Topic-icon Szukam Aktu małżeństwa Walentego Opary i Józefy 1924r. Św.Barbary (SG-skwarek)

4 miesiąc 2 tygodni temu #35810 przez skwarek (Grzegorz Skwara)
Witam,  poszukuje aktu ślubu z roku 1924 zawartego w parafi św. Barbary w Częstochowie pomiędzy Walentym Opara i Józefą z domu Szymaszek(Szymaczek,Szymanek???). Jeśli ktoś może pomóc to bardzo o to proszę . Dziękuje :-).

skwarek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

4 miesiąc 2 tygodni temu #35828 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
w 1924 i 1925 nie ma takiego slubu w parafii św.Barbary
The following user(s) said Thank You: skwarek (Grzegorz Skwara)

4 miesiąc 1 tydzień temu - 4 miesiąc 1 tydzień temu #35849 przez skwarek (Grzegorz Skwara)
Witam, Bardzo dziękuje za informację , nic mi jakoś nie idzie w tych poszukiwaniach :-( . Pradziadek Walenty miał dwie żony ( o których wiem) jedna zmarła w wieku 40 lat w roku 1923 , na imie miała Ludwika , pochodziła z Grabarów, ślub wzieli w 1900 roku w Kawodrzy , zaraz po jej śmierci poślubił kolejną żonę Józefę z domu Szymaszek(Szymaczek,Szymoszek,Szymanek??? - w kilku przekazach inaczej pisze !!!) 
W jedynym dokumencie , który udało mi się zdobyć , a mianowicie akcie zgonu pradziadka Walentego Opary pisze ze , ślub wzieli w parafii Św. Barbary i z rozszyfrowanego roku wynika , że był to 1924 rok ??? Dziadek urodził się w 1935 roku , a pradziadek Walenty zmarł 28.04.1946 roku w Kawodrzy Dolnej. Zgon zgłosił Jan Opara , może byl to syn z pierwszego małżeństwa ?? bo podobno dziadek Zygmunt ze Swojej mamy miał tylko dwie siostry.Dziadek Zygmunt już nie żyje , więc nic nie pomoże w poszukiwaniach , grób jego znalazłem na cmentarzu na Rocha w Częstochowie , z opowiadań wiem , że matka Zygmunta a kolejna żona Walentego czyli Józefa też tam jest pochowana ale w innej mogile , której odnaleść  nie umiem. 
Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to bardzo o to proszę.

P.S. na cmentarzu na Rocha znalazłem jeszcze jedną mogiłę Franciszka Opara z domu Dąbrowska , zm.08.01.1943 roku . Oba groby są bardzo podobne , śmiem wątpić , że to może być kolejna żona pradziadka. Nikt jednak w USC w Częstochowie nie chce mi udzielic informacji .Może , ktoś ma wgląd do tych akt zgonu , tej pani , może tam coś tez ciekawego wyszperać będzie można ???

skwarek

4 miesiąc 1 tydzień temu #35850 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
proszę przesłac ten akt zgonu Walentego  może coś uda sie jeszcze rozszyfrować.
Czy z aktu zgonu który przesłałam udało sie jeszcze coś  skojarzyć? (świadkowie?)

4 miesiąc 1 tydzień temu #35851 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
Franciszka Opara z Dąbrowskich była żoną Jana Opary  skan w załączeniu(zgonu)
Załączniki:

4 miesiąc 1 tydzień temu #35852 przez skwarek (Grzegorz Skwara)
... no niestety nie , nic nie udało się rozszyfrować , ale bardzo dziękuje . Niestety nie mam orginalnego zdjęcia aktu zgonu , tylko odpis , gdyż pani w USC w Częstochowie stwierdziła mi , że zdjęcie tylko można zrobić , jeśli księgi sa parafialne , a  ten akt w takiej księdze nie jest !!! Nie wiem dlaczego tak , ale musiałem zapłacić za odpis i mam go w takiej formie , zaraz zrobie zdjęcie i wyśle , ale nie wiem czy to coś pomoże ?? ? ...

skwarek

4 miesiąc 1 tydzień temu - 4 miesiąc 1 tydzień temu #35854 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
ok

czy ojciec Walentego Teofil Opar tez miał 2 żony(Agata Wolna) i Rozalia Zonenberg?

Czy ma Pan metrykę urodzenia Walentego?

4 miesiąc 1 tydzień temu #35855 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
przesyłam metryke urodzenia Walentego Opary(Gnaszyn 1873r(wtedy par,św,Zygmunta)syn Teofila i Agaty z Wolnych.

Ślub z Józefą Szymaczek odbył się w Rędzinach 23 lutego 1924 r!!!
Szymaczek to nazwisko częste w Rędzinach(przynajmniej było)
Te metrykę może Pan uzyskać w USC w Rędzinach .
Metryki (Mormoni) ślubu z Rędzin kończą się na roku 1923.
Załączniki:

4 miesiąc 1 tydzień temu #35856 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
1. metryka zgonu Agaty Opara(zd Wolnej) w Gnaszynie w 1901r

2. ponowny ślub Teofila Opary(po smierci Agaty) w Liszce Górnej z Rozalią Zonenberg zd Glińską   rok 1905

3.zgon Teofila Opary  Gnaszyn 1915r
Załączniki:

4 miesiąc 1 tydzień temu #35857 przez Carlito (Rafał Jerzy Antoni Cierpiał)
Witam !!!                                                  
Szkoda, mógł Pan do mnie napisać, to byśmy od razu temat zakończyli. Pisałem Panu ,że Ludwika to siostra mojej prababci, więc mam wszystko co tyczy się tej Familii...Utrzymywaliśmy relacje rodzinne z Oparami. Wspomniany Przez Pana- wujek Jan to oczywiście syn Walentego i Ludwiki, który miał trzy żony, mieszkał na Kawodrzy Górnej i zmarł w 1987 roku. Przesyłam Panu zgon dziadka Walentego, który zmarł w Gnaszynie Górnym, a nie w Kawodrzy oraz metrykę ślubu z Rędzin... Proszę dać znać, czy wszystko doszło !          

Pozdrawiam, Rafał J.Cierpiał                           
Załączniki:

4 miesiąc 1 tydzień temu #35858 przez Carlito (Rafał Jerzy Antoni Cierpiał)
Proszę napisać, co Pan jeszcze potrzebne z rodzin Oparów, Grabarów...

4 miesiąc 1 tydzień temu - 4 miesiąc 1 tydzień temu #35905 przez skwarek (Grzegorz Skwara)
Witam, nic mi na ten temat nie wiadomo polhof (Hanna Hofman-Polańska)   , ale wszystko jest możliwe i tak , też mogło byc :-) , że ojciec Walentego , miał kilka żon :-) , niestety nie mam aktu urodzenia Walentego . Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za wszelaką pomoc :-) ...

skwarek

4 miesiąc 1 tydzień temu #35911 przez skwarek (Grzegorz Skwara)
Witam Carlito, bardzo dziękuje za przesłane akty , wszystko jest czytelne , doszło. Dziękuje za ponowny kontakt , po wczesniejszym , ja pisałem z kolejnymi pytaniami w odpowiedzi , ale nie było zwrotnej , więc się nie chciałem narzucać . Oprócz tych aktów , które otrzymałem tu na forum , niestety nie mam nic innego , więc jeśli jest taka możliwość , a Ty Carlito posiadasz takie informację to prosze o Wszystkie informacje dotyczące tej rodziny , będę bardzo wdzięczny .
W razie czego to mój adres mailowy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam
SG skwarek

skwarek

4 miesiąc 3 dni temu #36019 przez skwarek (Grzegorz Skwara)
... Kurcze mam ciągle jakies obiekcje , to mam informacje ze rodzicami Walentego opary byli Teofil i Agata z Wolnych a w akcie zgonu mam informacje ze rodzicami byli Antoni i Marianna z Kotasów ??? Już nic nie rozumiem ??? ...

skwarek

Czas generowania strony: 0.640 s.