiedyś odpowiedź, że poszukiwanego przeze mnie aktu nie ma, choć w zasobach niniejszego TGZC został zindeksowany. Musiałem sam pojechać, odszukać akt w księdze i pokazać panu palcem - ten akt proszę mi zeskanować. W indeksie na końcu księgi go nie było więc napisali, że aktu nie ma bez przeglądania rocznika.

Życzę powodzenia :-)

6 lata 7 miesiąc temu #8166 przez anowi1958 (Iwona Wojtecka)
Dlatego ja znając realia myślałam, że może pomoże mi ktoś z Częstochowy, chociaż sygnatury mi sprawdzi, ale niestety żadnego odzewu. Z Częstochowy do tej pory nic nie zamawiałam, maila z prośbą wysłałam, odpowiedzi na razie żadnej nie dostałam.

Iwona

6 lata 7 miesiąc temu #8179 przez anowi1958 (Iwona Wojtecka)
Moja prośba o pomoc w archiwum już nieaktualna. Znalazłam inne "dojście".

Iwona

Czas generowania strony: 0.587 s.