Borowe Kluczne i Kostrzyn

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21407 przez Robert Nazarczuk
Borowe Kluczne i Kostrzyn was created by Robert Nazarczuk
Witam!

Poszukuję informacji na temat miejscowości Kostrzyn i Borowe Kluczne-gdzie leżały te miejscowości i do jakiej parafi należały w okresie 1790-1794.Pytam gdyż poszukuję moich przodków w tychże miejscowościach w spisie województwa krakowskiego.W bazie nazwisk moi przodkowie Mateusz Brzęczek ojciec urodzonego Filipa oraz Jan Brzęczek wpisani są do gromady parafi Przystajń i wsie pobliskie zamieszkali Kostrzyn i Borowe Kluczne,lecz na spisie wsi podlegających pod Parafie Przystajń miejscowości tych jak i nazwisk przodków nie ma wogóle.Czy jest w stanie ktoś mi pomóc.Podobnie jest z przodkami którzy urodzeni byli przed 1770 czyli dużo wcześniej ale ich danych w połowie również nie ma ,pojawiają się te same nazwiska lecz nie zgadzają się wiek i imiona.Zamieszkiwali oni Truskolasy wraz z okoliczymi wsiami-rodziny Polak,Tokarz,Gidziela,Spinka/nek,Sonik,Janik,Gwarys,Dudek,Puchała itp.

RN

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21409 przez J K R
Replied by J K R on topic Borowe Kluczne i Kostrzyn
Witam.

Proszę spojrzeć na mapę pod tym adresem :
www.genealodzy.czestochowa.pl/ice_media/JRQMXL/mlyny-2.jpg

Na północ od m. Przystan (oginalny zapis z mapy) nad rzeką Pankówką jest młyn i miejscowość Kostrzyn.

Natomiast Kluczne (Pust.) jest oznaczone też jako młyn i miejscowość jednak na zachód od Truskolas nad rzeką Liswartą.

Borowe to być może miejscowość na mapie znajdująca się na południe od Truskolas opisana jako Borowy a spotkałem się również z nazwą Borowe Księże/Kościelne.

Gidziela, Spinka/nek, Tokarz, Janik, Puchała - nazwiska te widziałem na kartach metrykalnych parafii Truskolasy, na pewno w miejscowości Bór Zapilski, Jezioro, Klepaczka, Długi Kąt, Borowe.

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #21413 przez Florian Huras
Ostatnia8 lata 5 miesiąc temu edycja: Florian Huras od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21438 przez Robert Nazarczuk
Replied by Robert Nazarczuk on topic Borowe Kluczne i Kostrzyn
Dziękuję za informacje ale poszukuję danych ze spisu ludności woj.krakowskiego 1790-94 ze wsi Kostrzyna i Borowe na nazwiska Brzęczek,Tokarz,Polak poszukuję po prostu linki gdyż sam nie potrafię ich znaleźć i nie wiem pod jaką parafie podlegały.Na pewno nie pod Przystajń ani Truskolasy gdyż przeszukałem.Prosiłbym o linki tych wsi z tego właśnie spisu

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #21446 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Borowe Kluczne i Kostrzyn
Proszę pytać kolegę Marka C.Rokosa.Coś więcej wie na ten temat.
www.genealodzy.czestochowa.pl/kunena/for...ckie?start=200#14178

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie