Neugebauer (Najgebauer)

  • Piotr Gerasch
  • Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 2 miesiąc temu #17249 przez Piotr Gerasch
Neugebauer (Najgebauer) was created by Piotr Gerasch
Moi drodzy,
mój genealogiczny znajomy Ralph Fischer poszukuje kontaktu z osobami, którzy badają dzieje rodów Neugebauer w Częstochowie i okolicach. Chętnie nawiąże z nimi kontakt. Jeżeli ktoś z Was również w kręgu zainteresowań ma taką rodzinę chętnie podam adres e-mail. Proszę o kontakt na priv
pozdrawiam
Piotr Gerasch

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #17261 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Neugebauer (Najgebauer)
Cześć Piotr!

Najgebauer to rodzina z parafii Truskolasy, a konkretnie Węglowice i Puszczew (od 1808), a potem wszystkie okoliczne wioski.
Wystarczy wpisać nazwisko do naszej wyszukiwarki nazwisk.

www.genealodzy.czestochowa.pl/pl/indeksy...ie&data_od=&data_do=

a to tylko te zindeksowane.

JT

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 2 miesiąc temu #17263 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Neugebauer (Najgebauer)
Byli i Najgebauerowie z innych parafii (np. Poczesnej). Ralph chce nawiązać kontakt z badaczami, w których kręgu zainteresowań są rodziny Najgebauer.
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #17266 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Neugebauer (Najgebauer)
Ja pochodze od Gottlieba i Tomasza Neugebauerow z okolic Truskolas, wiec prosze podac do mnie namiary. Zastanawiam sie nad wspolnym pochodzeniem kilku rodzin Neugebauerow z okolic Czestochowy i Radomska.
Ostatnia9 lata 2 miesiąc temu edycja: Tomasz Krzywanski od.
The following user(s) said Thank You: Piotr Gerasch

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 2 miesiąc temu #17267 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Neugebauer (Najgebauer)
podeślij mi mejla na priv Tomaszu
pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu - 3 lata 10 miesiąc temu #39744 przez Anna M. Nalepa
Replied by Anna M. Nalepa on topic Neugebauer (Najgebauer)
A czy ktoś kojarzy rodzinę Neugebauer (Najgebauer), którzy na początku XIXw zamieszkiwali miejscowość Kolonia Rodzowski kreis Rosenberg (Olesno?), a następnie przenieśli się do Piekar Śląskich i Częstochowy?

Bowiem mam w drzewie genealogicznym pradziadków ze strony mamy:

- Paula Ratzki (Racki/Radzki),
urodzonego w 1861r w Lohna kreis Lublinitz, syna Felixa i Marianny z domu Wylczałek, mieszkającego najpierw na Szarleju, a następnie w Piekarach Śląskich (gdzie zmarł w 1954r.),
który w 1899r. we wspomnianych Piekarach Śląskich poślubił Marię Hedwig Neugebauer (Najgebauer),
urodzoną w 1865r., w Piekarach Śląskich, córkę Carla Neugebauer i Hedwig Marek, (Maria zmarła w Piekarach, w 1959r.).

Ojciec Carla Naeugebauera (czyli prapradziadek), Woitek Neugebauer, pochodził z Koloni Rodzowskiej kreis Rosenberg.
Carl urodził się ok. 1841.
Żona Carla, Hedwig, urodziła się ok. 1840 i pochodziła z Piekar Śląskich. Tam też zawarła małżeństwo ze wspomnianym.

Pradziakowie, czyli Paul i Maria Ratzki, w 1923r. adoptowali z Częstochowskiego Towarzystwa Opieki nad Dziećmi Bezdomnymi, mojego dziadka, Stanisława Cygan, (po adopcji Ratzki), urodzonego w 1916r., w Częstochowie z Zofii Cygan vel. Cyganowskiej,  z domu prawdopodobnie Nowak (rodzice to być może: Stanisław Nowak i Marianna, nazwiska panieńskiego nieznanego), prawdopodobnie wdowy, i prawdopodobnie stałej mieszkanki Miedźna. Zofia zmarła w wieku 42 lat, w 1919r. (prawdopodobnie na hiszpankę, bowiem zmarła w nieistniejącym już Szpitalu Zakaźnym przy ul. Miedzianej, w Częstochowie). I w tymże roku dziadek trafił do w/w Towarzystwa.

Istnieje podejrzenie, że prababcia, Maria Ratzki z domu Neugebauer (Najgebauer), była spokrewniona ze zmarłą matką Stanisława, którego małżonkowie Ratzki adoptowali będąc już w podeszłym wieku (oboje prawie 60-letni, nie posiadali własnych dzieci).
Ostatnia3 lata 10 miesiąc temu edycja: Anna M. Nalepa od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie