"Osadnictwo czeskie w Polsce" Pana Andrzeja Kuśnieczyka.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #17017 przez Małgorzata Taraszewska
"Osadnictwo czeskie w Polsce" Pana Andrzeja Kuśnieczyka. was created by Małgorzata Taraszewska
Witam serdecznie wszystkich.Poszukuję informacji na temat mojego przodka - w archiwum Pszczonowa doszukałam się Krystiana Szmidla urodzonego w Wielkim Księstwie Badeńskim ok.1784r.syn Frydrycha i Elżbiety zamieszkały w Zakulinie,mam jedynie informacje o śmierci Jego i żony,brak skanów.akt 14 z 1864r.;żony ewy akt zgonu 62 z 1854r.Mam pytanie do Pana Andrzeja-czy to nazwisko jest pochodzenia czeskiego? Szukałam po żródłach zagranicznych i niemieckich-takiej pisowni nie ma.Szukam potwierdzenia czy Michał Szmidel był synem Krystiana.Pogubiłam sie już gdzie szukac.Dziekuję za każdą pomoc i informację.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
9 lata 3 miesiąc temu #17019 przez Piotr Gerasch

Małgorzata Taraszewska napisał: brak skanów


których skanów Pani nie ma
pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #17024 przez J K R

Małgorzata Taraszewska napisał: Witam serdecznie wszystkich.Poszukuję informacji na temat mojego przodka - w archiwum Pszczonowa doszukałam się Krystiana Szmidla urodzonego w Wielkim Księstwie Badeńskim ok.1784r.syn Frydrycha i Elżbiety zamieszkały w Zakulinie,mam jedynie informacje o śmierci Jego i żony,brak skanów.akt 14 z 1864r.;żony ewy akt zgonu 62 z 1854r.Mam pytanie do Pana Andrzeja-czy to nazwisko jest pochodzenia czeskiego? Szukałam po żródłach zagranicznych i niemieckich-takiej pisowni nie ma.Szukam potwierdzenia czy Michał Szmidel był synem Krystiana.Pogubiłam sie już gdzie szukac.Dziekuję za każdą pomoc i informację.


Może to Pani pomoże:

stronyrodzinne.republika.pl/szmidla.shtml
www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/szmidla.html


Szmidl - od rzeczownika smëdlës ‘nóż o dwóch rękojeściach służący do żłobienia drewnianych łopat, łyżek, warząchwi, niecek do ciasta na chleb i do siekania mięsa, strug’.

JKR

Pozdrawiam JKR.
The following user(s) said Thank You: Małgorzata Taraszewska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
9 lata 3 miesiąc temu #17028 przez Piotr Gerasch
Schmidlowie kamieniccy niestety mieli inne pochodzenie. Wywodzili się z miejscowości Plasnice (dt.: Plassnitz) w Czechach. Zresztą, czego dowodzą metryki pierwotnie (wg mnie) zwali się Schmidtami nie Schmidlami
1. Georg Schmidt x NN
2. Mathias Schmidt (ok. 1741) x Dorothea Doerner
3. Joseph Schmidt (Schmidel) (1774) x Veronika Hoffmann
4. Theresia (1798)
4. Katharina (1800)
4. Marianna (1802)
4. Gottfried (1804)
4. Johann (1807)
4. Joseph (1811)
4. Veronika (1815)
U p. Małgorzaty mamy do czynienia ze Szmidlami "spod Heidelbergu"

Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #17039 przez henryk gierlik
The following user(s) said Thank You: Małgorzata Taraszewska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #17075 przez Małgorzata Taraszewska
Replied by Małgorzata Taraszewska on topic "Osadnictwo czeskie w Polsce" Pana Andrzeja Kuśnieczyka.
Bardzo dziękuję,sprawdzę.Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie