Topic-icon akt znania Jan Istel

11 miesiąc 2 tygodni temu - 11 miesiąc 2 tygodni temu #31836 przez czarnydb@gmail.com (Daniel Borkowski)
Witam,

od lat zajmuję się genealogią i badam historię mojej rodziny. Większość mojej rodziny zamieszkiwała na terenie województwa łódzkiego (Radomsko i okoliczne gminy, Zelów i okoliczne gminy).

Od jakiegoś czasu walczę z jednym brakiem, ale już się poddałem i proszę o pomoc.
Posiadam akt małżeństwa moich 4xpra Jana Istel i Elżbiety Kaźmierczak, małżeństwo 14 sierpnia 1814 roku w Kietlinie, gmina Radomsko. Z aktu małżeństwa, na podstawie aktu znania wynika:

"Jan Istel majster profesji szewskiej żołnierz Pułku ósmego Piechoty Polskiej we wsi Kietlinie zamieszkały w mieście Dobrodzieniu w Kraju Opolskim w Śląsku urodzony, syn zmarłych Franciszka Istela majstra profesji krawieckiej wspomnianym mieście Dobrodzieniu zamieszkałego i niegdy Zuzanny z Skowrońskich małżonków, liczący pody złożonego aktu znania zrobionego w Płoszowie przez wójta tejże Gminy w dniu dwudziestym drugim miesiąca lipca w dniu piątym miesiąca i roku bieżacych na wniosek Pisarza Aktowego przez Sąd Pokoju Powiatu tutejszego Konfirmowanego lat trzydzieści i trzy."

Jan syn Franciszka i Zuzanny
(ur. ok 1781 roku w Dobrodzieniu, zm. 1841-08-28 w Kietlinie)

Elżbieta córka Wawrzyńca i Gertrudy
(ur. 1789-11-01 Borowno, gmina Mykanów, zm. 1873-03-24 w Kietlinie)

Zależałoby mi na zdobyciu tego aktu znania, mając nadzieję, iż będzie w nim więcej danych. Niestety nie mogę ruszyć dalej z badaniami dla tej rodziny :-(

Może, ktoś będąc w AACz byłby tak łaskaw i sprawdził czy takowy dokument tam się znajduje, jeśli tak to byłbym wdzięczny za kopię tego dokumentu...

Dysponuję już nawet skanami ksiąg Dobrodzienia z tamtego okresu, ale są po niemiecku i szukanie w nich bez dodatkowych szczegółów lub bardziej precyzyjnych dat jest jak błądzenie we mgle...Pozdrawiam
Daniel
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

11 miesiąc 1 tydzień temu #31838 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Jeśli taki akt się zachował to należy go szukać w Archiwum Państwowym w tzw. "aktach alegata". Dla Kietlina powinno to być Archiwum Piotrkowie Trybunalskim.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

11 miesiąc 1 tydzień temu #31839 przez czarnydb@gmail.com (Daniel Borkowski)
Niestety ten trop już sprawdzony :-(
Kietlin należał do Parafii Radomsko, a alegaty w AP Piotrków są od 1816 roku a ślub miał miejsce w 1814 roku, stąd pomysł na szukanie tych dokumentów w AAd w Czestochowie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.479 s.