Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10146 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty was created by Danuta Mucha(Czarnecka)
W albumie rodzinnym są 3 zdjęcia z dedykacjami dla mojego taty: 1/ z datą 23.06.1935r,2/z datą 17.VIII-41r, 3/"Na pamiątkę kochanemu Kuzynkowi Witold i Ziutka, Częstochowa, dn,19/IX-43r.". Na odwrocie zdjęcia jest też pieczątka:Foto Art. "STELLA" wł.Maria B...lasz,Częstochowa,N.M.Panny 33. Nie znam imienia cioci Ziutki po ślubie. Nikt nie wie, co się z nią stało.. Ostatnio słyszałam, że podobno wyjechała do Wrzosowej. Przypuszczam, że to córka Marianny Wiśniewskiej(Czarnecka), a więc siostrzenica mojego dziadka Franciszka Czarneckiego. O Mariannie Wiśniewskiej wiem tylko tyle, że jej pierwszy mąż miał na imię Jan a drugi nazywał się Mizera. Miała synów:Jan,Józef,Stanisław,Władysław i podobno córkę Eleonorę. Mieszkała na tzw "Hubkach"(Biskupice Nowe). Może ktoś będzie coś wiedział na ten temat..
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #10959 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty
Dzięki Forum dowiedziałam się, że mój dziadek miał siostrę Mariannę(akt nr 112/1881)i Franciszkę(54/1889), która wyszła za mąż za Jana Wiśniewskiego 15.08.1910r. Czy da się ustalić, za kogo wyszła za mąż Marianna, czy też za Wiśniewskiego..?, może brata Jana? Czyją córką była Ziutka Wiśniewska: Marianny czy Franciszki?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #10960 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty
Przesyłam dodatkowe zdjęcia kuzynki mojego taty - Ziutki Wiśniewskiej: 1/ z datą 32.06.1935r; 2/17.08.1941r.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #10961 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty
Nie wiem dlaczego zdjęcia nie wyszły..

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #39042 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty
Czy ktoś ma dostęp do aktu urodzenia 1872r., Bystrzanowice parafia Staromieście, Wiśniewski Stanisław, syn Michała i Józefy Skowron?
Bardzo proszę o ten akt ur. męża siostry mojego dziadka.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu - 4 lata 1 miesiąc temu #39043 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty

Załącznik SAM_0113CzarneckaZiutka.JPG nie został znaleziony

Załącznik SAM_0566CzarneckaZiutka.JPG nie został znaleziony

Znalazłam już akt ur. siostry dziadka - Franciszki Czerneckiej 1889/54 w Biskupicach z adnotacją o ślubie z Janem Wiśniewskim 15.08.1910 (brak aktu), akt ur. Marianny Czarneckiej 1881/112 i akt ślubu Marianny ze Stanisławem Wiśniewskim, synem Michała i Józefy Skowron w Bystrzanowicach, parafia Staromieście.
Czyli dwie siostry wyszły za mąż za dwóch braci. Nadal nie wiem, czyją córką była Ziutka Wiśniewska, ulubiona kuzynka mojego taty, której zdjęcia są w rodzinnym albumie.. Franciszki czy Marianny..?
Załączniki:
Ostatnia4 lata 1 miesiąc temu edycja: Danuta Mucha(Czarnecka) od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie