Nieścisłości w poszukiwaniach Jana Badory i Rozalii z Hutek. Parafia Konopiska.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11284 przez Damian Badora
Witam,

jestem nowy na forum i mam pewne problemy z interpretacją danych :/

Mając dane pewne wyciągnięte od rodziny znalazłem akt ślubu mojego praprapra dziadka Andrzeja i jego żony (1870). Z akt ślubu dowiedziałem się że rodzicami Andrzeja Badory są Jan i Rozalia Kosarga. Natomiast z akt urodzin z 1843 roku wyczytałem że Jan w chwili narodzin Andrzeja miał 26 lat, natomiast Rozalia 23 lata. Dodatkowo nazwisko Rozalii to Kosarz.

Idąc tym tropem obliczyłem że Jan narodził się w 1817 roku, natomiast Rozalia w 1820.

Nie mogłem znaleźć aktu ślubu Rozalii i Jana. Znalazłem akt urodzeń Jana Nepucena Badory z 1816 roku (poniekąd by się to zgadzało). Natomiast co do Rozalii najbliżej prawdy był akt urodzenia Rozalii Klosek z 1911 roku.

Dodatkowo znalazłem "siostrę Andrzeja" Łucję urodzoną w 1845 roku gdzie Jan miał wówczas 32 lata a Rozalia 26 lat. W akcie tym widnieje nazwisko Rozalii Kosarga.

Odnalazłem jeszcze jeden akt urodzin Julianny z 1848 roku gdzie Jan miał 25 lat, natomiast Rozalia 30 i nazwisko Klosek. Podążając tym tropem odnalazłem również akt ślubu Jana Badory z Rozalią Klosek z 1941, gdzie Jan miał 25 lat natomiast Rozalia 30.

Z tego wszystkiego mam totalny mętlik w głowie i nie wiem czy jest mowa o jednej i tej samej osobie czy o kilku. Wszyscy pochodzą z Hutek w parafii Konopiska. Przy poszukiwaniach założyłem fakt że ślub mógł się odbyć w innej parafii i Rozalia mogła pochodzić z innej parafii. Więc przeszukałem roczniki urodzin z parafii okolicznych, ale także nic zadowalającego nie znalazłem.

Proszę o pomoc.

Dziękuję i pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11296 przez Halina Klimza
I mnie interesują nazwiska - Badora i Kluska (Kloska); moja bacia Michalina była córką Piotra Kluski i Antoniny Badora.
Piotr Kluska to syn Jana Kluski z Korzonka i Marianny Górniak (ur.Grzybów), Jan był synem Łukasza Klu/o/ski z Korzonka , żonatego z Maryanną Kosarga.
Zaś Górniakówna - to córka Mateusza Górniaka z Bugaja i Marianny Pietrzyk.
Jest jeszcze inny Łukasz Klo/u/ska - żonaty z Katarzyną Kosarga.
Piotr Badora ,ojciec babci mojej , był prawdopodobnie synem Balcera (jego żona to Józefa Dawczyk, która po śmierci Piotra w 1861- wychodzi za mąż za Pawła Górniaka.
Badorowie mieszkali przeważnie w Hutkach, potem w Rększowicach.
Spisuję wszystkie te nazwiska sprawdzając rok po roku, jak znajdę coś interesującego dla Pana- odezwę się.
W tej parafii jest też nazwisko Kosarz i trzeba uważać, czy to jest faktycznie Kosarz czy może Kosarga. Badora też ma formę - Bodora ,Bodorczyk.
Może odkryjemy wspólnych przodków?
pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie