Słomian-Zajączki

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu - 5 lata 4 miesiąc temu #34892 przez Robert Słomian
Słomian-Zajączki was created by Robert Słomian
Witam :)
Od jakiegoś czasu usilnie staram się cokolwiek wyszukać na temat Zygmunta Słomian ze wsi Zajączki koło Krzepic (być może Zbrojewsko).
Prawdopodobnie urodził się około 1740-1750 roku.
Przeszukałem już akty zgonów ale żadnej wzmianki nie odnalazłem-być może coś przeoczyłem.
Podobnie jest z jego synem Franciszkiem,żadnego aktu urodzenia i zgonu...znalazłem tylko jego akt ślubu,gdzie jest napisane,że jest synem właśnie Zygmunta,który kilkukrotnie występuje w pózniejszych czasach jako np. świadek na ślubach.
Żadnego rodzeństwa Franciszka,czyli dzieci Zygmunta-jest jakas luka w urodzeniach z Zajączek z lat około 1770.
W lustracji z 1790 roku wydanej przez PAN-1963 rok jest wzmianka o Zygmuncie ale nic więcej...czyli takowa osoba istniała.
W dotychczasowej pracy nad moimi przodkami jeszcze nie miałem takiej nagłej luki :( 
Pomocny okazałby się spis mieszkańców Zajączek z końca 1700-go roku ale do takowego jeszcze nie dotarłem.
W spisie ludności województwa Krakowskiego-powiat Lelowski (dostępne na 'szukajwarchiwach.pl') wieś Zajączki nie występuje,jest jeszcze 'komisja porządkowa cywilno-wojskowa ziemi wieluńskiej i powiatu ostrzeszowskiego' (dostępna w 'agad') ale czy tam są ujęte Zajączki jeszcze nie wiem-może ktoś już sprawdzał ten zasób i ma jakieś informacje?
Jeśli ktoś z szanownych forumowiczy natknął się w swych poszukiwaniach na wspomniane osoby to będę wdzięczny za cokolwiek.
Pozdrawiam :)
Robert S.
Ostatnia5 lata 4 miesiąc temu edycja: Robert Słomian od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #34895 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Słomian-Zajączki
Tutaj jeden z moich przodkow Jan Slomian ok. 1773 Kukow parafia Krzepice
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #34898 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Słomian-Zajączki
Marianna Andrzej Piotr , dzieci Franciszka, sa wzmiankowani w parafii Wilkowiecko. Najstarszy wpis pochodzi z roku 1617. Dotyczy Andrzeja (syna Adama i Reginy). Zygmunta nie znalazlem.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu - 5 lata 4 miesiąc temu #34900 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Słomian-Zajączki
Rok 1825
Parafia Danków
Wieś Zajączki
Zmarl w wieku 75
Słomian Zygmunt
Ostatnia5 lata 4 miesiąc temu edycja: Tomasz Krzywanski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #34902 przez Robert Słomian
Replied by Robert Słomian on topic Słomian-Zajączki
Dzięki Tomaszu za odzew :)
Już pomyślałem,że pomimo kilkukrotnego przeglądania ksiąg Dankowskich gdzieś przeoczyłem tego Zygmunta-szybko sprawdzam ale niestety to nie ten o którym napisałeś (pasowałby pod względem wieku).Ten podany przez Ciebie miał pięć lat ale dzięki za pomoc.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #34903 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Słomian-Zajączki
tzn przy indeksowaniu byl blad? Mial nie 75, tylko 5 lat?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie