Co to za miejscowość?

Więcej
9 lata 1 dzień temu #18632 przez Tomasz Kukuła
Co to za miejscowość? was created by Tomasz Kukuła
Bardzo proszę o pomoc w odszyfrowaniu miejscowości z której pochodził Antoni Drexler.

Czy jest to Budtsdorf? (takiej miejscowości nie znajduję na mapach) a może Bertsdorf (taka miejscowość jest)

Jako podpowiedzi mogą służyć nazwy powiatu "kraju" oraz miejscowość z której pochodziła Tekla Sztrekel

Dziękuję za pomoc:
[IMG
The following user(s) said Thank You: Halina Klimza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 22 godzin temu - 9 lata 22 godzin temu #18633 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Co to za miejscowość?
Myślę, że to teren dzisiejszych Czech, a wtedy Austrii. W dokumencie jest mowa o kraju Olmütz, czyli Ołomuńcu. W dalszej części zaś, prawdopodobnie, mowa o Konigsbergu?), Klimkovicach. To ma sens, bo są położone niedaleko. Wsi trzeba będzie szukać na starych mapach tego terenu, gdzieś na granicy kraju ołomunieckiego i klimkowskiego. Oświadczający pisze, że wsie były oddalone od siebie o kilka kilometrów. Sama jestem ciekawa...
Ostatnia9 lata 22 godzin temu edycja: Elżbieta Kowalska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 18 godzin temu #18638 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Co to za miejscowość?
Dziekuje za propozycje, moze ktos ma jeszcze jakis pomysl?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #18662 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Co to za miejscowość?
Ja też szukam wiedzy o Drexlerach, bo dwaj synowie Henryka Kauff i Katarzyny Eppler pożenili się z Drekslerównymi:
Marcin a Karoliną , a Gustaw z Emilią Anną; doszukałam się tylko,że Antoni ur. się około 1804r., jego żoną była Karolina Pischel(Pischl) zm.1881 w Czarnym Lesie,ich dzieci- Maciej ,Mateusz(?),Jan( żonaty z Joanną Kloss),Karolina(mąż Wilhelm Seyder),Antoni,Józef(Iv.Katarzyna Zelt;IIv.Julianna Lorenz), Emilia(Zm.1857); dziękuję więc za miejscowość urodzenia Antoniego
The following user(s) said Thank You: Tomasz Kukuła

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
8 lata 11 miesiąc temu #18667 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Co to za miejscowość?
Wygląda na to, że to Deštne (Deschnei) i Bartošovice (Batzdorf). Miejscowości leżą blisko siebie. Ale obie w powiecie Hradec Kralove. Nie wiem skąd ten Ołomuniec?
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
8 lata 11 miesiąc temu #18671 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Co to za miejscowość?
Thekla Sterkel (rodzina zapisywana też Strekel) urodziła się 3.06.1827 w Deštne (pod numerem 9) i tam ochrzczona dzień później. Córka Georga i Marii córki Josepha Friedricha
pozdrawiam
pg

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie