Opowieści rodzinne

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13211 przez Marek Mietelski
Replied by Marek Mietelski on topic Opowieści rodzinne
Antoni Mietelski dobry dał przekaz że Mietelscy przybyli do Truskolas .mówiąc o Wojciechu,Ewie rodzęństwo z dwóch matek też dobry przekaz ,zostaje Urszula . W Szczucinie występuje Urszula wychodzi za mąż za Maziarskiego XVIII w. siostra Wincentego?Co do wiary nie do końca jasne jest kim byli Mietelscy ?Jaka wiara ? Na tym terenie było dużo kalwinów i arian na terenie południowej Małopolski,ale to są już moje spekulacje jakby powiedział Tomasz. Po wojnie ze Szwedami w XVIIw wygnano z Polski arian chyba że przyjęli inne wyznanie,wyjechali na Ślask do Niemiec,a jak Niemcy to Szczecin ,ale to są tylko moje spekulacje .Kończyć muszę temat,chyba więcej nie wycisnę,Rodzina mi się powiększyła ,od przybytku nigdy głowa nie boli.Dzięki komputerom dużo osób może sobie pomóc i odszukać swoje korzenie,fajna zabawa też jest.
Pozdrawiam Marek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #42471 przez Barbara Mitelska
Replied by Barbara Mitelska on topic Opowieści rodzinne
Ojciec mojego teścia Bogusława Mitelskiego - Bronisłąw Mietelski pochowany jest na Cmentarzu w Zagórzzu - Kłobucku. Bronisław miał córkę Bronisławę (+) Benicjusza (+) Bogusława (+) Juliana (+) . Potomkowie Bronisławy mieszkają w Czestochowie, Benicjusza w Pruszkowie i Krakowie, Bogusława w Siedlcach. Z opowieści rodzinnych wynika, że Bronisław miał brata Sylwestra, jego rodzice pochowani są na cmentarzu w Ostrowach. 
The following user(s) said Thank You: Marek Mietelski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #42568 przez Marek Mietelski
Replied by Marek Mietelski on topic Opowieści rodzinne
Bronisław Mietelski miał jeszcze brata Waleriana i kilka sióstr.Walerian jest pochowany na cmentarzu w Ostrowach .Sylwester Mietelski ,mój dziadek miał czwórkę synów i dwie córki ,najmłodsza córka Sylwestra żyje w Ostrowach.Ojciec mój Kazimierz Mietelski i jego siostra Maria też są pochowani na cmentarzu w Ostrowach ,bracia ojca Jan w Warszawie Aleksander w Elblągu , Zygmunt w Chojnicach spoczywają,.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #42589 przez Marek Mietelski
Replied by Marek Mietelski on topic Opowieści rodzinne
Barbaro ,napisałem do Ciebie na Priv,,może być że połowa nazwiska Mietelski w Polsce to potomkowie Wincentego Mietelskiego  z Truskolasów..

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #42590 przez Marek Mietelski
Replied by Marek Mietelski on topic Opowieści rodzinne
Będąc kiedyś na białoruskie stronie genealogicznej,Białorusini mają problem z nazwiskiem  Mietelski,Mjatelski  Metelski/.Jestt XVIII w.na obecnej Białousi, a dwójka Wincentych Mietelskich  nie Podpisuje hołdu Carycy Katarzyny.Większość Mietelskich jest podległa Carycy.Mój, 4 pradziadek umiał pisać ,był wykształcony ,a zarazem był komornikiem w Truskolasach.Dlaczego o tym piszę,jeden z Mietelskich pochdził z ziem białoruskich zmarło mu dzecko
które się urodziło na terenie dzisiejszej Białorusi.Na fforum białoruskim naigrywali się że w Polsce mieszka mniej Mietelskich  .
jak w Polsce.
Jak jest możliwe że Rosja ma partję Adnaja ROSija ,a jej przewodniczączym jeet Andrjej Mietelski9Metelski) na jedno wychdzi

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 7 miesiąc temu #42616 przez Marek Mietelski
Replied by Marek Mietelski on topic Opowieści rodzinne
zastanawiam sie nad moim 4 pradziadkiem Wincentym przyszedł nie wiadomo z skąd umiał pisać i czytać ,a był komornikiem,najprawdopodobniej utracił swój majątek ,Może stracił swoją dawną rodzinę ,ograniczamy się w przemieszczaniu osób w dzisiejszych granicach Polski.Jest jedno ale ,że mój Wincent przybył z bardzo dalekich wschodnich kresów ówczesnej Polski.Pisałem o tym wcześniej.
Bardzo dużo Mietelskich w XVIII uznało carycę kKatarzynę za swoją pania ,ale 2 Mietelskich Wincentych z Ówczesnych terenów Polski sprzeciwiło się poddaństwu..Nazwiska
występowały n a terenie dzisiejszej Białrusi.Nazwisko Mietelski w XVI w.pojawia się na całym terytorjum ówczesnej Polski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie