Poszukiwania genealogiczne - gdzie szukać kiedy już pomysłów brak?

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #42071 przez Marta Wilk
Dzień dobry, witam wszystkich serdecznie, jest to mój pierwszy post na forum.Od kilku miesięcy tworzę drzewo genealogiczne swojej rodziny, wydaje mi się, że idzie mi całkiem nieźle. Jestem na bieżąco ze stronami geneteka i family search, ale ostatnio natrafiłam na ścianę. Wykorzystałam dostępne w internecie zasoby i zostały mi luki z lat bardziej współczesnych, tzn. rodzina mojego pradziadka była dość liczna, miał kilkoro braci, ale nie jestem w stanie ustalić czy mieli oni jakąś rodzinę, małżonków, dzieci itd. Dat urodzenia nie jestem w stanie namierzyć, gdyż na cmentarzu mam wyłącznie informację o dacie śmierci, bez informacji o dacie urodzenia. Akta małżeństw w Parafii Św. Barbary w Częstochowie dostępne w internecie są do roku 1935, akta zgonu do 1943 roku i tu moje pytanie czy jest możliwość jeszcze gdzieś w internecie dotarcia do aktów małżeństwa czy zgonu z lat późniejszych? Czy jest jeszcze jakaś strona internetowa na której mogę tego poszukać? Dodam, że jestem w 7 miesiącu ciąży i chciałabym wykorzystać na maksa poszukiwania internetowe zanim wybiorę się w teren, co już kosztuje mnie trochę wysiłku :)
No i najważniejsze, gdy już wykorzystam wszystkie dostępne środki w internecie, gdzie rozpocząć poszukiwania w mieście? Pierwszym miejscem jakie przychodzi mi do głowy jest Archiwum Archidiecezji przy ul. Barbary, ale czy do takiego archiwum trafiają już akta przykładowo z 1997? Czy należałoby szukać w konkretnych parafiach? Jak to teraz wygląda w czasach covidowych?
I w końcu czy uzyskam jakieś przydatne informacje w cmentarnej kancelarii? Czy warto się tam wybrać? 
Będę wdzięczna za wszelkie informację :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 11 miesiąc temu #42074 przez Michał Rozenberg
Z lat 1997 to najlepiej po ciociach podzwonić. Aby się czegoś dowiedzieć o wydarzeniach nie starszych niż przysłowiowe 100 lat, są ograniczone możliwości. Kontakt z krewnymi dużo ułatwi.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie