Gurtman z Gorzowa Śląskiego

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #36162 przez Michał Gurtman
Gurtman z Gorzowa Śląskiego was created by Michał Gurtman
Witam serdecznie,

Poszukuję informacji na temat nazwiska GURTMAN z Gorzowa Śląskiego z przed 1840 roku. Może ktoś dysponuje aktami urodzeń/małżeństw/zgonów dla tego nazwiska? Najbardziej przydatne były by informacje na temat JÓZEFA GURTMANA(JOSEPH GURTMANN) rok ur. między 1794-1802 i jego żony MARIANNY KUĆ(MARYANNA KUTSCH) rok ur. około 1798 oraz ich dzieci JANA(ur. 1820), PIOTR (ur. 1825), AUGUST(ur.1832) oraz innych krewnych. Dziękuję za wszelkie informacje.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu #36182 przez Rafał Jerzy Antoni Cierpiał
Replied by Rafał Jerzy Antoni Cierpiał on topic Gurtman z Gorzowa Śląskiego
Witam !                         
Tak się składa, że szwagrem mojej babci był Leon Gurtman (1896-1971), który był wnukiem wspomnianego przez Pana- Augusta. August zaś w roku 1857 ożenił się z krewną mojej prababci - Marianną Jaksender. Oboje na ten czas mieszkali w Siedlcu , a ślub odbył się we Mstowie. August był kowalem i w chwili jego ślubu - rodzice - Józef i Marianna już byli zmarli...      
                                                            
                                                                                                                                                 Pozdrawiam, Rafał J. Cierpiał
The following user(s) said Thank You: Michał Gurtman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu - 4 lata 11 miesiąc temu #36189 przez Henryk Lukas
Replied by Henryk Lukas on topic Gurtman z Gorzowa Śląskiego
Witam. Moja prababcia Zofia pochodziła z Gurtmanów z Gorzowa. Urodziła się w Gorzowie ok. 1830 roku. Jej ojcem był Ludwik Gurtman. Krawiec z Gorzowa. Mama jej Katarzyna pochodziła z Dworaczyków.  We  wrześniu 1852 wyszła za mąż za mojego pradziadka Augusta Lukasa. Ludwik miał brata Johana Josefa ur. 1789 roku. Ich rodzicami byli  Franz Gurtman i Hedwige Lenikin. Niestety nie mam dokumentów potwierdzających te fakty. Najstarszym posiadanym jest akt ślubu moich pradziadków. Moja prababcia Zofia miała siostrę Augustę Franciszkę, która w Miedźnie po śmierci pierwszego jej męża Krystiana Prauznera zawarła małżeństwo ze Stanisławem Skwarczyńskim 15 maja 1888 roku. Do tego faktu posiadam akt.
Ostatnia4 lata 11 miesiąc temu edycja: Henryk Lukas od.
The following user(s) said Thank You: Michał Gurtman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu - 4 lata 11 miesiąc temu #36206 przez Barbara Bożek-Pattern
Replied by Barbara Bożek-Pattern on topic Gurtman z Gorzowa Śląskiego
Witam,
W załączniku przesyłam akt małżeństwa Józefa z Marianną. 1819 rok akt nr 30.
Pozdrawiam,
Basia Bożek-Pattern
Ostatnia4 lata 11 miesiąc temu edycja: Barbara Bożek-Pattern od.
The following user(s) said Thank You: Michał Gurtman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu - 4 lata 11 miesiąc temu #36209 przez Barbara Bożek-Pattern
Replied by Barbara Bożek-Pattern on topic Gurtman z Gorzowa Śląskiego
W załączniku akt urodzenia Piotra. 1825 rok.Akt numer 131.
Załączniki:
Ostatnia4 lata 11 miesiąc temu edycja: Barbara Bożek-Pattern od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 11 miesiąc temu - 4 lata 11 miesiąc temu #36210 przez Barbara Bożek-Pattern
Replied by Barbara Bożek-Pattern on topic Gurtman z Gorzowa Śląskiego
August. 1832 akt nrumer 48
Ostatnia4 lata 11 miesiąc temu edycja: Barbara Bożek-Pattern od.
The following user(s) said Thank You: Henryk Lukas

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie