Jak wygląda wizyta w częstochowskim Archiwum Państwowym?

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #26663 przez Krzysztof R. Osada
Szanowni Państwo, pomimo już dosyć długo trwającego zainteresowania genealogią dopiero teraz postanowiłem odwiedzić w najbliższym czasie Archiwum Państwowe w Częstochowie. Czy powinienem o czymś szczególnie pamiętać podczas tej wizyty, czy też wystarczy, abym się pojawił i poprosił o interesujące mnie jednostki? Nie jestem również pewien, czy druki zgłoszenia i rewersów powinienem mieć już przyniesione ze sobą, czy też jest możliwość otrzymania ich na miejscu.
Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu - 7 lata 8 miesiąc temu #26664 przez Jacek Tomczyk
Panie Krzysztofie!

Trafi Pan do bardzo przychylnego Archiwum, od kilku lat mamy podpisaną umowę o współpracy
dzięki czemu genealog jest tam mile widziany. Przy pierwszej wizycie trzeba wypełnić specjalny formularz ważny do końca roku. Rewersy można wypisać na miejscu, ale wypisane wcześniej pozwolą uzyskać więcej czasu. Warto zjawić się jak najwcześniej bo na księgi czeka się kilkanaście minut. W środy pracują do 17-tej.
Przyda się nośnik elektroniczny bo do dyspozycji genealogów jest specjalny skaner.

Tyle od stałego bywalca tego archiwum.
Ostatnia7 lata 8 miesiąc temu edycja: Jacek Tomczyk od.
The following user(s) said Thank You: Krzysztof R. Osada, Bartłomiej Szaliński

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #26665 przez Krzysztof R. Osada
Replied by Krzysztof R. Osada on topic Jak wygląda wizyta w częstochowskim Archiwum Państwowym?
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Ze swojej strony dodam tylko, że do końca sierpnia Archiwum codziennie jest czynne do 14:30 – o ile informacja na stronie internetowej jest aktualna.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #26666 przez Jacek Tomczyk
Tak to prawda.
Mamy jeszcze Archiwum Archidiecezjalne czynne pięć dni w tygodniu.
Tam równie przychylna atmosfera.

JT
The following user(s) said Thank You: Krzysztof R. Osada

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #26667 przez Stanisława Markowska
Replied by Stanisława Markowska on topic Jak wygląda wizyta w częstochowskim Archiwum Państwowym?
Z racji posiadania przodków we wszystkich 3 zaborach, odwiedziłam różne archiwa w Polsce.
Najmilsze i bezproblemowe jest AP w Częstochowie. Mili i pomocni pracownicy, serdecznie ich pozdrawiam i dziękuję. SM

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #26673 przez Wiesław Macoch
Zgadzam się z opinią Pani Stanisławy i sam dołączam pozdrowienia i podziękowania za wspaniałą i fachową obsługę dla pracowników AP w Częstochowie. WM

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie