prosze o pomoc w odszukaniu akt

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #25021 przez Marzena Gajdziak
prosze o pomoc w odszukaniu akt was created by Marzena Gajdziak
Witam Serdecznie ,
zwracam się o pomoc w odszukaniu akt
interesuje mnie nazwisko Sowa
odnalazłam akta takie jak :
* małżeństwo Jan Sowa i Katarzyna Skupniowa _ 1845/32 - parafia Siewierz - wieś Kadłub / Brudzowice
* zgon Łukasz Skupień _1847/1 - parafia Siewierz - wieś Brudzowice
odnalazłam takie informacje jak :
* Jan Sowa syn Józefa i Józefy Kurzeja
* Katarzyna Skupień / skupniowa córka Łukasza i Agnieszki Tomczyk
* Józef Sowa syn Antoni i Elżbieta Łaszczyca
ta co wyżej wymieniłam czyli małżeństwa Jana i katarzyny i zgonu Józefa posiadam ,
poszukuje
aktów urodzin :
Jana sowa ,
Józefa Kurzeja ,
Antoni Sowa ,
Katarzyna Skupień / Skupniowa ,
Łukasz Skupień ,
Agnieszka Tomczyk ,
Józefa Kurzja ,
Elżbieta Łaszczyca ,
aktów małżeństw :
Józefa Sowa i Józefy Kurzeja
Łukasza Skupnia / Skupień / Skupiński i Agnieszka Tomczyk
Antoni Sowa i Elzbieta Łaszczyca
aktów zgonu
Jan sowa
Katarzyna Sowa zd. Skupień / Skupniowa
Józef Sowa
Józefa Sowa zd. Kurzeja
Antoni Sowa
Elzbieta Sowa zd. Łaszczyca
Łukasz Skupień / Skupiński
Agnieszka Skupień / Skupniowa zd. Tomczyk
Poszukuje nie tylko aktów co wymieniłam wyżej ale osób spokrewnionych z w.w. osobami co mi więcej powiedzą o rodzinie , za każda pomoc dziękuję .
Osoby wymienione wyżej urodziły się we wsiach : Kadłub , Boguchwałowice , Brudzowice lub bliskich okolicach .

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #25030 przez Bartosz i Joanna Nagły
Replied by Bartosz i Joanna Nagły on topic prosze o pomoc w odszukaniu akt
Witam.
Po przejrzeniu pobieżnie indeksów , które wysłaliśmy, można dojść do wniosku że Jan Sowa mąż Katarzyny Skupień był synem Józefa i Józefy Kurzei vel Smolarczyk, tzn. przy jego narodzinach nazywana była Smolarczyk a nie Kurzeja dopiero później jej nazwisko rodowe zmieniono.
W związku z tym akt urodzenia Jana to akt numer 75-M z roku 1826 (parafia Siewierz), a jego rodzeństwa to 38-M z 1829 (Franciszek) i 29-Ż z 1831 (Katarzyna).
Akt zgonu Jana Sowy syna Józefa i Józefy to nr 158 z roku 1882 (parafia Siewierz).
Akt urodzenia Katarzyny Sowy z domu Skupień to nr 35-Ż z 1826 (parafia Siewierz) miała ośmioro rodzeństwa a jej ojciec był pisany także jako Skupiński.i Skupnik.
Akt zgonu Katarzyny Sowy z domu Skupień to nr 54 z roku 1903 (parafia Siewierz).
Akt ślubu Józefa Sowy i Józefy Smolarczyk to nr 20 z 1824 roku (parafia Siewierz)
Akt ślubu Łukasz Skupnia (wpisany jako Snociewski) i Agnieszki Tomaszykowny to nr 5 z 1811 roku (parafia Siewierz)
Te akty wypisałem tylko po pobieżnym przejrzeniu indeksów.
Najlepiej zgrać sobie indeksy ślubów,zgonów i urodzeń i po ich posegregowaniu (imion i nazwisk) przeglądać , a napewno znajdą się także inne akty. Proszę zwracać uwagę na imiona, ponieważ nazwiska także niekiedy zapisywano w innej formie lub w ogóle wpisywano inne.
Pozdrawiamy.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #25040 przez Marcin Pecyna
Replied by Marcin Pecyna on topic prosze o pomoc w odszukaniu akt
WITAM.nAZWISKO SOWA WYSTĘPUJE TAKŻE W KRZEPICACH, AKTY METRYKALNE Z 17 WIEKU....

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie