Prośba o wsparcie

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #43976 przez Henryk Gliński
Replied by Henryk Gliński on topic Prośba o wsparcie
Przygotowałem drzewo genealogiczne Żydków z Łojek, przodków Glińskich. Jest udostępnione w formacie GEDCOM na dysku Google w folderze  bit.ly/genlodzy  w dwóch standardach kodowania znaków: zydkowie_ansi.ged i zydkowie_utf8.ged. W folderze są również wydruki drzewa Żydków wykonane programami Ahnenblatt i Fzipft.
Wykorzystałem informacje podane przez Danutę Blachnicką-Łebek, indeksy i własne poszukiwania na FamilySearch. 
Ciekawe, jakie były dalsze losy Żydków z Łojek. Wiadomo, że czterech synów Wojciecha i Małgorzaty (Andrzej, Antoni, Piotr i Franciszek) zmieniło nazwisko na Gliński. Piszę o tym w opracowaniu "Glińscy w Częstochowskiem od XVIII do połowy XIX wieku", dostępnym w  Bibliotece  i folderze  bit.ly/genlodzy .
Ostatnim znanym Żydkiem urodzonym w Łojkach w 1746 roku jest Wojciech, syn Kazimierza i Rozalii. Niestety brak metryk chrztu i ślubu Kazimierza.
Może ktoś z Szanownych Forumowiczów ma więcej informacji o Żydkach z Łojek?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #44038 przez Henryk Gliński
Replied by Henryk Gliński on topic Prośba o wsparcie
Czy ktoś z Forumowiczów dotarł do aktu ślubu Wiktora Jana Uflowskiego z Marianną Glińską? Wiktor urodził się w 1823 r. w Kłobucku, był synam Adama i Agnieszki z Ząbkowskich. Rodzice Wiktora od ok. 1835 roku mieszkali w Blachowni, gdzie w 1851 r. urodził się syn Wiktora i Marianny Kazimierz.
Wiktor był hutnikiem, zmarł 28 grudnia 1861 r. w Blachowni, o jego śmierci powiadomiło parafię w Konopiskach dwóch krawców z Wyrazowa 31 grudnia. W akcie zgonu błędnie podano nazwisko (Ufleski) i wiek Wiktora, brak też adnotacji o wdowie Mariannie i synu Kazimierzu. 
Marianna była prawdopodobnie urodzoną w 1828 r. w Brzózce córką Marcina i Agnieszki z Małków.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 miesiąc 1 tydzień temu #44794 przez Zofia Anna Zielińska
Replied by Zofia Anna Zielińska on topic Prośba o wsparcie
Mój pradziadek nazywa się Piotr Gliński Ur 1889zm1962rjego żoną była Bronisława Brzozowska ur1897 zm1970 mieli syna Lucjana córki Kazimiera ,Maria, Władysława.Czy mogłabym prosić o jakieś informacje z góry dziękuję za pomoc .

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 miesiąc 1 tydzień temu #44796 przez Kacper Bukała
Replied by Kacper Bukała on topic Prośba o wsparcie
W moim drzewie mam następujące informacje:
Piotr Gliński urodził się 11.04.1889 roku w Kawodrzy. Był synem Jana Glińskiego (1857- zmarły po 1910) oraz Franciszki z Utratów (1859-1908). Wywodził się z linii Piotra i Reginy Glińskich. Ślub Piotra i Bronisławy odbył się w parafii św. Barbary 04.11.1918 roku. W akcie ślubu Bronisława jest wymieniona jako córka Franciszka Glanc i Józefy z Pydzików. Mieli na pewno trójkę dzieci, która zmarła w bardzo młodym wieku, byli to: Helena (zmarła 11.06.1922), Władysław Piotr (zmarły 13.06.1922) i Sabina (zmarła 05.02.1926). Z ich metryk zgonu wynika, że Piotr z Bronisławą mieszkali wtedy na Liszce Dolnej.
Polecam zajrzeć na stronę dotyczącą Glińskich utworzoną przez Henryka. Piotra urodzonego w 1889 roku można odnaleźć na tablicy B, w kolumnie B36:  glinscy.pl/str_drzewo_b.html

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 miesiąc 1 tydzień temu #44801 przez Zofia Anna Zielińska
Replied by Zofia Anna Zielińska on topic Odpowiedź
Dziękuję bardzo za informację wszystko by się zgadzało moje pra dziadki zamieszkiwali na liszce dolnej a co do dzieci zgadza się zmarły bardzo wcześnie później było czworo dzieci Kazimiera , Władysława ,Lucjan i Maria która jeszcze żyje bardzo dziękuję za pomoc.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie