Famille Jarkowizna,Wajnryb de Czestochowa

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #35385 przez olivier maldjian
Famille Jarkowizna,Wajnryb de Czestochowa was created by olivier maldjian
Bonjour à tousFaisant des recherches de généalogie sur ma famille j'ai pu obtenir beaucoup d'informations grâce à TGZC.Je suis passé aussi par l'I.T.S(International Tracing Service) en Allemagne par qui j'ai acquis plusieurs documents familiaux.Vous pouvez faire votre demande sur ce lien ci-dessousmais sachez que cela peux durer plusieurs mois avant d'obtenir une réponse. www.its-arolsen.org/fr/recherche/demande...rche-scientifique/Je recherches des informations sur la famille de ma grand mère,Guta Wajnryb,née Gitla Laja Jarkowizna,née en 1922 à Czestochowa.Elle a eue 6 frères et soeurs.Avec sa soeur Malka elle a travaillé à l'Usine de Hasag,puis elle est partie en Italie en 1945 ou elle s'est mariée avec mon grand père Motek Wajnryb puis sont passés en Israel avant d'aller en France.Malka,sa soeur est également passée par Israel avant d'aller aux Etats Unis avec son mari Josef Blaufuks.Ma grand mère n'a jamais parlé de ses frères et soeurs de ce fait nous ne connaissons pas leurs histoires.La famille Jarkowizna était très grande,ma grand mère ayant eue 10 oncles et tantes qui sont nés et vécu à Czestochowa.Son grand-père,Josek Jarkowizna (1850-1928) a habité  rue Senatorska 12 à Czestochowa.sa grand-mère Gitla Laja Jarkowizna (1846-1917) a vécue rue Nadrzecna 49.Judka-Lewek,fils de Josek et Gitla a habité à Czestochowa rue Garncarska 65.Je cherches aussi des renseignements sur Wolf Wajnryb (1875-1934)qui était né à Petersburg,un marchand,qui a été marié à Bajla née Furberg avec qui il a eu 3 enfants puis,à la mort de Bajla a épousé Jacheta Furberg avec qui ils ont eu 4 enfants(dont mon grand-père Motek Wajnryb).Wolf et Jacheta ont vécu à Czestochowa allée NMP 4.Golda Baum,la femme de Jakub Wajnryb,fils de Wolf,a habité à Czestochowa rue Katredalna 12.Si une personne possède des renseignements sur la famille Jarkowizna ou Wajnryb,pourriez vous me contacter ici sur le forum ou par message privé. Je vous en remercie d'avance.Olivier MaldjianJe joins à ce message l'arbre généalogique de la famille Jarkowizna et celui de la famille Wajnryb

Załącznik ArbreGnalogiqueJarkowizna.jpg nie został znaleziony

Załącznik nie został znaleziony

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu - 5 lata 1 miesiąc temu #35386 przez Maria Nowicka-Ruman
Replied by Maria Nowicka-Ruman on topic Famille Jarkowizna,Wajnryb de Czestochowa
Za zgodą Pana Oliver zamieszczam tłumaczenie jego postu:
Szukając informacji genealogicznych o mojej rodzinie dużą pomoc uzyskałem od uczestników tego forum. Korzystałem też z I.T.S (International Tracing Service) w Niemczech, dzięki którym uzyskałem także kilka dokumentów rodzinnych. Każdy może zwrócić się do nich pisząc na podany link, ale czekanie na odpowiedź trwa kilka miesięcy.
www.its-arolsen.org/fr/recherche/demande...herche-scientifique/
Szukam informacji na temat rodziny mojej babki Guta Wajnryb z domu Gitla-Laja Jarkowizna urodzonej w 1922 roku w Cz-wie. Miała sześcioro rodzeństwa. Wraz ze swoją siostra Malką pracowała w fabryce Hasag w Częstochowie. W 1945 roku wyjechała do Włoch gdzie wyszła za mąż za mojego dziadka Motka Wajnryb również z Częstochowy. Potem przez jakiś czas mieszkali w Izraelu, by ostatecznie wyjechać do Francji. Malka, siostra Guty również dotarła do Izraela, a dalej ze swoim mężem Josefem Blaufuks wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Moja babka nigdy nie mówiła o swoich braciach i siostrach, dlatego nie znałem ich historii.
Rodzina Jarkowizna była duża. Moja babka miała dziesięcioro wujków i ciotek. Wszyscy oni urodzili się i mieszkali w Częstochowie. Jej dziadek Josek Jarkowizna 1850-1928 mieszkał na ulicy Senatorskiej 12. Jej babka Gitla-Laja Jarkowizna 1846-1917 mieszkała na ulicy Nadrzecznej 49. Judka-Lewek Jarkowizna syn Joska i Gitli mieszkał na ul. Garncarskiej 65. Szukam także informacji o Wolfie Wajnryb 1875-1934, który urodził się w Petersburgu, był kupcem, ożenił się z Bajlą Furberg z którą miał troje dzieci. Po śmierci Bajli poślubił Jachetę Furberg z którą miał czworo dzieci, w tym był mój dziadek Motek Wajnryb. Wolf i Jacheta mieszkali w Cz-wie al. NMP 4. Gołda Baun, żona Jakuba Wajnryba, jednego z synów Wolfa mieszkała na ul Katedralnej 12. Jesli ktoś posiada informację na temat rodziny Jarkowizna lub Wajnryb będę wdzięczny za kontakt na forum, lub prywatnie /może być w j. polskim/. Dziękuję z góry. Oliwie Maldjian. Do tej wiadomości dołączam drzewo genealogiczne rodziny Jarkowizna i rodziny Wajnryb.
Ostatnia5 lata 1 miesiąc temu edycja: Maria Nowicka-Ruman od.
The following user(s) said Thank You: Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie