Ujma-poszukuję potomków

Więcej
14 lata 10 miesiąc temu #1039 przez Joanna Tomżyńska
Ujma-poszukuję potomków was created by Joanna Tomżyńska
Poszukuję osób zainteresowanych genealogią rodziny Ujmów z Grodziska i Blachowni.
Sama posiadam już sporo danych, ale każda nowa wskazówka jest dla mnie bardzo cenna.
Ostatnio natrafiłam na bardzo interesujący akt zgonu z 1851 roku, którego końcówka brzmi mniej więcej tak:

Zmarł Ujma Kazimierz lat 50, w Blachowni zamieszkały, syn Wojciecha i Agaty Ujmów gospodarzy niegdyś w Blachowni zamieszkałych.Zostawił owdowiałą małżonkę Salomeę z Lubojeńskich i dzieci siedmioro: Mariannę, Katarzynę, Elżbietę, Wojciecha, Balcera, Juliana, Ludwika.

Po raz pierwszy napotkałam w akcie zgonu wymienione imiona wszystkich osieroconych dzieci.

Wszystkich związanych z rodziną Ujmów zapraszam do współpracy
Joanna.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 10 miesiąc temu #1041 przez Helena Wronkowska
Replied by Helena Wronkowska on topic Odpowiedź:Ujma-poszukuję potomków
W akcie zgonu pradziadka (1932rok) wymienione są imiona dorosłych od dawna dzieci, a nie ma, niestety, nazwiska panieńskiego matki.
Akt nie opisowy a spisany na gotowym druku.
Helena

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #3027 przez Piotr Ujma
Replied by Piotr Ujma on topic Odp: Ujma-poszukuję potomków
Mam na imię Piotrek i mam 13 lat Mieszkam w Blachownii


Ja też szukam swoich przodków i ich potomków Z rodziny Ujmów
Ostatnia13 lata 3 miesiąc temu edycja: Piotr Ujma od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #3037 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp: Ujma-poszukuję potomków
Wyjątkowo żmudne poszukiwania, wymagające ogromu czasu i cierpliwości. A to dlatego,że nazwisko należy do bardzo popularnych w rejonie Częstochowy i Kłobucka, z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że stąd nazwisko się wywodzi.Wskazują na to dane o rozmieszczeniu ze słownika Kazimierza Rymuta. (O swoich 20-letnich doświadczeniach genealoga nie wspominając).
Do żyjących obecnie w rejonie "właścicieli " tego nazwiska 9 prawie 2 tys. osób) należy doliczyć kilka tysięcy udokumentowanych w parafialnych metrykach. Najstarsze dane są parafii kłobuckiej. Potem Częstochowa, Konopiska i Poczesna. Młodym genealogom przypominam, że poszukiwania zaczyna się od informacji pochodzących rodziców i dziadków, a nie od wertowania ksiąg z XVIII i XIX w. w poszukiwaniu swojego nazwiska.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #3552 przez Halina Jastrzebski
Replied by Halina Jastrzebski on topic Odp: Ujma-poszukuję potomków
Witam, z rodzina Ujmow spotkalam sie w Seceminie, Apolonia Ujma z d. Gielniewska, matka 3 synow: Stanislawa, Zenona i Jerzego ( Jerzy wyjechal do Dzierzoniowa, pozostali do Czestochowy w latach szescdziesiatych XXw. Halina Jastrzebski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #6326 przez Radoslaw Ujma
Replied by Radoslaw Ujma on topic Odp: Ujma-poszukuję potomków

Halina Jastrzebski napisał: Witam, z rodzina Ujmow spotkalam sie w Seceminie, Apolonia Ujma z d. Gielniewska, matka 3 synow: Stanislawa, Zenona i Jerzego ( Jerzy wyjechal do Dzierzoniowa, pozostali do Czestochowy w latach szescdziesiatych XXw. Halina Jastrzebski



Jerzy to moj dziadek i dalej mieszzka w dzierzoniowie, znam takze jego brata Stanislawa, w czym moge pomoc?

Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie