Zmiana płci?

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21238 przez Sebastian Musiał
Zmiana płci? was created by Sebastian Musiał
Witam, znalazłem prapraprapra dziadka i jego brata Andrzeja, ale nie mogę znaleźć aktu urodzenia brata. W roku który "wychodzi" z dokumentów urodzona jest dziewczyna Anna. Czy mogli się pomylić odczytując płeć (w sumie teraz się to też zdarza), ale czy takie przypadki były częste i czy notowano gdzie taką "zamianę"?.
Ktoś miał taki przypadek?
The following user(s) said Thank You: Teresa Łukasik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #21242 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Zmiana płci?
Szukałabym w innych latach metryki urodzenia. Mój przypadek trochę odbiega, ale potwierdza, że różnie bywało. W jednym styczniu urodziła się Agnieszka, zmarła po 2 tygodniach, za rok w styczniu urodziła się druga Agnieszka (przy okazji potwierdzenie na odpowiedź pana Jarka). Za mąż wyszła Agnieszka nieżyjąca, ale już pochowano Agnieszkę młodszą :). Długo trwało nim sie wyjaśniła ta plątanina dat, bo "przejęcie tożsamości" pojawiało się w metrykach urodzenia dzieci. Mylono imiona często. Też przykład z moich przodków: urodziła się Joanna, a pochowano 15-letnią Janinę; urodził się Tomasz, a za 2 miesiące pochowano Tadeusza. Fakt, wszystko się dzieje w obrębie tej samej płci, ale... Księża i pisarze też nie zawsze byli "przytomni". Może bliźniak się jakimś cudem znajdzie?
Ostatnia8 lata 5 miesiąc temu edycja: Elżbieta Kowalska od.
The following user(s) said Thank You: Teresa Łukasik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21243 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Zmiana płci?
oj tak!
mylono imiona nagminnie!!!!(u mnie mam wiele metryk "poprawianych" -nawet znalazłam takie w ksiegach metrykalnych!!! jak brano śluby trzeba było przyniesc metryki i tu często pojawiał sie problem. Często pisano drugie imiona,albo przy zgonach podawano jako rodziców teściów zmarłych!Miałam tak przy zgonie mojego dziadka! jak zaczynałam moja przygode z genealogią to taki własnie błąd kosztował mnie ponad rok pracy!!! Zaczęłąm żle szukać i wplątałam sie po uszy...nie zapytałam nikogo bo pomyslałam,że przecież zgon w roku 1945 musi byc dobrze wpisany...czasy nowożytne a tu taka niespodzianka..
The following user(s) said Thank You: Teresa Łukasik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21246 przez Sebastian Musiał
Replied by Sebastian Musiał on topic Zmiana płci?
Właśnie z imionami to wiem, że mylili.
Ale tu mam inną płeć, poszukałem 10 lat wcześniej, bo we wszystkich aktach urodzenia jego dzieci, mam informację że jest młodszy do brata. Program Family TB znalazł podobne drzewo z tą rodziną i tam też nie ma Andrzeja.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21249 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic Zmiana płci?
U mnie w 18 stycznia 1705 roku chrzczony jest Fabian a ślub bierze Sebastian, rodzą mu się dzieci i umiera jako Sebastian. Nigdzie nie ma Fabiana poza tym epizodem z chrztu a z kolei brak jest chrztu Sebastiana. W porozumieniu z kilkoma osobami doszliśmy do wniosku, że Fabian i Sebastian to ta sama osoba, 18 stycznia obaj też obchodzą imieniny.
Pozdrawiam
Teresa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21276 przez Bartosz i Joanna Nagły
Replied by Bartosz i Joanna Nagły on topic Zmiana płci?
Mój Pradziadek Władysław Ziętek urodził się w 1898 roku i został ochrzczony w parafii wojkowickiej św. Marcina jako Władysława.

Załącznik urodziny-1898_02_18-ZiętekWładysław(WK).jpg nie został znaleziony

Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie