Projekt Olsztyn

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #20120 przez Arkadiusz Pluta
Replied by Arkadiusz Pluta on topic Projekt Olsztyn
Jeszcze uwaga co do lokalizacji młyna Kręciwilk. W akcie ślubu Jakuba Maciąga vel Kręciwilka z 1761 roku napisano że jest ze młyna Stawowy. Jego córka Magdalena wychodząc za mąż w 1784 roku za Macieja Suchanika z Kusiąt też jest określana jako z młyna Stawowy lub Stawek (młyn wymieniony w lustracji 1789 r). Co ciekawe w Olsztynie pojawia się często przy aktach urodzenia nazwa Młyn w Olsztynie lub Młynek i znalazłem opis, że chodzi to o stary młyn na łąkach kucelińskich! Czyżby to był ten sam młyn Kręciwilk, który jest różnie opisywany?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #20126 przez Sebastian Górecki
Replied by Sebastian Górecki on topic Projekt Olsztyn
młyn koło poczesnej to zapwene młyn na ul spadkowej w nowej wsi albo w korwinowie - MŁYN WAŁY. A raków, Rakowizna to pewnie dzisiejsze Zawodzie, a mieszkali tam Rak, Rakowski
The following user(s) said Thank You: Zdzisława Rajczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21539 przez Roman Huras
Replied by Roman Huras on topic Projekt Olsztyn
Witam.
Panie Sebastianie podejrzewam, że mamy wspólnych przodków. W moim drzewie pojawiają się nazwiska Górniak z Poczesnej i Michalik z Kusiąt.
Jeżeli będzie Pan dysponował chwilką czasu, prosze o sprawdzenie w projekcie przodków Marianny Górniak (ur 1874-09-03 w Poczesnej) Córka Szymona Górnika i Otolii (Teodozjii) Rogacz (ślub Poczesna 1860-10-28)
Otolia była córką Wojciecha Rogacza i Barbary Michalik z Kusiąt
Z góry dzìękuję i pozdrawiam
Roman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #21544 przez Sebastian Górecki
Replied by Sebastian Górecki on topic Projekt Olsztyn
tak na szybko, jeżeli Paweł Michalik to syn Andrzeja i Ewy ur. 1728r, to mam go w drzewku, ale to nie mój przodek, wg. dostępnych dokumentów, a jezeli to inny - 1764 zmarło 2 trzydziestokilku latków o nazwisku Paweł Michalik - to nawet w drzewku go nie mam. jak, być może, znajdę chwilkę na poszukiwania, to wyrysuję. ps. Paweł to dziadek Barbary.
Ostatnia8 lata 5 miesiąc temu edycja: Sebastian Górecki od.
The following user(s) said Thank You: Roman Huras

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22757 przez Roman Huras
Replied by Roman Huras on topic Projekt Olsztyn
Witam!
Panie Sebastianie potwierdzam rodzicami mojego Pawła byli Andrzej Michalik ur 1728 w Kusiętach i Ewa (nazwisko nieznane)
Będę wdzięczny za rozrysowanie drzewa.
Pozdrawiam i z góry dziękuje
Roman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #22782 przez Sebastian Górecki
Replied by Sebastian Górecki on topic Projekt Olsztyn
nie pamiętam juz jak do tego doszedłem, ale zapodam tylko potomków andrzeja. ps a chrztów z Poczesny to z 5 lat mi zostało do zindeksowania (w połowie 1801 roku jestem)
Załączniki:
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Sebastian Górecki od.
The following user(s) said Thank You: Roman Huras

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie