Romowie w Częstochowie 1916-1919 + metryka ze wzmianką o obrzezaniu

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10398 przez Anna M. Nalepa
Witam,

Zwracam się z uprzejmym zapytaniem do Państwa, czy są dostępne / czy ktoś z Państwa słyszał, pamięta, informacje na temat bytności Romów w Częstochowie i okolicach w latach 1916 - 1919?

Interesuje mnie czy coś wiadomo na temat ich historii - gdzie zamieszkiwali, czy są znane jakieś personalia, gdzie byli chowani.

Mam także drugie zapytanie - gdzie można szukać metryki, osoby pochodzenia prawdopodobnie Romskiego (dokładnie, to pochodzenia pół Romskiego - Roma i Polki), w której z tego, co przekaz rodzinny głosi, widniała wzmianka o obrzezaniu dnia ósmego?

Jak mniemam księgi Parafialne Parafii Rzymskokatolickich wzmianek na temat obrzezania nie odnotowywały, zatem przypuszczam należałoby szukać w innych księgach (o ile jeszcze istnieją).

A oryginalna metryka zaginęła na długo nim zajęłam się poszukiwaniami genealogicznymi i wzmianka o niej istnieje tylko w przekazach ustnych.

Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10402 przez Tea Åkerlund
Witam
Pani Anno ja nie wiem czy to pania bendzie interesowac.
Ja pamientam jako dziecko rodzine mieszana romow z Czestochowy.
ale to lata 1952r mieszkali dawniej Liszka Gorna a dzisiaj niedaleko ulicy Radomskiej.Oni hodowali heban.Z opowiadan mojej mamy to historia bardzo tragiczna ale i ciekawa milosc przezwycienzy wszystkie przeszkody i bariery kulturalne.
Jak wiem miala syna a on wyksztalcil sie na lekarza i zamieszkal
w Krakowie. nazywali sie Olszewscy.
Zycze sokcesow w poszukiwaniu.
The following user(s) said Thank You: Anna M. Nalepa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10403 przez Anna M. Nalepa
Serdecznie dziękuję Pani za informacje! :)

Każda wiadomość jest dla mnie cenna, aby rozwikłać historię mojego dziadka:)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie