Topic-icon Ищу родственников моей мамы Папеж Станислава 1912 г.родилась в городе Ченстохова

7 miesiąc 3 tygodni temu #34758 przez kombio (Владимир Кутневич)
Ищу родственников моей мамы Папеж Станислава 1912 г.родилась в городе Ченстохова.Отец мамы Папеж Антони, мама Роспондек Катажина.У мамы было два брата, которых после войны мама не нашла, когда сказали ей она приехала в Ченстохову что немцы когда убегали забрали : их с управляли лошадь собой.они и уехали в Германию.Старшем брате был женаты и у него был дочь Ченстохов до войны мама жила по ул.Кордецкому 10 на работала и Страдом.Просит фабрика Может кто знает что нибудь отзовитесь .
Папи Станислава, 1912 m.Czestochowa.Mieszkala на ул. Kordeckiego 10 и работал на фабрике Stradom.Ojciec Papierz Antoni.Matka Papierz Katarzyna née Rospondek. Я ищу родственников моей мамы / помогите мне. ikochiashvili@mail.ru- напишите мне.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

7 miesiąc 3 tygodni temu #34761 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Может быть, мы можем найти семью Папьеза, но это требует времени. привет.
Załączniki:

7 miesiąc 2 tygodni temu #34813 przez Chmielowska (Anna Chmielowska)
Księga Urodzeń 1912-1912 karta 376 v zdjęcie 253 akt nr 2255 to akt urodzenia Stanisławy Papierz (Papież) Anna

6 miesiąc 2 tygodni temu #34964 przez Anna Kutniewicz (Ivona Papierz)
Dzien dobry!Nazywam sie Anna Kochiashvili z domu Kutniewich,miesz.w Gruzji.Bardzo dziekuje Panu Jaceku i PaniAnne za wiadomosc o mojej mamusi Papierz Stanislawy ur.25.10.1912 r. w Czestochowie,mama juz nie zyje ,no chciala by z mojim bratem Wladzimierzem Kutniewicz znalasc krewnych mamy.Mama Stanislawa mieszkala w Czestochowie po ul. Kordeckiego 10 i pracowala w fabryce Stradom do 1939 roku i byla wywieziona do przymusowej pracy do Niemiec w rolnictwie okolice Grotkau .Po wojne szukala swojich bratow w Czestochowie no powiedziali jej ze kiedy niemcy uciekali to zabrali ich z soba zeby prawic koniami..I tak zmarla ze nic nie znala co stalo sie z krewnymi.Starszy brat byl zonaty i mial coreczke.Bardzo poprosze zrobic foto metryki urodzenia i wyslac mnie,temu ze ja nie mam,bede bardzo wdzieczna,Pszepraszam za pomylki,nie skonczylam polskiej szkoly to moja mamusia nauczyla mnie.Jestem repatriantkom i marze pszyjechac do Czestochowy. Z Powazaniem Anna!

6 miesiąc 2 tygodni temu #34965 przez Anna Kutniewicz (Ivona Papierz)
Załączniki:

6 miesiąc 2 tygodni temu #34968 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Załączniki:

6 miesiąc 2 tygodni temu - 6 miesiąc 2 tygodni temu #34969 przez pietrzepawle (Piotr Lis)
Brat Twojej mamy to Jan Papierz, urodzony w 1905 roku w Częstochowie.
W 1929 roku ożenił się w Częstochowie w parafii św. Zygmunta z Walerią Szalą.
W załączniku jego akt urodzenia po rosyjsku i akt ślubu po polsku.

w zainteresowaniach: Lis i Heluszka (Iwanowice, później Rębielice Królewskie), Włodarczyk, Sabat, Tronina (Rębielice Królewskie)
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Anna Kutniewicz (Ivona Papierz)

6 miesiąc 2 tygodni temu - 6 miesiąc 2 tygodni temu #34970 przez pietrzepawle (Piotr Lis)
W bazie straty.pl jest wymieniona córka Jana i Walerii - Zofia Papierz - która przeżyła wojnę.
Gdyby żyła, dzisiaj miałaby prawie 90 lat.

DANE OSOBOWE
Zofia Papierz
imie ojca JAN
imie matki WALERIA
data urodzenia 1930-01-24
miejsce urodzenia CZĘSTOCHOWA

INFORMACJE O PRZEŚLADOWANIACH
Źródło: FPNP 
robotnik przymusowy, przeżył
rodzaj pracy przymusowej: zatrudniony w rolnictwie
miejsce pracy DAMIANOWICE (WROCŁAW)
data rozpoczęcia pracy 1940-10
data zakończenia pracy 1945-03
Źródło: Urząd do spraw kombatantów i osób represjonowanych

w zainteresowaniach: Lis i Heluszka (Iwanowice, później Rębielice Królewskie), Włodarczyk, Sabat, Tronina (Rębielice Królewskie)

6 miesiąc 2 tygodni temu - 6 miesiąc 2 tygodni temu #35012 przez jr120065 (J K R)

6 miesiąc 2 tygodni temu #35013 przez Anna Kutniewicz (Ivona Papierz)
 Bardzo dziekuje za wiadomosc.Bardzo jestesmy wdzieczni,myslali ze nigdy nie znajdziemy krewnych mamy. No ja nie wiem  kto taki byl Wladyslaw Rapierz,moze to byl brat mamy.Jak sie dowiedzic sie tez nie wiem. Serdecznie pozdrawiam z Nowym Rokem!!! Duzo zdrowia i szczescia!!Dziekuje!! Z Powazanie Anna.

4 miesiąc 4 tygodni temu #35667 przez Anna Kutniewicz (Ivona Papierz)
Dzien dobry!  Chcialam by podziekowac za to co znalazliscie dla nas metryki urodzenia mojej mamy Stanislawy Papierz i brata mamy Jana Papierza i curku brata Zofiu Papierz.Zofia Papierz nadal zyje ma 89 lat.U mojej mamusi ,jaka juz 40 lat nie zyje,byl jeszcze jeden brat,nie wiem ni imie ni date urodzenia,wiem ze byl mlodszym bratem i urodzil sie w latach po 1913 r. w Czestochowie,rodzice :ojcec Antoni Papierz,matka Katarzyna Papierz z domu Rospondek. Bardzo dziekuje.Z Powazeniam Anna.

4 miesiąc 1 tydzień temu #35834 przez jr120065 (J K R)
Pani Anno czy Pani ma informację jak, kiedy, gdzie zmarł i został pochowany Pani dziadek Antoni Papierz?

Pozdrawiam JKR.

4 miesiąc 1 tydzień temu #35848 przez Anna Kutniewicz (Ivona Papierz)
 Dzien dobry!Dziekuje bardzo.Za mojego dziadka Antoni Papierza ja nie wiem nic ,kiedy,jak i gdzie zmarl i gdzie jest pochowany,chcialam by sie dowiedzic i wtedy pszyjechac do Polski i znalesc krewnych mojej mamy Stanislawy Papierz.Dzienkiuje Panstwy ze pomogli mnie znalesc kuzenke Zofiu Papierz,jaka nadal zyje i ma 89,mieszka w Lubliniec,w kwietniu pszyjade i chcialam by zobaczyc Zofiu,no nic nie wiem o jej zdrowiu i o jej rodzinie.Chcialam by znalesc wszystkich krewnych mojej mamusi Stanislawy Papierz,jakie byly zgubiene pod czas wojny,no nie wiem jak to zrobic.Mieszkam w Gruzji.Mam nadzieje na pomoc.Pozdrawiam.Z Powazaniam Anna.

4 miesiąc 1 tydzień temu #35862 przez jr120065 (J K R)
W spisie osób ekshumowanych i rozpoznanych w Częstochowie w okresie od 15 lutego do końca kwietnia 1940 roku z dołów mogilnych znajdujących się w różnych miejscach na terenie miasta znajduje się osoba Antoni Papierz jednak bliższych danych brak. Jak zaznaczyłem został zidentyfikowany i pochowany wraz z pozostałymi ekshumowanymi osobami na cmentarzu Kule w Częstochowie w zbiorowej mogile jak wiele innych ofiar tych zabójstw, rozstrzeliwań zbiorowych dokonanych przez hitlerowców w poniedziałek 4 września 1939 roku. Nie ma oczywiście 100 % pewności bez dokumentów identyfikacyjnych ale jest duża doza prawdopodobieństwa, że jest to właśnie Pani dziadek.

"W pracach ekshumacyjnych brał udział dr Witold Sowiński. Obecność przy ekshumacji w 1940 roku członków rodzin osób zamordowanych we wrześniu 1939 roku umożliwiła rozpoznanie wielu zwłok. Oględziny zwłok wykazały, że ofiary Wehrmachtu, zanim je zastrzelono, uległy różnorodnym obrażeniom ciała; świadczyły o tym złamania kości, rany zadane przedmiotami twardymi i tępymi, rany kłute itp. Przy wielu zwłokach nie znaleziono żadnych dowodów tożsamości, stan ubrań — wydarte kieszenie uprawdopodabniają przypuszczenie, że osoby te zostały obrabowane przez niemieckich żołnierzy."

Pozdrawiam JKR.

4 miesiąc 1 tydzień temu #35865 przez Anna Kutniewicz (Ivona Papierz)
Dzienkuje za wiadomosc,bardzo pszykro mnie,to byl moj dziadek czy nie,ale co robili wtych latach faszysci to jest straszne.Moja mamusia Stanislawa Papierz byla wywieziona do przymusowej pracy do niemcow w tych latach z Czestochowy.Z powazaniam Anna.

4 miesiąc 1 tydzień temu #35890 przez jr120065 (J K R)
To czy jest to Pani dziadek o którym pisałem można się upewnić po sprawdzeniu czy jest metryka zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Częstochowie co może jedynie sprawdzić Pani ponieważ jest pokrewieństwo w pierwszej linii a dokumenty metryk zgonów będą tam jeszcze jedynie w tym roku, gdyż w przyszłym minie 80 lat i będą przekazane do archiwum państwowego. Żeby to zrobić trzeba udowodnić urzędnikowi stopień pokrewieństwa najlepiej przy pomocy metryk.

W Lublińcu nadal żyją/mieszkają dwie osoby z nazwiskiem Papierz tj. kobieta - Zofia Papierz i mężczyzna (nie znam imienia ale postaram się ustalić).
Zna Pani adres zamieszkania ( w Lublińcu) Zofii?

Co do faszystów to jest określenie dość ogólne dotyczące wielu narodowości. Morderstw tych w Częstochowie w 1939 r. dokonali faszyści niemieccy, hitlerowcy, żołnierze Wermachtu.

Pozdrawiam JKR.

4 miesiąc 1 tydzień temu #35903 przez Anna Kutniewicz (Ivona Papierz)
Dzien bobry!Wyslalem metryki urodzenia moja  i mamy mojej.Napisali mnie ze Zofia Papierz meszka Lublincu w Klasztorze Siostr Elzbietanek ul.Jana111 Sobieskiego 14 tel.+48343563751 ,nic nie wiem ma Zofia rodzine,zwonilam z Gruzji no moglam polonczyc sie.Jeszcze kilka  miesiaca nie znalam imie brata mamy Jana Papierza i imie bratanicy mamy Zofia Papierz  i tylko Panstwo pomoglo znalesc.Wyrazam serdeczne podzienkowanie  Panstwu.Z Pawazaniem Anna.

4 miesiąc 1 tydzień temu #35904 przez Anna Kutniewicz (Ivona Papierz)

4 miesiąc 6 dni temu #35949 przez jr120065 (J K R)
The following user(s) said Thank You: kombio (Владимир Кутневич)

Czas generowania strony: 0.897 s.