Topic-icon Miejsce zgonu jest, miejsca urodzenia nie ma

4 lata 10 miesiąc temu #14636 przez Julita88 (Julita Szewczyk - Ćwikłowska)
Witajcie,
Mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić sama, dlatego proszę o pomoc Was :)
Poszukuję krewnych ze Zwierzyńca. W 1935 roku zmarł tam mój bezpośredni przodek, w akcie zgonu wpisani są rodzice oraz miejsce zgonu ale nie ma miejsca urodzenia. Jest to dla mnie problem, ponieważ nikt z aktualnie żyjących krewnych nie wie skąd on pochodził.
Gdzie szukać?
Pomożecie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

4 lata 10 miesiąc temu #14640 przez terluk (Teresa Łukasik)
Witam!
Proponuję odszukać akt ślubu lub alegata tego przodka. Spróbować dotrzeć do kościoła gdzie był pochówek i może tam w księgach coś jest zapisane.

Pozdrawiam
Teresa Łukasik

4 lata 10 miesiąc temu - 4 lata 10 miesiąc temu #14643 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Pani Julito!

Przodek o którym pani pisze miał żonę. Zapewne w jej akcie zgonu jest miejsce urodzenia. Jeśli tak to można założyć, że w tej parafii był ślub. A akcie ślubu muszą być pełne dane.
Gorzej ze Zwierzyńcem bo jego części należały do różnych parafii.

Jeśli to nie jest tajemnica lepiej podać wiek i personalia zmarłego, może ktoś z nas ma Go w swojej genealogii

pozdrawiam

J.T.

4 lata 10 miesiąc temu #14648 przez Julita88 (Julita Szewczyk - Ćwikłowska)
Bardzo dziękuję za rady, zastosuję się do nich na pewno.

Osoba, której szukam to Józef Rembielak, zmarły w Zwierzyńcu w 1935 roku. Według aktu zgonu w chwili śmierci miał 35 lat.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

4 lata 10 miesiąc temu #14649 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
z Krzywanskimi byli spokrewnieni Szewczykowie z parafii krzepickiej (Kuków, Dankowice)

4 lata 10 miesiąc temu #14651 przez Wanrob (Robert Przygoda)
Witam. Akt urodzenia nr 43 to prawdopodobnie akt Józefa Rembielaka którego Pani szuka familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-20...,362790701,362525901 o dokładne tłumaczenie trzeba poprosić forumowiczów. Pozdrawiam.

4 lata 10 miesiąc temu #14652 przez jacek (Jacek Tomczyk)
takie tłumaczenie na szybko

"20 lutego/ 4 marca 1900 o godzinie pierwszej po południu stawił się Piotr Rębielak rolnik ze wsi Zwierzyniec lat 30 zgłasza narodziny dziecka płci męskiej urodzone w Zwierzyńcu w dniu wczorajszym o 8 rano z jego małżonki Marianny z Kotasów lat 22. Na chrzcie świętym dziecko to otrzymało imię Józef a chrzestnymi byli Walenty Zalewski i Julianna Pawelak"
The following user(s) said Thank You: Julita88 (Julita Szewczyk - Ćwikłowska)

Czas generowania strony: 0.247 s.