II WŚ, Janik Antoni, Borowe, aresztowanie przez Niemców.

Więcej
11 lata 1 tydzień temu - 11 lata 1 tydzień temu #8850 przez Przem Ko
Poszukuję informacji, dotyczących okoliczności aresztowania Antoniego Janika, zamieszkałego w Borowym (obecnie gmina Wręczyca Wielka). Aresztowanie miało miejsce 2 stycznia 1943 r. Antoni został osadzony w obozie Gross Rosen. Może ktoś z państwa natrafił na jakieś dokumenty lub relacje w powyższym zakresie. A może są jakieś wskazówki, gdzie szukać dokumentów, związanych z aresztowaniami przez hitlerowców w 1943 r. Pozdrawiam serdecznie. Przemysław Kościołek
Ostatnia11 lata 1 tydzień temu edycja: Przem Ko od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 tydzień temu #8851 przez henryk gierlik
The following user(s) said Thank You: Przem Ko

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 tydzień temu #8852 przez Przem Ko
Dziękuję za link. Miejsce i okoliczności śmierci udało mi się częściowo ustalić korespondencyjnie (z Muzeum Gross Rosen i Bad Arolsen). Natomiast w tej chwili najbardziej interesują mnie informacje dotyczące OKOLICZNOŚCI ARESZTOWANIA (powód itp.).

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 tydzień temu #8857 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic II WŚ, Janik Antoni, Borowe, aresztowanie przez Niemców.
na chomikuj.pl jest ksiazka poswiecona dzialaniom gestapo w okolicach Czestochowy. Tytulu nie pamietam, prosze wpisac w wyszukiwarke dokumentow "czestochowa, czestochowskiem -ego itp" Moze pan znajdzie. Dwa tomy.
The following user(s) said Thank You: Przem Ko

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 tydzień temu #8859 przez Przem Ko
Dziękuję Panie Tomaszu.
"Hitlerowcy w Powiecie Częstochowskim 1939 1945".
Przewertowałem kiedyś tę książkę, niestety nic tam nie ma w najbardziej interesującej mnie kwestii. Choć sama pozycja jest bardzo ciekawa i autor przywołał w niej wiele lokalnych wydarzeń.
Syn Antoniego - Józef Janik ps. Anioł był dowódcą oddziału partyzanckiego działającego w lasach kłobuckich i herbskich. Podejrzewam, że Antoni został aresztowany i wywieziony do Gross Rosen właśnie z powodu partyzanckiej działalności syna. Szukam relacji bądź dokumentów związanych z tym wydarzeniem. Zdaję sobie sprawę, że może to być bardzo trudne, a może nawet niemożliwe. Będę próbował również przez IPN.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 tydzień temu #8860 przez Krzysztof Szczepanik
Replied by Krzysztof Szczepanik on topic II WŚ, Janik Antoni, Borowe, aresztowanie przez Niemców.
Tu jest wzmianka o Antonim Janiku www.historycy.org/index.php?showtopic=55490&st=22

Fennixx
The following user(s) said Thank You: Przem Ko

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie