Topic-icon Opowieści rodzinne

5 lata 9 miesiąc temu #12200 przez Marek Mietelski (Marek Mietelski)
Witam ,od kilku tygodni od zarejestrowania na stronie genealodzy staram się szukać przodków wykorzystałem rodzinne opowieści i o dziwo miałem znaleść pradziadka mojej żony a znalazłem dziadka tego pradziadka zahaczyłem o 1802 r,myślę że zejdę niżej to znaczy XVIII w.Kocin parafia Mykanów
Co do swojej rodziny to wiem że pochodzi z Truskolas kupili pole na Mazówkach, koło Ostrów,w parafialnych księgach Miedżna nie mogłem znaleść Mietelskich myślę że w księgach parafii Ostrowy znajdę jakieś zapiski
The following user(s) said Thank You: Piotr1970 (Piotr Mietelski)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 lata 9 miesiąc temu #12202 przez helena195555 (Helena Matuszczyk)
W 1857 r w Truskolasach mój przodek Szczepan Matuszczyk ożenił się z Rozalią Mietelską urodzoną w 1828 r córką Mikołaja Mietelskiego i Heleny z domu Pach .W porafii Truskolasy nazwisko Mietelski jest popularne.

5 lata 9 miesiąc temu #12203 przez Kermit (Joanna Bożek)

5 lata 9 miesiąc temu #12209 przez Marek Mietelski (Marek Mietelski)
W wyszukiwarce nazwisk nie znalazłem ,musze znaleść mojego pradziadka ,ojca Sylwestra Mietelskiego z Ostrów to posunie dalsze poszukiwania do przodu.Pradziadek mój mógł mieć na imię Wojciech ,a jego ojciec Antonii,tak z opowieści od swojego ojca słyszałem ,na pewno dużo więcej dowiedziałbym się od dziadka Sylwestra ale zmarł zanim ja się urodziłem

5 lata 9 miesiąc temu #12214 przez jr120065 (J K R)

Marek Mietelski napisał: W wyszukiwarce nazwisk nie znalazłem ,musze znaleść mojego pradziadka ,ojca Sylwestra Mietelskiego z Ostrów to posunie dalsze poszukiwania do przodu.Pradziadek mój mógł mieć na imię Wojciech ,a jego ojciec Antonii,tak z opowieści od swojego ojca słyszałem ,na pewno dużo więcej dowiedziałbym się od dziadka Sylwestra ale zmarł zanim ja się urodziłem

Coś słabo szukasz jest przecież ośmiu Mietelskich w tym Antoni, Wojciech!

Nazwisko to występuje również w m. Czarna Wieś, Truskolasy, Lisów.

Pozdrawiam JKR.

5 lata 9 miesiąc temu #12254 przez Marek Mietelski (Marek Mietelski)
Znalazłem pradziadka, moim pradziadkiem jest Antoni Mietelski z Truskolas syn Łukasza i Juli Obała.Antoni Mietelski ożenił się z Marcjanną Cora w 1883 r,to przez nazwisko panieńskie swojej prababki znalazłem pradziadka w wyszukiwarce jest Antoni Mytelski.Potomków męskich po moim dziadku Sylwestrze Mietelskim żyje 22 z czego 3 za granicą Polski ,dziadek miał 2 braci i kilka sióstr tak że dosyć liczna rodzina po Antonim została oczywiście większość po Polsce się rozjechała tacy ''Wędrowniczki''w 2014 roku dalsze szukanie.Szczęśliwego Nowego 2014 r Życzę wszystkim sympatykom genealogii

5 lata 9 miesiąc temu #12264 przez helena195555 (Helena Matuszczyk)
Witaj.Jak widzisz wszystko do siebie pasuje. ojcem Łukasza był Mikołaj a matką Helena z domu Pach. Łukasz był bratem mojej prababki Rozalii o której pisałam. Mikołaj był znaczącą postacią w Truskolasach.

5 lata 9 miesiąc temu #12270 przez Marek Mietelski (Marek Mietelski)
Witam,chce znaleść potomków Antoniego póki co i opisać ich,bedę korzystał z informacji najbliższej rodziny,informacje rodzinne nie zawsze się sprawdzają,korzystał będę z kompa i waszej pomocy.Kobiety jakby pomijam idę po męskiej linii szukając przodków,ale i o kobietach nie zapomnę .

5 lata 9 miesiąc temu #12358 przez Marek Mietelski (Marek Mietelski)
Prośba,gdzie znajdę akty małżeństw z 1923 r. par.Wolbórz woj.Łodzkie

5 lata 9 miesiąc temu #12360 przez mariola1971 (Mariola Rybak)
W miejscowości Ostrowy obecnie mieszkają osoby o nazwisku Mietelski.Parafia Ostrowy istnieje od początku XX wieku, wcześniej Ostrowy należały do parafii Miedźno,ale był okres gdzie zapiski można znaleźć w parafii Mykanów.Niestety nie pamiętam w jakim czasie.

5 lata 9 miesiąc temu - 5 lata 9 miesiąc temu #12362 przez Marek Mietelski (Marek Mietelski)
Tak w Ostrowach mieszka mój brat i dwóch jego synów gm. Miedzno ,ja szukam Bronisława Mietelskiego brata mojego dziadka Sylwestra , Bronisław urodził się w 1898r .Parafia Ostrowy powstała chyba w 1922r

5 lata 9 miesiąc temu #12468 przez Piotr1970 (Piotr Mietelski)
Witam,
może jesteśmy rodziną?
Mój Dziadek też Piotr Mietelski pochodził z miejscowości Truskolasy ur. 28 czerwca 1897 r., a zmarł 9 września 1977 r.
Tylko ja i moja Córka z naszej rodziny nosimy nazwisko Mietelski.
Byłbym bardzo szczęśliwy gdybym kogoś odnalazł.

Moja Babcia - Eleonora Mietelska z domu Szot była z Cykarzewa ur 29 września 1891 a zmarła 10 grudnia 1979r.

Własnie się zarejestrowałem. Nie mam kompletnie wiedzy co dalej.

Pozdrawiam.
Piotr Mietelski
The following user(s) said Thank You: mrozenbe (Michał Rozenberg)

5 lata 9 miesiąc temu #12538 przez Marek Mietelski (Marek Mietelski)
Piotrze,mamy jednakowe nazwiska, nasi przodkowie pochodzą z Truskolas duże szanse na to że rodzina , Helena objaśniła mi że nasi przodkowie byli rodzeństwem ,na pewno znajdziesz swoich przodków .

5 lata 7 miesiąc temu #13163 przez Marek Mietelski (Marek Mietelski)
Pradziadek Antoni Mietelski mówił mojemu ojcu że Mietelscy sprowadzili się do Truskolas ze Szczecina ,w opowieściach występuje imię Urszula,myślę że Mietelscy sprowadzili się do Truskolas ze Szczucina .Być może potomkowie Mietelskich wywodzących się z Truskolas słyszeli opowieści o rodzinie.Jest całkiem realne żeby przekaz ustny cofnął nas wstecz o 260 do 280 lat,na pewno nazwy miejsc moga być inne jak np Szczecin a Szczucin w tym drugim Mietelscy żyja od dawna a w pierwszym?

5 lata 7 miesiąc temu #13165 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
"193
teki.bkpan.poznan.pl/search.php?section=2&single=1&fileno...‎
Grodzkie i ziemskie > Kalisz > Inskrypcje > XVI wiek 3715 (Nr. 34) 1568 ... Malchra Mietelskiego, na 50 zł. ceduje Malchrowi Mietel. (p. 448) 3725 (Nr. 34) 1568"
"2025
teki.bkpan.poznan.pl/search.php?section=2&single=1&fileno=1...‎
Grodzkie i ziemskie > Kalisz > Inskrypcje > XVI wiek 3711 (Nr. 34) 1568 ... Malchra Mietelskiego, na 50 zł. ceduje Malchrowi Mietel. (p. 448) 3725 (Nr. 34) 1568"

www.google.com/webhp?client=aff-maxthon-...22mietel%22+XVI+wiek

5 lata 7 miesiąc temu #13166 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
Grodzkie i ziemskie > Konin
3769 (Nr. 13 I. i Rel. Kon. 13) 1567
G. Jan Gyrzykowski, burgr. zs. pow. koniń., N. Melchior Mietelski, pisarz tego pow. (f. 151)

4281 (Nr. 18 I. i Rel. Kon. 18) 1578
Obwoł. głowy ol. N. Marcina Pomorskiego, w piątek po sw. Bartłom. na wezw. Jerzego P. brata rodz. i spadkob. przy pogrzebie w kośc. Sw. Krzyża w Koninie. Zabił sł. Melchjor Mietelski., ob. kon. (f. 191) N. s. Fam. Andrzej Zbierski, Jadwiga M. ż. Melchjora, Jadwiga M., ż. Andrzeja Zb.

4546 (Nr. 21 I. i Rel. Kon. 21) 1584
N. Melchior Mietelski intromit. do wsi Bogusławice, dd. Jana Dzierzbińskiego i Zofji Owieczkowskiej małż. w zyskach i przez. o nieuiszcz. s. 21 zł. (f. 181) Nie dopuszcz.

Metrykalia > Katolickie > Część 6
41597 (Poznań - Św. Wojciech)
1650.4/9. GD. Walerjan Mietelski x Marjanna Msząnowska -- N. Jakub Janiszewski, Piotr Walicki i inni

5 lata 7 miesiąc temu - 5 lata 7 miesiąc temu #13167 przez Marek Mietelski (Marek Mietelski)
Tomaszu ,na pewno w śród Mietelskich różni ludzie byli, kilku księży było i zakonnik był i rycerze a i współcześnie Rosją rządzą Rosjanie a przewodniczącym partii Putina (Jedna Rosja)jest Andriej Mietelski,jeden Mietelski bronił w Nowym Jorku usunięcia pomnika Lotników Polskich ,inny Mietelski zginął z rąk Japończyków na Hawajach w II wojnę światową ,a jeszcze inny w Inflantach dzielnie bił Szweda .Nie chodzi mi o to jacy byli na pewno różne mieli charaktery ,może wydawali niesprawiedliwe wyroki jedni a drudzy służyli Polsce,i nie tylko .

5 lata 7 miesiąc temu - 5 lata 7 miesiąc temu #13168 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
o ile wiem stare ksiegi metrykalne Truskolas splonely, wiec pozostaja hipotezy i spekulacje. Rodzinne opowiesci sa cenne, ale czasem moga zaprowadzic do rodow starorzymskich :)
Teki Dworzaczka swiadcza o istnieniu nazwiska ok 1570 roku

5 lata 7 miesiąc temu #13170 przez Marek Mietelski (Marek Mietelski)
Tomaszu ,jak w Tytule ''opowieści rodzinne ''wiem że spłonęły dokumenty ,jeśli rodzina pochodzi ze Szczucina być może tam się znajdują jakieś dokumenty .Może ktoś powiedzieć zmyślam sobie ,jego a nie mój problem,jeden mówi drugi słucha mija czas długi czas niektóre informacje ulegają deformacjom ale nadal są informacjami,a czy prawdziwymi czy nieprawdziwymi czas pokaże.

5 lata 7 miesiąc temu #13183 przez Rokosa (Marek C. Rokosa)
Kilka kamyków do ogródka Mietelskich:
Teściowa mojego prapradziadka Wawrzyńca Rokosy, o imieniu Katarzyna była córką Wincentego Mietelskiego i Rozalii z domu Kieca. (również moich xxpradziadków)
Wincenty ( ur. ok. 1755 , zm. 22.02.1835) przybył do Truskolasów miedzy 1792 a 1798 rokiem.
Skąd takie daty ? Otóż nazwisko Mietelski nie figuruje na tym terenie ani w lustracji 1789 r, ani w spisie ludności kościoła truskolaskiego1790-1 r.
Ożenił się z Rozalią Kieca (Kiec)( ur.ok.1776, zm 1846r) ze wsi Kopskie.
Ok. 1799 r. rodzi im się syn Mikołaj, a następnie 1800 r. w/w Katarzyna.

Pod wieloma historycznymi dokumentami dot. Truskolasów figurują podpisy; mojego 3xpradziadka Antoniego jako Sołtysa i Wincentego jako Radnego.

Mikołaj w 1820 r. żeni się Heleną Pach z którą ma dzieci;
Łukasza (1821), Jana (1823), Mariannę (1825), Rozalię (1828) i Zofię (1832).
Kiedy w 1832 r. Mikołaj umiera, Helena w 1833 r. wychodzi za mąż za Jakuba Łopata, któremu rodzi jeszcze syna Andrzeja (1834) i córkę Petronelę (1836).

Łukasz żeni się w 1841 r z Julianną Obałą itd. itd. (wszystkie dane w AP Częstochowa)

Wracając do „Lustracji Woj. Krakowskiego 1789 r”, to nazwisko Mietelska Zofia pojawia się we wsi Wierzbie w parafii Tczyca, ówczesny pow. księski.
We wspominanym Szczucinie, który też był w tym czasie w woj. krakowskim nazwisko Mietelski nie występuje.
Aby być pewnym, należy przejrzeć spisy ludności z tych miejscowości w Archiwum Narodowym w Krakowie
The following user(s) said Thank You: Marek Mietelski (Marek Mietelski), Piotr1970 (Piotr Mietelski)

5 lata 7 miesiąc temu #13184 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
w 1704 nazwisko wystepuje w Slaboszowie, 30 km od ww miejscowosci

5 lata 7 miesiąc temu #13193 przez Piotr1970 (Piotr Mietelski)

Marek C. Rokosa napisał: Kilka kamyków do ogródka Mietelskich:
Teściowa mojego prapradziadka Wawrzyńca Rokosy, o imieniu Katarzyna była córką Wincentego Mietelskiego i Rozalii z domu Kieca. (również moich xxpradziadków)
Wincenty ( ur. ok. 1755 , zm. 22.02.1835) przybył do Truskolasów miedzy 1792 a 1798 rokiem.
Skąd takie daty ? Otóż nazwisko Mietelski nie figuruje na tym terenie ani w lustracji 1789 r, ani w spisie ludności kościoła truskolaskiego1790-1 r.
Ożenił się z Rozalią Kieca (Kiec)( ur.ok.1776, zm 1846r) ze wsi Kopskie.
Ok. 1799 r. rodzi im się syn Mikołaj, a następnie 1800 r. w/w Katarzyna.

Pod wieloma historycznymi dokumentami dot. Truskolasów figurują podpisy; mojego 3xpradziadka Antoniego jako Sołtysa i Wincentego jako Radnego.

Mikołaj w 1820 r. żeni się Heleną Pach z którą ma dzieci;
Łukasza (1821), Jana (1823), Mariannę (1825), Rozalię (1828) i Zofię (1832).
Kiedy w 1832 r. Mikołaj umiera, Helena w 1833 r. wychodzi za mąż za Jakuba Łopata, któremu rodzi jeszcze syna Andrzeja (1834) i córkę Petronelę (1836).

Łukasz żeni się w 1841 r z Julianną Obałą itd. itd. (wszystkie dane w AP Częstochowa)

Wracając do „Lustracji Woj. Krakowskiego 1789 r”, to nazwisko Mietelska Zofia pojawia się we wsi Wierzbie w parafii Tczyca, ówczesny pow. księski.
We wspominanym Szczucinie, który też był w tym czasie w woj. krakowskim nazwisko Mietelski nie występuje.
Aby być pewnym, należy przejrzeć spisy ludności z tych miejscowości w Archiwum Narodowym w Krakowie

Mój kuzyn ze strony Mamy - Michał Rozenberg sprawdził takie oto moje pochodzenie:
Mikołaj Mietelski żeni się z Heleną Pach w 1820. W 1821 rodzi im się Łukasz Mietelski, który z (tu mi coś nie pasuje) Agnieszką Pietrzak w 1863 bierze ślub. Rodzi im się w 1865 Wojciech Mietelski, który w 1896 bierze ślub z Anną Kurzacz. Z tego związku rodzi się w 1897 rodzi się Piotr Mietelski. Dziadek z Babcią Eleonorą z domu Szot w 1920 mają Tadeusza. Tadeuszowi i Annie Mietelskiej z domu Rozenberg przychodzę w 1970 na świat.

5 lata 7 miesiąc temu - 5 lata 7 miesiąc temu #13194 przez Marek Mietelski (Marek Mietelski)
w Szczucinie nie znalazłem Mietelskiego ,ale znalazłem Wincentego Mietelskiego ,wpisałem w wyszukiwarce ''kalwin mietelski'' nie umiem otworzyć pliku nie mam odpowiedniego programu , a czy to ten Wincenty?Nazwisko związane z Lublinem?Wiadomości są w Bibliotece cyfrowej w Lublinie.Mój pradziadek Antoni ur.w 1859r.Ojciec Łukasz Mietelski matka Julianna z Obałów,w 1883 Antoni Mietelski bierze ślub z Marcjanną z Corów w Miedznie mieszka w Ostrowach (Mazówki)urodziły się im cztery córki i trzech synów ,jednym z synów mój dziadek Sylwester Mietelski poślubił Agnieszkę z Derejczyków w1922 r w Ostrowach ,rodzą im się dwie , córki czterech synów.jeden z synów mój ojciec Kazimierz Mietelski poślubia Eleonorę z Kasprzyków w 1960r.w Ostrowach w 1961 ja się urodziłem mam trzy siostry i brata ,potomków też mamy

5 lata 7 miesiąc temu - 5 lata 7 miesiąc temu #13199 przez Rokosa (Marek C. Rokosa)
Piotrze,jedno i drugie jest prawdą. Julianna z d. Obała, była pierwszą żoną Łukasza.
Dzieci to; Ewa (1842), Tomasz (1850), Marianna (1855), Antoni (1859)
Julianna zmarła w 1862 r. akt zg. nr.119.

Drugą żoną była Agnieszka Pietrzak z parafii Przystajń – tam był ślub w 1863 r..
Dzieci to; Jan (1863), Wojciech (1865), Franciszek (1866)

5 lata 7 miesiąc temu #13211 przez Marek Mietelski (Marek Mietelski)
Antoni Mietelski dobry dał przekaz że Mietelscy przybyli do Truskolas .mówiąc o Wojciechu,Ewie rodzęństwo z dwóch matek też dobry przekaz ,zostaje Urszula . W Szczucinie występuje Urszula wychodzi za mąż za Maziarskiego XVIII w. siostra Wincentego?Co do wiary nie do końca jasne jest kim byli Mietelscy ?Jaka wiara ? Na tym terenie było dużo kalwinów i arian na terenie południowej Małopolski,ale to są już moje spekulacje jakby powiedział Tomasz. Po wojnie ze Szwedami w XVIIw wygnano z Polski arian chyba że przyjęli inne wyznanie,wyjechali na Ślask do Niemiec,a jak Niemcy to Szczecin ,ale to są tylko moje spekulacje .Kończyć muszę temat,chyba więcej nie wycisnę,Rodzina mi się powiększyła ,od przybytku nigdy głowa nie boli.Dzięki komputerom dużo osób może sobie pomóc i odszukać swoje korzenie,fajna zabawa też jest.
Pozdrawiam Marek

Czas generowania strony: 0.647 s.