brakujące metryki

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #12369 przez Marcin Pecyna
brakujące metryki was created by Marcin Pecyna
witam,mam pewien kłopot.Mianowicie nie mogę znaleźć metryk urodzenia (parafia Dzietrzniki od roku 1898 do 1918)dla rodziny Jopków.Jedyną metryką jest akt urodzenia Józefa Jopka z 1907 roku.Podobnie rzecz się ma z rodziną Pecynów.Brakuje metryk urodzenia z porÓwnywalnego okresu w parafii Krzepice-KUŹNICZKA.Gdzie mogę znaleźć owe akta?Metryki z początku wieku są oczywiście, ale brakuje metryk dla wspomnianych rodzin,przyczym z pewnością zamieszkiwali te miejscowości.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #12370 przez Danuta Blachnicka-Łebek
Replied by Danuta Blachnicka-Łebek on topic brakujące metryki
Archiwizowane są księgi mające więcej niż 100 lat. Póżniejsze akta są w USC właśiwym dla danego terenu. Urzędy nie zawsze terminowo przekazują akta do archiwum. Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #12372 przez Marcin Pecyna
Replied by Marcin Pecyna on topic brakujące metryki
dziękuję za zainteresowanie , sprawa ma się następująco: Józef Jopek figuruje pod rokiem 1907 listopad natomiast jego starsze rodzeństwo (a było ich kilkoro) już nie-podobnie jest z Kazimierzem Pecyną ,który powinien figurować pod rokiem 1907 wrzesień oraz z jego starszym o dziesięć lat rodzeństwem.możliwe jednak ,że jest tak jak Pani pisze ,akta są niezarchiwizowane.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie