Topic-icon Gurtman z Gorzowa Śląskiego

5 miesiąc 2 tygodni temu #36162 przez michal_gurtman@yahoo.com (Michał Gurtman)
Witam serdecznie,

Poszukuję informacji na temat nazwiska GURTMAN z Gorzowa Śląskiego z przed 1840 roku. Może ktoś dysponuje aktami urodzeń/małżeństw/zgonów dla tego nazwiska? Najbardziej przydatne były by informacje na temat JÓZEFA GURTMANA(JOSEPH GURTMANN) rok ur. między 1794-1802 i jego żony MARIANNY KUĆ(MARYANNA KUTSCH) rok ur. około 1798 oraz ich dzieci JANA(ur. 1820), PIOTR (ur. 1825), AUGUST(ur.1832) oraz innych krewnych. Dziękuję za wszelkie informacje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

5 miesiąc 2 tygodni temu #36182 przez Carlito (Rafał Jerzy Antoni Cierpiał)
Witam !                         
Tak się składa, że szwagrem mojej babci był Leon Gurtman (1896-1971), który był wnukiem wspomnianego przez Pana- Augusta. August zaś w roku 1857 ożenił się z krewną mojej prababci - Marianną Jaksender. Oboje na ten czas mieszkali w Siedlcu , a ślub odbył się we Mstowie. August był kowalem i w chwili jego ślubu - rodzice - Józef i Marianna już byli zmarli...      

Pozdrawiam, Rafał J. Cierpiał
The following user(s) said Thank You: michal_gurtman@yahoo.com (Michał Gurtman)

5 miesiąc 1 tydzień temu - 5 miesiąc 1 tydzień temu #36189 przez henryklukas (Henryk Lukas)
Witam. Moja prababcia Zofia pochodziła z Gurtmanów z Gorzowa. Urodziła się w Gorzowie ok. 1830 roku. Jej ojcem był Ludwik Gurtman. Krawiec z Gorzowa. Mama jej Katarzyna pochodziła z Dworaczyków.  We  wrześniu 1852 wyszła za mąż za mojego pradziadka Augusta Lukasa. Ludwik miał brata Johana Josefa ur. 1789 roku. Ich rodzicami byli  Franz Gurtman i Hedwige Lenikin. Niestety nie mam dokumentów potwierdzających te fakty. Najstarszym posiadanym jest akt ślubu moich pradziadków. Moja prababcia Zofia miała siostrę Augustę Franciszkę, która w Miedźnie po śmierci pierwszego jej męża Krystiana Prauznera zawarła małżeństwo ze Stanisławem Skwarczyńskim 15 maja 1888 roku. Do tego faktu posiadam akt.

5 miesiąc 1 tydzień temu - 5 miesiąc 1 tydzień temu #36206 przez pattern481 (Barbara Bożek-Pattern)
Witam,
W załączniku przesyłam akt małżeństwa Józefa z Marianną. 1819 rok akt nr 30.
Pozdrawiam,
Basia Bożek-Pattern
Załączniki:

5 miesiąc 1 tydzień temu - 5 miesiąc 1 tydzień temu #36209 przez pattern481 (Barbara Bożek-Pattern)
W załączniku akt urodzenia Piotra. 1825 rok.Akt numer 131.
Załączniki:

5 miesiąc 1 tydzień temu - 5 miesiąc 1 tydzień temu #36210 przez pattern481 (Barbara Bożek-Pattern)
August. 1832 akt nrumer 48
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: henryklukas (Henryk Lukas)

5 miesiąc 1 tydzień temu #36212 przez pattern481 (Barbara Bożek-Pattern)
Akt urodzenia Zofii. 1829 akt 91
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: henryklukas (Henryk Lukas)

5 miesiąc 1 tydzień temu #36213 przez michal_gurtman@yahoo.com (Michał Gurtman)
Witam,
Chciałem bardzo serdecznie podziękować za wysłane akta. Nie chciałbym nadużywać Pani uprzejmości bo bardzo mi Pani pomogła w poszukiwaniach moich przodków :). Chciałbym zapytać czy dysponuje może Pani aktem urodzenia Józefa (Josepha Gurtmana lub Marianny. Wiem że urodził się między 1794 a 1802 rokiem. Marianna urodziła się około 1798. Wiem jeszcze że Marianna zmarła między 1832-1845 a Józef  między 1845-1857 w Gorzowie Sląskim. Może ma Pani jakieś informacje na ten temat. Byłbym bardzo wdzięczny. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.
Michał Gurtman  

5 miesiąc 1 tydzień temu - 5 miesiąc 1 tydzień temu #36215 przez michal_gurtman@yahoo.com (Michał Gurtman)
Bardzo chciałem wszystkim  podziękować  za informacje odnośnie Gurtmanów.

5 miesiąc 1 tydzień temu #36222 przez pattern481 (Barbara Bożek-Pattern)
Panie Michale proszę napisać na mojego maila.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3 miesiąc 5 dni temu #36580 przez gurtman (Marcin Gurtman)

Carlito (Rafał Jerzy Antoni Cierpiał) napisał: Witam !                         
Tak się składa, że szwagrem mojej babci był Leon Gurtman (1896-1971), który był wnukiem wspomnianego przez Pana- Augusta. August zaś w roku 1857 ożenił się z krewną mojej prababci - Marianną Jaksender. Oboje na ten czas mieszkali w Siedlcu , a ślub odbył się we Mstowie. August był kowalem i w chwili jego ślubu - rodzice - Józef i Marianna już byli zmarli...      

Pozdrawiam, Rafał J. Cierpiał

Czy chodzi o Leona Gurtmana, który miał braci: Jana i Piotra, oraz siostry Wiktorię (wyszła za Wiktora Bereszko, który trafił do Gross Rosen), Bronisławę i Annę (po mężu Tyras).

Szukam informacji o moich pra-pradziadkach, z tych informacji wynika, że byli nimi właśnie August i Marianna.

gurtman

3 miesiąc 5 dni temu #36587 przez henryklukas (Henryk Lukas)
Dziękuję Pani bardzo za zaangażowanie. Moja prababcia Zofia miała starszą siostrę Rozalię Franciszkę. Akt 91, który udało się Pani znaleźć dotyczy tej właśnie osoby. Jeszcze raz bardzo dziękuję . Henryk Lukas

3 miesiąc 5 dni temu #36588 przez henryklukas (Henryk Lukas)
W akcie 52 z 1832 roku występuje Zofia Gurtman. To jest prawdopodobnie moja prababcia. Dziękuję za pomoc.

Czas generowania strony: 0.869 s.