Pytanie

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27433 przez Stanisław Jegier
Pytanie was created by Stanisław Jegier
Pytanie do p. Bogusi Richards.
Czy może mnie Pani oświecić i wyjaśnić dlaczego w ciągu 10 dni wystawiono 2 prawie takie same akty chrztu?
Pozdrawiam
Stanisław Jegier
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27441 przez boguslawa richards
Replied by boguslawa richards on topic Pytanie
Witam,

Roku panskiego 1802, 8 stycznia: pierwszy chrzest byl chrztem ex sola aqua, tylko z wody/woda, z powodu casu necessitatis sytuacji kryzysowej/sytuacji zagrozenia zycia (narodzonego dziecka), zapewne tuz po jego narodzinach (azeby dziecko nie zmarlo nieochrzczone).

Roku panskiego 1802, 17 stycznia: drugi chrzest byl ceremonia/obrzadkiem uzupelniajacym chrzest z wody/woda i odbyl sie w kosciele parafialnym poniewaz dziecko nie zmarlo. Zapewne takie byly wymogi/procedura tamtych czasow.

Witkowice

Roku panskiego 1802, 8 stycznia. Ja Hiacynt/Jacenty Bielski, proboszcz borownenski ochrzcilem dziecko (plci) meskiej, urodzone dzisiaj o godzinie dziesiatej rano, tylko woda ze wzgledu na sytuacje zagrozenia zycia (dziecka), imieniem Seweryn Feliks/Felicjan...

Witkowice

Roku panskiego 1802, 17 stycznia. Ja Hiacynt/Jacenty Bielski, proboszcz borownenski uzupelnilem ceremonie/obrzadek chrztu w kosciele parafialnym borownenskim, dziecka (plci) meskiej ochrzczonego tylko z wody/woda ze wzgledu na sytuacje zagrozenia zycia (dziecka) dnia osmego stycznia, urodzonego tego samego dnia, imieniem Seweryn Feliks/Felicjan...

Pozdrawiam

bogusia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27445 przez Stanisław Jegier
Replied by Stanisław Jegier on topic Pytanie
Bardzo dziękuję. Teraz mogę skasować jeden zapis w indeksacji.
Prawdopodobnie będę jeszcze potrzebował Pani doskonałej znajomości łaciny.
Pozdrawiam
Stanisław.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie