Justyna Bereza, Wojciech Krawczyk

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #30240 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Aktualnie indeksowane parafie.
WITAM ,
P. GRZEGORZ BORECKI NAPISAŁAM NA MEJLA
POZDRAWIAM

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #30244 przez Arkadiusz Pluta
Replied by Arkadiusz Pluta on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Witam,

Co do wymienionego Antoniego Berezy (Bereszki) z młyna Zabijak i Małgorzaty - rodziców Justyny ur. w 1725 - to Małgorzata (żona Antoniego) jest z domu Maszczyk (ślub w 1710) i też wywodzi się z rodziny młynarskiej. Jest ona najprawdopodobniej siostrą Grzegorza Maszczyka z młyna pod Wysoką - mojego przodka. W czasie ich ślubu w 1710 r. świadkiem jest Krzysztof Będkowski- młynarz z Zabijaka, którego żoną jest Marianna Maszczyk z Wysokiej (ślub w 1705 Koziegłówki) - prawdopodobnie druga siostra Grzegorza Maszczyka. Tą tezę potwierdza też fakt, że Małgorzata Maszczykowa znała Katarzynę Barczyk ze Starej Kuźnicy, która z kolei była siostrą Zofii Barczyk (żona Grzegorza Maszczyka). Katarzyna Barczyk była chrzestną ich syna Stanisława Berezy ur. w 1723 r. Natomiast Antoni Bereza (Bereszka) urodził się chyba w 1684 r w Pińczycach jak syn Marcina i Maryny.

Tak nawiasem, to nazwisko Bereza występowało w Myszkowie, mam kilka miłych wspomnień z lat studenckich z dwoma braćmi o tym nazwisku.
pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 9 miesiąc temu #30247 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Aktualnie indeksowane parafie.
witam, p. Arkadiusz Pluta proszę o kontakt na mojego mejla będzie lepiej. mejl podałam w wiadomości prywatnej tu na stronie .

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Monika Sularz-Kocaj
  • Gość
  • Gość
6 lata 3 miesiąc temu - 6 lata 3 miesiąc temu #32002 przez Monika Sularz-Kocaj
Replied by Monika Sularz-Kocaj on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Mam akt ślubu mojego dziadka Józefa Sularz (syn Johana Sularz i Marii Będkowski) z Weroniką Dziuk, może maja Państwo informacje łączące się z tymi osobami.

Załącznik P_20171225_135400.jpg nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia6 lata 3 miesiąc temu edycja: Monika Sularz-Kocaj od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Kazimierz Góra
  • Gość
  • Gość
6 lata 3 miesiąc temu #32006 przez Kazimierz Góra
Replied by Kazimierz Góra on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Witam! Chrzestnym u Justyny Bereza jest Błażej Gorczyk /Górka/ z Nowej Wioski ożeniony z Teresą Bętkowską z Zabijaka 1722 rok.Bardzo możliwe,że Teresa była siostrą Małgorzaty Bereza.Jeśli chodzi o dzieci Antoniego Łabusia i Franciszki Sapota to są: 1809 Antoni 1811 Tomasz 1814 Wojciech-mój przodek ze strony mamy 1817 Paweł 1819 Józef 1821 Feliks 1822 Agnieszka 1825 Marianna 1827 Franciszek I tuż przed śmiercią w 1830 Stanisław nieślubny z Jadwigą Bętkowską stanu wolnego.Franciszka Sapota w 1835 wychodzi powtórnie za mąż za Jakuba Serka z Piwoni.Tomasz i Wojciech również osiedlają się w Piwoni.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 3 miesiąc temu #32019 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Aktualnie indeksowane parafie.
witam , dziękuje za odpowiedź.
mam drzewo na MyHeritage oraz prowadzę grupy na fb .
link do drzewa . www.myheritage.pl/member-504222611_239703241/marzenia
tu jest grupa na fb związana z nazwiskiem Barczyk oraz w nazwie są podane inne powiązane nazwiska w Lini prostej . www.facebook.com/groups/126968614579801/...oups_hscroll_see_all .
Ja mało wiem o tej rodzinie . byłam mała jak prababcia zmarła a babci już nie zapytam bo nic nie pamięta , jedynie co to mam zdjęcia . Myszków to blisko . Wiem ze jakaś rodzina jest ale nikt mi nie mówił . Będkowski też jest u mnie to nazwisko ale powiązane z nazwiskiem Uchnast .

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie