Inwentarz majętności Chorońskiej 1691

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #22063 przez Maria Nowicka-Ruman
Inwentarz majętności Chorońskiej 1691 was created by Maria Nowicka-Ruman
W tym dokumencie znalazłam:
.....Poddani tejże majętności jako teraz zostają. Na przód kmiecie z sprzężajami: Podsiadło wołów ma sześć, koni parę, Chybka wołów cztery, konia jednego, Uszko wołów sześć, koni parę, Kużnik Sobek wołów czterech i konia, Knapik wołów cztery koniów dwa, Łyzak wołów cztery i konia, Duda wołów cztery. Zagrodnicy: Figiel, Skrzypek rodem z Jastrzebia, Grucka, Bartosik kowal, szwiec (szewc) przychodzień spod krakowa, Wypchał Kazimierz kowal, Maicher szwiec. Blazek Mucha, Zalega gajowy z Sielca, Synik z Biskupic, Ślęzacek Walaszek, Drozdek, Najdek Warcik, Bartoszczyk, Niemiec ka(r)czmarz. Młynarze: Bartosz Masloch, drugi Krystek Masloch, trzeci Rajca. Robocizny podług zwyczaju dawnego zagrodnicy odprawiają, młynarze czynsze dawają
The following user(s) said Thank You: Zdzisława Rajczyk, Arkadiusz Pluta, Ewa Żak, Caroline Brymora

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #22069 przez Ewa Żak
Replied by Ewa Żak on topic Inwentarz majętności Chorońskiej 1691
Zainteresowali mnie wymienieni dwaj młynarze: Bartosz Masloch i Krystek Masloch.Jestem pewna ,że to są te same osoby, których zgon jest odnotowany w parafii w Przybynowie a mianowicie Bartłomiej Masłoń "de Kacobrody" i Krzysztof Masłonik "de Molendino".Umierają w marcu 1732r i zostają pochowani w kościele.Nie wiem czy to był ten sam młyn czy też dwa różne.Pierwszy raz spotykam taką formę nazwiska Masłoń jaką jest Masloch.W metrykach Przybynowa Maslochów nie spotkałam.Jest to dla mnie pewne zaskoczenie i zarazem ciekawostka.
Pozdrawiam
E.Zak
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman, Zdzisława Rajczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #22158 przez Arkadiusz Pluta
Replied by Arkadiusz Pluta on topic Inwentarz majętności Chorońskiej 1691
W tym dokumencie jest chyba też mój przodek Duda z Choronia, który prawdopodobnie wziął za żonę Jadwigę Duda, która zmarła w 1734 roku w Choroniu w wieku około 66 lat. Mieli oni prawdopodobnie syna Franciszka urodzonego około 1684 roku (zmarł w 1744 w Choroniu), który występuje w moim drzewie.

Pani Mario, czy byłaby możliwość zobaczenia lub zamieszczenia całego tego dokumentu?
Pozdrawiam
Arkadiusz
The following user(s) said Thank You: Zdzisława Rajczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #22159 przez Maria Nowicka-Ruman
Replied by Maria Nowicka-Ruman on topic Inwentarz majętności Chorońskiej 1691
Bardzo proszę. Cały dokument ma 11 stron. Nazwiska są na ostatniej stronie którą załączam. Na pozostałych stronach jest bardzo dokładny opis dworu w Choroniu.
Ostatnia8 lata 4 miesiąc temu edycja: Maria Nowicka-Ruman od.
The following user(s) said Thank You: Zdzisława Rajczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #22160 przez Maria Nowicka-Ruman
Replied by Maria Nowicka-Ruman on topic Inwentarz majętności Chorońskiej 1691
Niestety mam problem aby dodać plik w rozszerzeniu jpg. więc prześlę go Panu na priv.
Pojawia się komunikat:
COM_KUNENA_UPLOAD_ERROR_IMAGE_EXCEED_LIMIT_IN_CONFIGURATION
Ostatnia8 lata 4 miesiąc temu edycja: Maria Nowicka-Ruman od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #22182 przez Caroline Brymora
Replied by Caroline Brymora on topic Inwentarz majętności Chorońskiej 1691
Maria, would you please send me a copy of this too? I am assuming that "Masloch" is "Maslon" which I have in my tree.

Thank you

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie