Topic-icon Rodzina Wachowskich

1 rok 3 miesiąc temu - 1 rok 3 miesiąc temu #34764 przez Zbych29 (Zbigniew Wachowski)
Dzień dobry. Poszukuję informacji o przodkach mojej prababci ze strony ojca, Ewie Dyksik urodzonej w Kuźnicy Nowej w 1883 roku parafia Przystajń. Ewa wyszła za Wojciecha Wachowskiego. Dotarłem jedynie do niepełnej informacji o Jej rodzicach - Stanisławie i Mariannie. Oczywiście wszelkie informacje związane z rodziną Wachowskich będą mile widziane. Moja rodzina pochodzi z Antonowa, Górek, Kuźnicy Nowej.  Pozdrawiam, Zbigniew Wachowski, obecnie Ruda Śląska - wcześniej Bytom i Antonów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

1 rok 3 miesiąc temu - 1 rok 3 miesiąc temu #34765 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
czy to parafia Przystajń?  
_

1 rok 3 miesiąc temu #34766 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
to skan ślubu Wojciecha i Ewy z 1906 r Kuznica Nowa.
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Zbych29 (Zbigniew Wachowski)

1 rok 3 miesiąc temu - 1 rok 3 miesiąc temu #34767 przez Zbych29 (Zbigniew Wachowski)
Dziękuję bardzo. Tak to parafia Przystajń. A m?oże dysponuje Pani tłumaczeniem i zechciałaby się podzielić?

1 rok 3 miesiąc temu #34777 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
nr 1 zgon Franciszka Wachowskiego(ojca Wojciecha) 1917r

n2 ślub Piotra Wachowskiego  (dziadka Wojciecha)1848r
Załączniki:

1 rok 3 miesiąc temu #34779 przez Zbych29 (Zbigniew Wachowski)
Dziękuję uprzejmie. Pozdrawiam.

1 rok 3 miesiąc temu #34780 przez Florian27 (Michał Urbaniak)
Panie Zbigniewie ja mam dosyć rozbudowanych Wachowskich z Przystajni. Siostrzenica mojej prapraprababki - Joanna Ogórek - wyszła za Pawła Wachowskiego (1861-1936), syna Piotra (1827- przed 1890) i Franciszki z Grajcarów (1831- po 1890). Piotr i Joanna mieli dzieci:

- Andrzeja (1891)
- Juliannę (1893)
- Adama (1898) - żonaty z Józefą Wydmuch
- Józefa (1900) - żonaty z Marianną Matyja
-  Piotra (1902) - żonaty z Walerią Parkitną
- Mariannę (1905) zamężną z Michałem Anglartowiczem
- Helenę (1907) zamężną z Andrzejem Dyksikiem

Poza tym mam w drzewie Pawła Wachowskiego (1839-1882), którego żoną była Małgorzata z Radziochów, później Augustynowicz i Radlak (1849-1904). Mieli dzieci:

- Walentego (1873)
- Franciszka (1875)
- Agnieszkę (1882)

Pozdrawiam serdecznie
Michał

1 rok 3 miesiąc temu - 1 rok 3 miesiąc temu #34781 przez Zbych29 (Zbigniew Wachowski)
Dziękuję. Jeżeli mówimy o tych samych osobach to Piotr Wachowski urodził się w 1828 roku (skan aktu chrztu w załączeniu. O Franciszce Grajcar wiem niewiele. Wczoraj udostępniono mi akt ich ślubu, co ciekawe po polsku i łacinie (21 luty 1848 rok).
Pozdrawiam serdecznie.
Załączniki:

1 rok 2 miesiąc temu #34806 przez Zbych29 (Zbigniew Wachowski)
W badaniach  dotarłem  do Kazimierza Wachowskiego z Kuźniczki. Niestety, w
odstępie dwóch lat rodzi się w Kuźniczce dwóch chłopców o tym samym
imieniu mający różnych rodziców. Akty chrztu z parafii Przystajń odszukałem.Czy ktoś z szanownych forumowiczów jest w posiadaniu informacji, który z Nich został mężem Agnieszki Zając- czy ten z
roku 1785, syn Walentego i Apolonii, czy też ten z
roku 1787, syn Wojciecha i Jadwigi. W innych badaniach częściej
wymieniany jest Kazimierz z roku 1787.
Pozdrawiam.

11 miesiąc 2 tygodni temu #35900 przez jamenek (Janusz Sneka)
Dzień dobry
Ja w swoim drzewie genealogicznym też dotarłem do Kazimierza Wachowskiego i Agnieszki Zając, są oni rodzicami Józefa Wachowskiego ur 17.03.1814, natomiast Józef jest ojcem mojej praprababci Franciszki Wachowskiej ur. 24.07.1861, która była żoną Ignacego Sneki.
Próbowałem odnaleźć akt zgonu Kazimierza Wachowskiego i z niego wywnioskować kto był jego rodzicami, niestety nie udało mi się to, znalazłem tylko, że Wachowska Agnieszka, jego żona zmarła w 1845 pozostawiając owdowiałego męża więc on musiał umrzeć później, natomiast przejrzałem wszystkie lata aktów zgonu do 1880 z parafii Przystajń i Kazimierza Wachowskiego tam nie było.
Może ktoś ma informację kto był jego rodzicami ewentualnie gdzie on zmarł?
Pozdrawiam
Janusz Sneka

11 miesiąc 2 tygodni temu #35910 przez Zbych29 (Zbigniew Wachowski)
Dzień dobry. Jeżeli dobrze odczytuję akt ślubu Agnieszki Zając i Kazimierza Wachowskiego to miał on w dniu ślubu 20 lat więc powinien teoretycznie urodzić się w 1785 (ślub w lutym 1806). Z kolei wiek Agnieszki z tegoż aktu nie pasuje. Wygląda na poprawiany z 20 lat na 18.
Załączniki:

5 miesiąc 4 tygodni temu #37089 przez jamenek (Janusz Sneka)
Dzień dobry
Odszukałem, że Kazimierz Wachowski, który ożenił się z Agnieszką Zając urodziła się 24.02.1785 r w Kuźniczce par. Przystajń, a rodzicami jego  byli Walenty Wachowski i Apolonia Gorczyńska.
Wyciągnąłem taki wniosek, ponieważ Kazimierz Wachowski, który urodził się w 1787 roku, a rodzicami jego byli Wojciech i Jadwiga w tym samym roku zmarł 19.07.1787 i znalazłem akt jego zgonu w którym są wymienieni rodzice więc pozostał tylko jeden Kazimierz, który mógł zostać mężem Agnieszki Zając.

Pozdrawiam
Janusz Sneka
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Zbych29 (Zbigniew Wachowski)

1 miesiąc 3 tygodni temu #38367 przez Zbych29 (Zbigniew Wachowski)
Bardzo dziękuję. Przepraszam za brak aktywności, ale nie zajmowałem się jakiś czas genealogią. Pozdrawiam serdecznie.

Czas generowania strony: 0.286 s.