Rodzina Ściubidło

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #38657 przez Krzysztof Kucharski
Replied by Krzysztof Kucharski on topic Rodzina Ściubidło
Niestety aktu urodzenia Katarzyny nigdzie nie odnalazłem. Dnia 17.02.1833r wyszła za mąż za Jana Matysiaka w wieku
17 - tu lat i 2 miesięcy.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #38659 przez Krzysztof Barcikowski
Replied by Krzysztof Barcikowski on topic Rodzina Ściubidło
Odlazłem Katarzynę dzięki informacji o dacie ślubu i wieku. Ur. 25.11.1815, nazwiska ojca nie rozszyfrowałem, matka Zofia Ogłoza.
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #38660 przez Krzysztof Barcikowski
Replied by Krzysztof Barcikowski on topic Rodzina Ściubidło
Nazwisko ojca w akcie urodzenia Katarzyny - Napieraj tak jak nazwisko matki Jana z pierwszego małżeństwa.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #38662 przez Michał Marchwiński
Replied by Michał Marchwiński on topic Rodzina Ściubidło
Zaciekawił mnie ten temat ponieważ ja także szukałem aktu urodzenia Katarzyny Ściubidło z 1815 roku.To co znalazłem w aktach w 1815 jest bardzo ciekawe i nie umiem tego wytłumaczyć.Są to pewnie błędy ludzkie.W aktach kościelnych w listopadzie tego roku jest akt urodzenia Katarzyny której ojcem jest Jan Napieraj, a matką Zofia z Ogłozów, mieszkańców Wręczycy.W aktach cywilnych zaś także w listopadzie jest akt Katarzyny której ojcem jest Wojciech Lada ,a matką Zofia z Ogłozów tylko że to mieszkańcy Łobodna.Akt cywilny znalazłem szukając i czytając akt po akcie, ponieważ nie ma go w spisie.Katarzyna wychodzi za maż w 1833 roku za Jana Matysiaka.Odejmując jej wiek podany w akcie ślubu zgadza się jej data urodzenia, listopad 1815.Ciekawe jest też to, że pózniej w aktach ślubów synów Jana i Katarzyny raz zapisywane jest nazwisko rodowe matki Ściubidło ,a raz Napieraj. Moim zdaniem to pokłosie błędu z 1815 roku.Proszę to sprawdzić , bo może to ja coś pokręciłem.Akt cywilny jest z 18 listopada nr.154, a kościelny z 25 listopada 1815 roku. Pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #38663 przez Krzysztof Barcikowski
Replied by Krzysztof Barcikowski on topic Rodzina Ściubidło
Załączyłem w poprzedniej wiadomości błędny skan. Wysyłam poprawny.
Myślę, że o Katarzynie raz pisano Ściubidło a raz Napieraj było skutkiem błędnego wpisu w jej akcie chrztu. 
Ojcem był Jan Ściubidło ale jego matka była wdową po Napieraju. W środowisku zapamiętano ją na Napierajową mimo iż wzięła ślub z Antonim Ściubidło. Możliwe, że miała także dzieci z pierwszego małżeństwa. Więc w tej rodzinie byli Napierajowie i Ściubidłowie dochodziło do pomyłek. Ksiądz robiąc wpis nie zauważył że Jan był z drugiego małżeństwa czyli Ściubidło a nie Napieraj z pierwszego. Patrząc na wpisy w księgach chrztów często brak było nazwisk ojca i matki - ważny był wpis o chrzcie.
Wpisy z Łobodna sprawdzę.
Gdzie znalazłeś akty cywilne?
Pozdrawiam
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #38665 przez Michał Marchwiński
Replied by Michał Marchwiński on topic Rodzina Ściubidło
Akty cywilne są na FamilySearch.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie