Topic-icon Iwanowice 1860 - 1870

6 lata 4 miesiąc temu #8507 przez zumizumi (GRZEGORZ BORECKI)
Witam
Iwanowice w latach 1860 - 1870 jaka to parafia?
Przeglądając Kłobuck czy Danków Iwanowic brak

za podpowiedź dziękuję
Pozdrawiam
Grzegorz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 4 miesiąc temu - 6 lata 4 miesiąc temu #8508 przez huras (Florian Huras)
Od roku 1786 do ok.1880 Iwanowice należały do parafii Kłobuck.Po zmianach administracyjnych z 1867 w dalszym ciągu przypisane są do Kłobucka gmina Opatów, ale już w 1880 Iwanowice mają swoją parafię.
W dokumentach publikowanych w FamilySearch jest dość duży bałagan - groch z kapustą. Może Iwanowice"przyklejone" zostały do innej parafii?

6 lata 4 miesiąc temu #8509 przez huras (Florian Huras)
Nie mam pewności czy informacja że Iwanowice w 1880 roku miały własna parafię jest rzetelna i dotyczy "naszych" Iwanowic. Sprawdzę.Być może dotyczy to parafii i gminy Iwanowice ale tych w powiecie kaliskim. Wówczas miejscowości o takiej nazwie było trzy bo spierano się w których urodził sie obrońca Jasnej Góry ks. Kordecki. Przepraszam za wątpliwość. Sprawdzę. HF

6 lata 4 miesiąc temu - 6 lata 4 miesiąc temu #8510 przez worwag (Sławomir Worwąg)

GRZEGORZ BORECKI napisał: Witam
Iwanowice w latach 1860 - 1870 jaka to parafia?
Przeglądając Kłobuck czy Danków Iwanowic brak

za podpowiedź dziękuję
Pozdrawiam
Grzegorz

Są:
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-20...c=M99D-KV2:243688918
Parafia Iwanowice powstała dopiero w 1986 roku - nigdy wcześniej Iwanowice nie miały własnej parafii. Terytorialnie w XIX wieku podlegały pod parafię Kłobuck. w XVII wieku dużo chrztów w Krzepicach

6 lata 4 miesiąc temu #8513 przez anetta72 (Anetta Musiał)
Witam
Iwanowice znajdują się również w księdze Wilkowiecko 1860-1865.
Aneta

6 lata 4 miesiąc temu #8516 przez jurek46 (Jerzy Bartnicki)
Witam.
Ja wrócę do poprzedniego swojego wątku dotyczącego Iwanowic ale z lat 1750-1780. W parafii Kłobuck są metryki zgonu z tego okresu i dalej, natomiast brak metryk urodzenia z tego samego okresu tj. z lat 1750-1780. Pojedyncze metryki można spotkać w parafii Krzepice
- zaznaczam jeszcze raz pojedyncze. Osoby, które mieszkają w Iwanowicach, a które są świadkami lub chrzestnymi podawane są jako "" Iwanowice z parafii Kłobuckiej"" a występujące w Krzepicach, Dankowie czy w samym Kłobucku.Pytanie, gdzie są księgi urodzeń z Iwanowic. A może ich brak lub są nie zdygitalizowane.
Czy ktoś z genealogów Częstochowskich potrafi wyjaśnić tą zagadkę.
Jest to taka sama sytuacja jak z lat 1860-1870
Pozdrawiam Jurek

6 lata 4 miesiąc temu #8525 przez worwag (Sławomir Worwąg)

Jerzy Bartnicki napisał: Witam.
Ja wrócę do poprzedniego swojego wątku dotyczącego Iwanowic ale z lat 1750-1780. W parafii Kłobuck są metryki zgonu z tego okresu i dalej, natomiast brak metryk urodzenia z tego samego okresu tj. z lat 1750-1780. Pojedyncze metryki można spotkać w parafii Krzepice
- zaznaczam jeszcze raz pojedyncze. Osoby, które mieszkają w Iwanowicach, a które są świadkami lub chrzestnymi podawane są jako "" Iwanowice z parafii Kłobuckiej"" a występujące w Krzepicach, Dankowie czy w samym Kłobucku.Pytanie, gdzie są księgi urodzeń z Iwanowic. A może ich brak lub są nie zdygitalizowane.
Czy ktoś z genealogów Częstochowskich potrafi wyjaśnić tą zagadkę.
Jest to taka sama sytuacja jak z lat 1860-1870
Pozdrawiam Jurek

Przed chwilą przejrzałem chrzty z Krzepic 1766 - wg mnie jest bardzo dużo chrztów z Iwanowic.

6 lata 4 miesiąc temu #8527 przez jurek46 (Jerzy Bartnicki)
Tak zgadzam się, przejrzałem całą księgę i nie ma tam urodzeń dzieci Sebastiana Bartnickiego sołtysa Iwanowic. Gdzie on chrzcił swoje dzieci (w której parafii.) A jest to dla mnie bardzo ważne
Panie Sławku poświęciłem temu bardzo dużo czasu, przeglądając wszystko co możliwe i nic. Nie wiem gdzie szukać tych metryk. Dlatego zwróciłem się na forum o pomoc w poszukiwaniach.
Pozdrawiam Jurek

6 lata 4 miesiąc temu #8528 przez worwag (Sławomir Worwąg)
To jeszcze można poszukać w Wilkowiecku - zdarzają się też pojedyncze chrzty z Iwanowic

6 lata 4 miesiąc temu - 6 lata 4 miesiąc temu #8529 przez szafert (Krystyna Jałowiecka Szafert)
Witam
mam również problem z Iwanowicami
poszukuję (bez skutku) aktu ślubu moich przodków
Wojciech Kemuś i Agnieszka Wolska (ur.ok.1812)
ich pierwsze dziecko Marianna rodzi się 1833 Iwanowice par.Danków
(ten akt mam)
będę wdzięczna za każdą wiadomość
pozdrawiam serdecznie

6 lata 4 miesiąc temu - 6 lata 4 miesiąc temu #8540 przez pietrzepawle (Piotr Lis)
Generalnie zasada jest następująca (po wielu moich obserwacjach i trudach związanych z poszukiwaniem w różnych księgach kłobuckich, dankowskich, wilkowieckich i krzepickich):

akty ślubów dla Iwanowic, Rębielic i Opatowa -> Kłobuck
akty urodzenia dla Iwanowic -> najczęściej Danków i Krzepice, czasami także Wilkowiecko (ale bardzo rzadko)
urodzenia dla Rębielic -> Wilkowiecko i Danków
akt zgonów Iwanowice, Rębielice i Opatów -> Kłobuck
akty urodzenia dla Opatowa -> Wilkowiecko

Powyższa zasada stosuje się od ksiąg z XVIII wieku do ok. 1875 roku.

I zwykle jest tak, że chrztów udzielano w najbliższej parafii.

Iwanowice - parafia Kłobuck, potem Krzepice
[1828: województwo kaliskie, obwód wieluński, powiat częstochowski, parafia Kłobuck]
[do 1868 gmina Iwanowice, od 1868 gmina Opatów]
[1877: gubernia petrokowska, powiat częstochowski, gmina Opatów, parafia Kłobuck, sąd pokoju w Częstochowie, poczta Kłobuck]
[1901: gubernia piotrkowska, powiat częstochowski, gm. Opatów, parafia Kłobuck, sąd Krzepice, poczta Krzepice]
[1933/34: gm. Opatów, pow. częstochowski, woj. kieleckie, poczta Krzepice, sąd grodzki Krzepice, sąd okręgowy Piotrków, parafia Krzepice]

w zainteresowaniach: Lis i Heluszka (Iwanowice, później Rębielice Królewskie), Włodarczyk, Sabat, Tronina (Rębielice Królewskie)

Czas generowania strony: 0.381 s.