Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #10292 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
Mój dziadek Stanisław Choroba miał rodzeństwo: Piotr,Maria i Marcjanna. Czy jest szansa dowiedzieć się czegoś o nich ?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #19005 przez Karolina Trzepizur
Replied by Karolina Trzepizur on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
Witam serdecznie Pani Danuto.
Jestem bardzo mile zaskoczona, ponieważ linia Chorobów jest mi bliska i była w naszej rodzinie znana dość daleko wstecz :). Rozalia Bubel byłą Babcią mojego Dziadka - Eugeniusza a co za tym idzie Pani Dziadek Stanisław był synem brata ojca mojego mojego Dziadka :) wygląda zawile, ale w skrócie pani Dziadek jest synem jednego brata (Jana) a mój Dziadek (Eugeniusz) jest synem drugiego brata (Franciszka. Jeśli się nie mylę to Pani Mama ma brata Władysława urodzonego 10.07.1920 roku. Chętnie służę pomocą :) Możemy się umówić na kawę ;)
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #19873 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
Witam.. Mam dwóch kuzynów w Poraju i kuzynkę w Zaborzu o nazwisku Słabosz. Są to potomkowie brata mojej babci, Jana Klimka z Zaborza. Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #19874 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
Witam serdecznie.. Zgadza się, brat mojej Mamy, Władysław Choroba z Żarek - to mój chrzestny.. Z tego pokolenia już nikt nie żyje.. Miałam dłuższą przerwę w odwiedzaniu tej strony. Do naszego drzewa wpisujemy tylko członków rodziny w linii prostej, nie rozpracowujemy rodzeństwa przodków a i tak jest w nim ponad 1000 osób.. Mam jedną sprawę, w której przydałaby mi się pomoc. Chodzi o daty pradziadków Klimków. Bardzo rzadko odwiedzam Ziemię Częstochowską, chociaż mam tam wielu kuzynów. Takie życie.. Pozdrawiam. Danuta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #19890 przez Karolina Trzepizur
Replied by Karolina Trzepizur on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
Mam trochę zapisków na innym komputerze, zobaczę może się uda coś więcej znaleźć o rodzinie Klimek, choć to linia "żeńska" i inne nazwisko;) Niestety imię Marcjanna w różnych zapisach jest popularne... a na dodatek nigdy nie uczyłam się rosyjskiego - utrudnia szukanie w księgach parafialnych. Tak a 'propos kościoła, z tego co mi Dziadek opowiadał kościół w Żarkach został wybudowany na dawnych rodzinnych ziemiach. Niestety nie pamiętam czy to była darowizna czy sprzedaż... może kuzynostwo coś pamięta?
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #19892 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
Witaj Karolina.. Proponuję zwracać się po imieniu, jak to w rodzinie.. Szczegóły linii Klimków są w moim temacie: "Klimek Michał i Marianna zd. Kasprzyk". Uzyskałam tam link do aktu ślubu nr 21/1882. Pradziadek miał wtedy 25 lat, czyli ur. się w 1857r. a prababcia 20 lat, czyli urodziła się w 1862. Nie znam pełnych dat urodzenia ani dat śmierci. Pochowani w Przybynowie. Jest tylko grób prababci (ten na zdjęciu). Grób pradziadka zniknął.. Chciałabym załatwić wspólną tabliczkę nagrobną. Pokazują się w Myheritage powiązania gałęzi w naszych drzewach.. Może masz jakieś stare zdjęcia.. Pozdrawiam Cię

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie