Kotfin

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #19116 przez Włodzimierz Stefani
Kotfin was created by Włodzimierz Stefani
Czy ktoś z Państwa ma może info. właścicielach o majątku Kotfin w gm. Gidle ? Głównie chodzi mi o Konstantego Brodniewicza [radnego Częstochowy], ożenionego [x 1856] z Józefą Ziółkowską c. Marcina, stryjenką Stanisława Juliana z Lipicza.

wlodeks

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #19168 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Kotfin
W 1791 r. majątek Kotfin był częścią dóbr Pławno. Od tego czasu Kotfin wraz z Pławnem stanowił własność rodziny Karśnickich, a następnie Buczyńskich.
Władysław Buczyński oddzielił Kotfin od dóbr Pławno i 3(15).05.1845 r. sprzedał swej matce Joannie z Wężyków Buczyńskiej za 81.700 zł tj. 12.255 rubli.
Joanna z Wężyków Buczyńska 9(21).04.1857 r. sprzedała Kotfin swemu synowi Franciszkowi Buczyńskiemu za 9000 rubli.
Lajzer Rychterman i Icyk Rozencweig nabyli Kotfin od Franciszka Buczyńskiego 15(27).03.1865 r. za 70.000 zł tj. 10.500 rubli.
Część należącą do Lajzera Rychtermana nabyła 5(17).12.1866 r. Kajla Ruchla z Waksmanów Rychtermanowa.
Tekla z Słubickich Gostomska wdowa i Karol Gostomski nabyli dobra Kotfin od poprzednich właścicieli 25.11/7.12.1869 r. za 16.800 rubli.
Tekla z Słubickich Gostomska 29.09/11.10.1871 r. sprzedała swą część Karolowi Gostomskiemu za 16.800 rubli.
Józef Frycz syn Aleksandra nabył Kotfin od Karola Gostomskiego 7/19.09.1877 r. za 12.650 rubli.
W 1874 r. dobra Kotfin miały powierzchnię 720 mórg i 10 prętów.
Niestety nie posiadam na dzień dzisiejszy informacji, kto był właścicielem Kotfina po Józefie Fryczu. Jeżeli Konstanty Brodniewicz wszedł w posiadanie Kotfina to pewnie po 1877 r. A może był tylko dzierżawcą tych dóbr ? Czy posiada Pan pewne dane mówiące o Konstantym Brodniewiczu jako właścicielu dóbr Kotfin ?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #19174 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Kotfin

Krzysztof Łągiewka napisał: Czy posiada Pan pewne dane mówiące o Konstantym Brodniewiczu jako właścicielu dóbr Kotfin ?


Niestety, nie mam.O Kotfinie wiem z przekazu [zapiska] rodzinnego; mógł być zatem Brodniewicz jedynie dzierżawcą...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 8 miesiąc temu #30461 przez Wojciech Szprynger
Replied by Wojciech Szprynger on topic Kotfin
Według informacji rodzinnych mój dziadek Konrad Szprynger pracował w Kotfinie jakiś czas po 1909 roku współpracując z p. Heydlem, właścicielem majątku "Gardzienice". Niestety nie mam danych wlasciceli Kotfina.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie