Lista małżeństw byłego województwa częstochowskiego

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22656 przez Krzysztof Kucharski
Witam, chciałbym zaproponować utworzenie w indeksach metrykalnych dodatkowej pozycji tj. listy małżeństw byłego województwa częstochowskiego (na wzór ogólnopolskiej listy małżeństw dr Minakowskiego). Wiem, że jest już duży indeks małżeństw występujący w spisach poszczególnych parafii, ale pewien jestem, że każdy z nas ma w swoich zapiskach przynajmniej kilkadziesiąt aktów, których nie znajdziemy w wyszukiwarce. Pani Krystyna Jałowiecka - Szafert tworzy pajęczynę mykanowską. Według mnie wspólnymi siłami możemy tę pajęczynę rozciągnąć na wiele sąsiednich parafii. A teraz trochę matematyki: w 21 pokoleniu każdy z nas ma 524 288 par małżeńskich tj. 1 048 576 osób (około 1500 roku). Idąc dalej tym tropem i zakładając, że od czasów Mieszka I dzieli nas około 40 pokoleń, liczba naszych przodków urasta w miliardy (wg historyków w tym okresie żyło w Polsce około 1 mln ludzi). Można zatem założyć, że poprzez sieć powiązań rodzinnych wszyscy w jakiś sposób jesteśmy spokrewnieni z Mieszkiem I ? (nie do udowodnienia). A teraz wróćmy do rzeczywistości. Ja osobiście prowadzę równolegle genealogię swoją i swojej żony. W pokoleniu szóstych pradziadków (256 par - 512 osób) na dzień dzisiejszy mam dopiero 30 par, z tego po stronie prababć brakuje mi kilku nazwisk (mam tylko imiona). Mam nadzieję, że mój pomysł znajdzie poparcie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22680 przez Honorata HUK/SKĄPSKA
Replied by Honorata HUK/SKĄPSKA on topic Lista małżeństw byłego województwa częstochowskiego
Witam. Ja się do tego przyłączam. Sama posiadam dużo ( nie wiem może około 800 ) aktów urodzeń, zgonów i małżeństw ( raczej szlachty ) ale nie tylko. Są to zdjęcia z różnych parafii i lat i nie wiem co mam z tym zrobić ( jak to pokazać żeby inni mogli z tego skorzystać. Może ktoś ma jakiś pomysł. Pozdrawiam Honorata

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie