Topic-icon Hutnictwo i górnictwo pankowskie - gdzie akta

3 lata 5 miesiąc temu #23275 przez Kuntz (haplogrupa R-U152/L2/DF110)
Witam serdecznie

Zainteresowany jestem zagadnieniem pankowskiego hutnictwa i górnictwa w kontekście wyznaniowym jego pracowników

Czy Ktoś z Koleżanek i Kolegów wie gdzie skierować powinienem swoje poszukiwania, gdzie zachować się mogły akta z nazwiskami itp.

Pozdrawiam
Robert

Robert Kunert

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 5 miesiąc temu #23278 przez Rokosa (Marek C. Rokosa)
Jestem na etapie tworzenia, z różnych źródeł, list pracowników Fabryk Pankowskich w XIX wieku, dla celów wydawniczych. Może będę mógł w czymś pomóc, proszę o kontakt na priv.
Marek C. Rokosa
The following user(s) said Thank You: hagna11 (Hanna Polak)

3 lata 5 miesiąc temu #23350 przez hagna11 (Hanna Polak)
Witam, mam gorącą prośbę, czy zetknął się Pan z nazwiskiem Spaczyński i Błaszczyński ? Byli tam na pewno przez jakiś czas, ale czym się zajmowali, nie wiem..

Pozdrawiam serdecznie
Hanna

3 lata 5 miesiąc temu #23410 przez Rokosa (Marek C. Rokosa)
W etatach roku 1831 w dozorostwie Pankowskim jest zapis: pełniący obowiązki zawiadowcy w Pankach Błaszczyński, jako „gorliwy, przychylny” zostaje proponowany na stałego pracownika.
W roku 1832 jest również na liście urzędników.
Spaczyński Antoni ur. ok. 1837 r. w latach 70-tych występuje jako formierz, jego żona Marianna Pawlikowska. Mieszkał na Cygance.
W latach 50-60 występują Spaczyńscy jako karczmarze w Truskolasach.
Proszę również sprawdzić księgi metrykalne parafii Krzepice z lat 70-tych.
Pozdrawiam
Marek C. Rokosa

3 lata 5 miesiąc temu #23414 przez hagna11 (Hanna Polak)
Panie Marku, ogromne podziękowania dla Pana!

Zawiadowca Błaszczyński, a to niespodzianka, a może to ten przodek, którego z takim wytęsknieniem szukam ? Ale dlaczego nie miał w Pankach dzieci ? Może był tam krótko...
Mój prapradziadek Władysław Błaszczyński wziął za żonę Jadwigę, siostrę wspomnianego przez Pana Antoniego Spaczyńskiego z Cyganki. Ten zawiadowca pasuje czasowo na jego ojca...
Spaczyńskich znalazłam rzeczywiście w Krzepicach, ale Błaszczyńscy - mój ród po mieczu to zagadka - wciąż byli gdzie indziej..
Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
Hanna Polak z d. Błaszczyńska

3 lata 5 miesiąc temu - 3 lata 5 miesiąc temu #23415 przez Rokosa (Marek C. Rokosa)
Zapewne w Pankach Błaszczyński był na zastępstwie, gdyż w latach 1829 - 1830 r. w Dozorostwie Siewiersko – Olkuskim pełnił stanowisko dozorcy i kontrolera walcowni. Miał na imię Ignacy. Może to pomoże Pani w poszukiwaniach.

3 lata 5 miesiąc temu #23442 przez hagna11 (Hanna Polak)
Panie Marku, bardzo dziękuję. Z dużym prawdopodobieństwem to mój przodek. A więc Ignacy...
Dozorostwo Siewiersko-Olkuskie miało kilka kopalni. Ale to zawsze krok dalej, chociaż ci moi przodkowie zaliczyli już tyle miejsc, że zaczynam wariować - od Śląska(w całej rozciągłości) przez Warszawę, Tułę w Rosji, różne stacje kolejowe na Lubelszczyźnie i Wołyniu, a ja tak chcę wreszcie po różnych mękach dotrzeć do ich miejsca pochodzenia...

Dziękuję jeszcze raz serdecznie

3 lata 2 miesiąc temu #25195 przez Kuntz (haplogrupa R-U152/L2/DF110)
Witam ponownie.

Ponieważ nadal nie wiem gdzie szukać informacji postanowiłem odświeżyć temat.
Zainteresowany jestem zagadnieniem pankowskiego hutnictwa i górnictwa w kontekście wyznaniowym jego pracowników

Czy Ktoś z Koleżanek i Kolegów wie gdzie skierować powinienem swoje poszukiwania, gdzie zachować się mogły akta z nazwiskami itp.

Robert Kunert

3 lata 2 miesiąc temu #25200 przez Rokosa (Marek C. Rokosa)
Myślę, że w pewnym stopniu będę mógł pomóc. Proszę, jeszcze o kilka dni cierpliwości. Odpowiem na priv.
Marek C Rokosa

Czas generowania strony: 0.462 s.