Koperta dowodowa, kenkarta itp.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #16423 przez Krystian Zamorowski
Koperta dowodowa, kenkarta itp. was created by Krystian Zamorowski
Witam
Czy ktoś z Was drodzy forumowicze, może mi podpowiedzieć gdzie mogę szukać kenkart, kopert dowodowych wydawanych dla osób z rejonu Żarek, Koziegłówek? Czy ktoś z Was próbował w ten sposób uzuskać inf. o bliskich? Kontaktowałem się z UM Żarki uzyskałem inf., iż nic nie mają.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #16443 przez Olga Czarnecka
Replied by Olga Czarnecka on topic Koperta dowodowa, kenkarta itp.
Kennkartę swojego dziadka,wydaną w Myszkowie, 19.11.1944r. znalazłam wśród różnych dokumentów w ich domu, po śmierci dziadków. Na ostatniej stronie jest pieczątka: wymiany dokonano 21.3.45 Urząd Skarbowy w Zawierciu.
Ostatnia9 lata 3 miesiąc temu edycja: Olga Czarnecka od.
The following user(s) said Thank You: Krystian Zamorowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #16444 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Koperta dowodowa, kenkarta itp.
Robiłem poszukiwania kopert dowodowych / kart dowodowych swoich krewnych w Mykanowie i oni, podobnie ja Żarki, nie posiadali tych i stwierdzili, że oddali do Częstochowy materiały osób zmarłych. A w Częstochowie spalono takie rzeczy. Chyba było to w latach 1970., ale już dokładnie nie pamiętam tej daty spalenia wspomnianych dokumentów.

Osobiście uważam, że takie dokumenty powinny trafiać do Archiwów Państwowych za względu na wielkie bogactwo takiego materiału, chociażby zdjęcia z czasów życia naszych przodków, a kiedyś nas. Wielka szkoda, że takie materiały nie są objęte ochroną z urzędu, z litery prawa, a przecież kraty pracy z zamykanych zakładów trafiają do archiwów.

Pozdrawiam,

Ireneusz
Ostatnia9 lata 3 miesiąc temu edycja: Ireneusz Niemczyk od. Powód: błędy w pisowni
The following user(s) said Thank You: Krystian Zamorowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #16449 przez Jarosław Żukow
Replied by Jarosław Żukow on topic Koperta dowodowa, kenkarta itp.
Dawniej koperty dowodowe gminy miały obowiązek trzymać 10 lat w archiwach, a po tym czasie miały być niszczone. nie wszystkie urzędy jednak stosowały się do tego przepisu. Zależne to było między innymi od miejsca w archiwum. największe szanse na przetrwanie koperty miały w małych gminach, chyba że pracował tam jakiś służbista.
W tej chwili o ile się nie mylę koperty "wytworzone" przed 1979r. mają kategorię "A", czyli są to materiały archiwalne i nie wolno ich niszczyć, a wytworzone po 1980r. mają kategorię "B25" czyli jest to dokumentacja niearchiwalna i koperty mogą zostać wybrakowane po upływie obowiązującego ją czasu przechowywania czyli po 25 latach. Wcześniej koperty miały kategorię "B10"

Jaromir
The following user(s) said Thank You: Krystian Zamorowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #16450 przez Jarosław Żukow
Replied by Jarosław Żukow on topic Koperta dowodowa, kenkarta itp.

Ireneusz Niemczyk napisał: Robiłem poszukiwania kopert dowodowych / kart dowodowych swoich krewnych w Mykanowie i oni, podobnie ja Żarki, nie posiadali tych i stwierdzili, że oddali do Częstochowy materiały osób zmarłych. A w Częstochowie spalono takie rzeczy. Chyba było to w latach 1970., ale już dokładnie nie pamiętam tej daty spalenia wspomnianych dokumentów.

O ile się nie mylę urzędy gmin zaczęły wydawać dowody osobiste po 1975 roku, a wcześniej robiły to komendy milicji. Po roku '75 komendy miały obowiązek przekazać koperty do UG ale tylko osób żyjących, więc to gdzie należy szukać kopert zależy od czasu w jakim dana osoba zmarła.

Jaromir

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #16453 przez Krystian Zamorowski
Replied by Krystian Zamorowski on topic Koperta dowodowa, kenkarta itp.
Najbardziej zależało by mi na dwóch osobach zmarłych w 1944 i 1969 r. Dziękuje za informację.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie