Topic-icon Zaginiony akt ślubu? (Francik/Marczak)

1 rok 2 tygodni temu #35017 przez Florian27 (Michał Urbaniak)
Od bardzo dawna staram się znaleźć akt ślubu mojej praprababki Anny Francik. Wreszcie pomyślałem, że może ktoś na forum pomoże mi rozwiązać tę zagadkę. 

Moja praprababka Anna Francik (ur. w 1871 roku córka niezamężnej Tekli Francik) z Kawek w 1893 urodziła córkę - moją prababkę Walerię Francik. Po 1893 roku wyszła za mąż za człowieka nazwiskiem Marczak. Urodziły im się dzieci: Antonina, po mężu Kościelna (prawdopodobnie 1900) i Jan. Moja prababka Waleria w 1911 wyszła za mąż w Truskolasach za Franciszka Kopacza. Gdy rodziły im się dzieci, różnorodnie podawano nazwisko panieńskie - Francik lub Marczak. Potem wyprowadzili się do Krzepic. 

Nie znam imienia owego Marczaka, męża praprababki Anny. W jednym z dokumentów prababki widnieje "Jan", natomiast nie wiem, na ile ufać takiej informacji. 

W tutejszych zasobach w wyszukiwarce znalazłem parę Karol Marczak i Anna Francik. W 1897 w Kawkach (a zatem w rodzinnej miejscowości Tekli, Anny i Walerii) rodzi im się syn Jan, w 1899 - syn Wojciech, a w 1906 roku kolejny Jan.  Co ciekawe, wiek wspomnianej w aktach Anny zgadza się z wiekiem mojej praprababki. 

Nie wiem jednak dlaczego, nie umiem znaleźć aktu ślubu Karola Marczaka i Anny z Francików - a chciałbym potwierdzić, że to moja praprababka. Na logikę powinni się pobrać w Truskolasach, parafii panny młodej, między 1893 a 1896/7 rokiem - ale tego dokumentu nie ma w zasobach. Nie wiem, jak mogę do niego dotrzeć i gdzie szukać.

Czy ktoś umiałby mi pomóc? 

Pozdrawiam serdecznie
Michał Urbaniak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.144 s.