Wręczycki

Więcej
14 lata 9 miesiąc temu #1122 przez Michał Wręczycki
Wręczycki was created by Michał Wręczycki
Witam. Szukam wszelkich śladów mych przodków w powiecie kłobuckim i okolicach. Chodzi dokładnie o rodzinę Wręczyckich lub Paruzelów. Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam Michał Wręczycki

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 8 miesiąc temu #1133 przez Piotr Kozera
Replied by Piotr Kozera on topic Odpowiedź:Wręczycki
Witam
Mogę dostarczyć trochę informacji o Wręczyckich.
19 czerwca 1826 w Truskolasach odbył się ślub Łukasza Wręczyckiego, syna Piotra i Marianny z Szawców, wdowca po Rozalii z Gloców z Agnieszką Kozyra, córką Jakuba i Julianny z Pytlów. Agnieszka Wręczycka zmarła 10 października 1839.
W "Lustracji województwa krakowskiego 1789",tom 2 ,wśród mieszkańców wsi Kozki (str.478) znajduje się Piotr Wręczycki.Na stronie 489 znajduje się jeszcze kilku Wręczyckich: Sebastyjan,Łukasz, Dominik,Kaźmierz.Niestety nie wiem jakiej miejscowości dotyczy ten wpis (koystam z kserokopii)
W parafii Krzepice w 1803 brał ślub Łukasz Wręczycki lat 26 pochodzący z parafii Truskolasy. Jego żoną została Agnieszka Janic lat 19.
Pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 8 miesiąc temu #1134 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odpowiedź:Wręczycki
Witaj!

Oba nazwiska są bardzo popularne w "Starej" parafii Truskolasy.
Podobnie jak Piotr Kozera mam w swoim drzewie kilkanaście osób noszących te nazwiska.
Wręczyccy byli w Kulejach, Jaciskach, Żerdzinie, Długim Kącie.
Paruzelowie głównie w Truskolasach. Musisz wiedzieć, że wiele rodzin zaraz po wojnie przeniosło się na tzw Ziemie Zachodnie,
Np. we Wrocławiu jest spory odłam Wręczyckich.
Spróbuj bardziej uściślić swoje pytanie, jakieś daty, miejscowości wtedy łatwiej będzie pomóc.
Nazwisko Wręczycki zapewne wywodzi się od wsi Wręczyca, kiedyś zwana Wretycą.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #2570 przez Danuta Chocholska
Replied by Danuta Chocholska on topic Odpowiedź: Wręczycki
Witam!
Nazywa się Pan tak jak mój prapradziadek Michał Wręczycki + Rozalia Wręczycka zd. Kardas. Niestety nie mam poza tym żadnych danych. Natomiast moja prababcia Marcianna (Marcella) Oleśniewicz zd. Wręczycka, a tu mam jedynie datę chyba ur. 1874.
Pozdrawiam. Danuta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #2574 przez Helena Matuszczyk
Replied by Helena Matuszczyk on topic Odpowiedź: Wręczycki
Mnie też interesuje nazwisko Wręczycki a raczej Wręczycka .Chodzi o moją babcię Antoninę Wręczycką która wyszła za mąż za Marcina Matuszczyka.Mieszkali w Truskolasach.Może ktoś spotkał się z tym imieniem. Interesuje mnie każda informacja. Pozdrawiam Helena Matuszczyk.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #2575 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Odpowiedź: Wręczycki
W moim drzewie występują zarówno Wręczyccy jak i Matuszczykowie, w powiązaniu z Żyłkami i Grucami. Jednak tych gałęzi nie mam dalej rozwiniętych.

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie