Topic-icon Ludność żydowska woj. krakowskiego w okresie Sejmu Czteroletniego

6 lata 10 miesiąc temu - 6 lata 10 miesiąc temu #10475 przez Maria Nowicka-Ruman
Posiadam spis który dotyczy ludności żydowskiej zamieszkałej w powiecie krakowskim, ksiąskim, leleowskim i proszowskim.
Zainteresowanym służę pomocą. Maria.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 10 miesiąc temu #10484 przez rafał Kaucz
byłbym zainteresowany wykazem ludności zydowskiej z powiatu lelowskiego z miejscowości Żarki, Jaworznik, Choroń, Przybynów, Wysoka Lelowska, Trzebniów, Postaszowice, Myszków, Nowa Wieś,Włodowcice, Góra Włodowska, Kotowicew i Parkoszowice w jakiej formie ma pani te dane skany czy inna forma. Taki wykaz byłby mi przydatny do pracy magisterskiej na temat Zespół dóbr żarecko-mirowskich w XVII-XVIII wieku pod władaniem Korycińskich herbu Topór i Męcińskich herbu Poraj mogę podesłać mejla ewentualnie

6 lata 10 miesiąc temu #10487 przez Maria Nowicka-Ruman
Panie Rafale jest to książka o tytule jak wyżej. Z miejscowości które Pan podał są tylko dane dotyczące mieszkańców Żarek, Trzebniowa, Nowej wsi, Włodowic.

Mam również scan aktu notarialnego z pocz XIXw (nie wiem czy ten okres jest w sferze Pana zainteresowań) dot. sprzedaży przez Stanisława Męcińskiego Franciszkowi Stadnickiemu dóbr Choronia, Przybynowa, Zaborza i Poraja

6 lata 10 miesiąc temu #10490 przez Lech Ciuk
Pani Mario. Interesuje mnie ta sprawa a dotyczy Żarek. Czy można nabyć tę książkę? i gdzie?

6 lata 10 miesiąc temu #10495 przez Arkadiusz Pluta
Także jestem zainteresowany tym spisem ludności żydowskiej z Żarek oraz spisem z Olsztyna- jeśli takowy jest? Chodzi mi dokładnie o sprawdzenie nazwiska Dyenski, Dyienski (Dyjeński) albo Dyjka lub Dyja.

Z góry dziękuję za pomoc.

6 lata 10 miesiąc temu #10499 przez Tomasz Krzywanski
The following user(s) said Thank You: Lech Ciuk

6 lata 10 miesiąc temu #10500 przez Tomasz Krzywanski
The following user(s) said Thank You: Lech Ciuk

6 lata 10 miesiąc temu - 6 lata 10 miesiąc temu #10502 przez Maria Nowicka-Ruman
Panie Arkadiuszu wg spisu z 1790-92 nie było takiego nazwiska w Żarkach ani w innych miejscowościach woj krakowskiego powiatu krakowskiego, ksiąskiego, leleowskiego i proszowskiego.

6 lata 4 miesiąc temu - 6 lata 4 miesiąc temu #13045 przez Tadek Kowalski
Witam !
Pani Mario, jeśli to możliwe to prosiłbym o skany stron dot. miejscowości CIEŚLIN. Wg google są to strony nr : 13, 139, 285, XXXIV (ale to skorowidz tylko) oraz jeszcze jakaś 5 -ta. Pozdrawiam !

5 lata 5 miesiąc temu - 5 lata 5 miesiąc temu #17429 przez Michał Mazur
Witam. To mój pierwszy wpis na forum, które od dawna śledziłem więc chciałbym się najpierw przywitać.
Jeżeli to możliwe to prosiłbym pani Mario o skan ludności odnszący się do wsi Poręba Krzemienda, Dziechciarze (Dziekciarze), Krawce (Krowce), Niwki

Czas generowania strony: 0,000 s.