Szukam miejscowości z lat 1930-tych PRACHANN AUGUSENFELDE (pisownia z aktu USC)

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26770 przez Agata Chair
Uprzejmie proszę o pomoc w odnalezieniu miejscowości urodzenia mojego dziadka, Bernarda Bolesława Boreckiego - ur. we wrześniu 1931 roku. Rodzina pochodziła z okolic Przystajni, pradziadek Paweł Borecki podobno pracował w Niemczech, gdzie zmarła jego żona, nieznana mi z imienia. Nazwa miejscowości "Prachann Ausgustefelde" (dokładnie taka pisownia) widnieje na odpisie aktu urodzenia mojej mamy. Myślę, że jest tam jakiś błąd w pisowni.. Znalazłam na terenie Niemiec miejscowość Prenzlau - obok niej jest wieś Augustenfelde, jednak tam nie znaleziono aktu urodzenia Bernarda Boreckiego. W odpowiedzi na e-maila dostałam adresy korespondencyjne sąsiednich powiatów, ale tam nie ma takich miejscowości, więc szczerze mówiąc nie widzę celu w pisaniu do nich (nie znam też języka niemieckiego). Nie mam innych pomysłów, gdzie szukać takiej nazwy...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26772 przez J K R
Przecież w tej miejscowości zmarła jego żona, więc jak mieli odszukać akt urodzenia Bernarda?

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #26773 przez Agata Chair
Może niezbyt jasno się wyraziłam - w akcie urodzenia mojej mamy widnieje taka miejscowość jako miejsce urodzenia jej ojca - Bernarda Boreckiego. Wg rodzinnych opowieści jego matka zmarła w Niemczech, stąd kierunek poszukiwań. Tak naprawdę nie wiem, gdzie może znajdować się ta miejscowość - nie jestem w stanie odszukać nawet takich słów w google.
Ostatnia7 lata 7 miesiąc temu edycja: Agata Chair od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #26777 przez henryk gierlik
Zobacz tu

www.google.de/#q=augstfelde&hl=de

Bylo miejscem wielu wlascicieli ziemskich
Ostatnia7 lata 7 miesiąc temu edycja: henryk gierlik od.
The following user(s) said Thank You: Agata Chair

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #26779 przez J K R
A nie będzie to czasem to ta miejscowość:

pl.wikipedia.org/wiki/Uliszkowice

Skoro jest akt urodzenia to może wato załączyć jego skan, łatwiej będzie go zinterpretować!

Pozdrawiam JKR.
Ostatnia7 lata 7 miesiąc temu edycja: J K R od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #26780 przez Agata Chair


To tylko tyle z aktu, jeśli chodzi o Bernarda Boreckiego.

Znalazłam jeszcze Soszyce (dodatkowa nazwa w j. kaszub. Soszëca; niem. Augustfelde)
i Augustfelde, ob. Poborka w Słowniku geograficzny Królestwa Polskiego/Tom I/Augustfelde (nie wiem zupełnie, gdzie to jest). Nie mogę znaleźć informacji w internecie. Znalazłam jakiegoś jednego "obcego" Boreckiego w woj. pomorskim i to na tyle.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie